12 اقدام برای سلامت نگه داشتن باتری آیفون

12 اقدام برای سلامت نگه داشتن باتری ایفون

 

کاربران آیفون در سراسر جهان هر روز در حال افزایش است اما با همه ویژگی های جدید ، کاربران همیشه نگران این هستند که آیا باتری آیفون آنها در طول روز دوام می آورد یا خیر ؟

آیفون ها و تقریباً هر محصول دیگر اپل از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند ؛ به دلیل اینکه سریعتر شارژ می شوند ، بیشتر دوام می آورند و وزن کمتری نسبت به باتری های سنتی دارند . اما ظرفیت تمام باتری های لیتیوم یونی با گذشت زمان کاهش می یابد ! به عبارت ساده ، عمر باتری آیفون با افزایش سن دستگاه کاهش پیدا می کند و شما نیز ممکن است با افزایش سن آیفون خود متوجه این موضوع شوید که تعداد دفعات شارژ کردن آیفون شما چند برابر شده و میزان مصرف باتری نیز افزایش پیدا کرده است . در این مواقع است که مفهوم سلامت باتری مطرح می شود .

“عمر باتری ” در واقع مدت زمانی است که دستگاه قبل از نیاز به شارژ مجدد کار می کند . “طول عمر باتری” مدت زمانی است که یک باتری تا تعویض نیاز دارد . به گفته کمپانی اپل ؛ عمر باتری بر حسب درصد و ساعت و در چرخه های شارژ اندازه گیری می شود . به طور کلی ، یک باتری معمولی طوری طراحی شده است که در شرایط عادی تا 500 چرخه کامل شارژ تا 80 درصد از ظرفیت اولیه خود را حفظ کند .

اگر شما نیز به دنبال راه حل ها و اقداماتی برای سلامت نگه داشتن باتری آیفون هستید ، حتما در ادامه با اسپیگن همراه بمانید و از این نکات کاربردی و عالی برای افزایش سلامت باتری ایفون خود استفاده کنید .

 

 

نکات کاربردی برای افزایش سلامت باتری آیفون

 

 1. از دمای شدید خودداری کنید

باتری های لیتیوم یونی ایفون به دمای شدید حساس هستند. محدوده عملکرد توصیه شده 0 تا 35 درجه سانتی گراد (32 درجه فارنهایت تا 95 درجه فارنهایت) است. بنابراین اگر در شرایطی قرار گرفتید که دمای محیط کمتر از این میزان بود ، می توانید از قاب های ضخیم برای گرم نگه داشتن آیفون خود استفاده کنید و یا از قرار دادن تلفن خود در معرض نور خورشید در یک روز گرم خودداری کنید. همچنین ، از گذاشتن iPhone خود در فضاهای بسته (مانند اتومبیل) که تهویه کمتری دارد ، خودداری کنید زیرا باعث افزایش دمای اتاق می شود .

به عبارت ساده ، گرما کشنده باتری است زیرا به طور دائمی به ظرفیت باتری آسیب می رساند . در حالی که دمای بسیار سرد به طور موقت به سلامت باتری آسیب می رساند . همچنین شارژ کردن آیفون در دمای بالای محیط نیز توصیه نمی شود ، بنابراین لطفاً مطمئن شوید که iPhone خود را در “مناطق با دمای مناسب” شارژ می کنید .

 

 1. اجازه ندهید باتری آیفون کاملا خالی شود

تقریباً همه باتری های لیتیوم یونی ساختاری شبیه به این دارند :

(بافر حفاظت از اضافه بار) – [ظرفیت قابل استفاده] – (بافر حفاظت تحت ولتاژ) – * منطقه خطر *- [خرابی کل سلول]

منطقه خطر ، ناحیه سیاه است که می توانید از آنجا باتری آیفون را بازیابی کنید ، اما هیچ تضمینی برای عملکرد پس از آن وجود ندارد . زیرا این موضوع به طور دائم به ظرفیت باتری آیفون آسیب می رساند .

بنابراین ، توصیه نمی شود باتری آیفون را تا 0 درصد تخلیه کنید مگر اینکه آن را کالیبره کنید . در صورت داشتن برنامه نامنظم برای استفاده از آیفون ، بهتر است شارژ کردن موبایل خود را در طول روز ادامه دهید تا مانع از رسیدن ظرفیت باتری به منطقه خطر شوید .

2.	اجازه ندهید باتری آیفون کاملا خالی شود

 

 1. اجازه ندهید آیفون شما در حین شارژ بیش از حد گرم شود

همانطور که قبلاً ذکر شد ، گرما عامل کشنده باتری است ؛ بنابراین ، مطمئن شوید که آیفون شما در حین شارژ بیش از حد گرم نمی شود . به گفته اپل ، گرما برخلاف هوای بسیار سرد که به طور موقت ظرفیت باتری را کاهش می دهد ، به ظرفیت باتری آسیب دائمی می رساند .

در واقع گرما می تواند ساختار داخلی مواد شیمیایی باتری را تغییر دهد که می تواند به نشانگر ولتاژ آسیب برساند . یک نشانگر ولتاژ آسیب دیده نمی تواند جریان را بهینه کرده و منجر به شارژ بیش از حد آیفون می شود و در نهایت به باتری و آیفون شما آسیب وارد خواهد شد .

 

 1. فقط از شارژر MFi استفاده کنید

یکی از رایج ترین دلایلی که منجر به خرابی باتری آیفون می شود ، استفاده از شارژری است که توسط Apple تایید نشده است . بنابراین همیشه مطمئن شوید که هم کابل شارژر و هم آداپتور دارای گواهی MFi هستند .

MFi مخفف عبارت Made for iPod ، Made for iPhone و Made for iPad است و فقط برخی برندهای خاص هستند که قوانین سختگیرانه اپل را پشت سر گذاشته اند می توانند لوگوی MFi را روی محصولات خود قرار دهند .

 

 1. 4.	فقط از شارژر MFi استفاده کنیدگزینه شارژ بهینه در آیفون را فعال کنید

Optimised battery charging ، با iOS 13 معرفی شد که می تواند طول عمر باتری شما را افزایش می دهد و سلامت باتری ایفون را بهبود می بخشد . هنگامی که این ویژگی روشن باشد ، زمان برنامه ریزی شده تا زمان شارژ شدن 100٪ آیفون را نشان می دهد . می توانید روی گزینه “اکنون شارژ کنید” “Charge Now” ضربه بزنید تا 100٪ فوراً شارژ شود.

 

 1. روشنایی خودکار را روشن کرده و از روشنایی کامل اجتناب کنید

آیفون ها دارای صفحه نمایش شبکیه چشم (retina displays) هستند که انرژی زیادی مصرف می کنند و صفحه نمایش یکی از موارد پر مصرف باتری در آیفون است . بنابراین ، این یک روش خوب نیست که iPhone خود را همیشه در روشنایی 100٪ نگه دارید زیرا مستقیماً بر سلامت باتری تأثیر می گذارد . تغییر در روشنایی خودکار (auto-brightness) می تواند به بهبود سلامت باتری آیفون شما در طولانی مدت کمک کند زیرا سطوح روشنایی را با توجه به محیط تغییر می دهد . علاوه بر این ، برای چشم شما نیز مفید است .

 

 

 1. در حین شارژ آیفون کاور را بردارید

شارژ کردن باعث ایجاد گرما می شود بنابراین ممکن است آیفون شما هنگام شارژ گرم شود . اگر چنین است ، باید کاور آیفون خود را بردارید تا اطمینان حاصل شود که گرمای تولید شده هنگام شارژ به درستی از بین می رود . برخی از قاب ها و روکش های ضخیم گرما را به دام می اندازند و این باعث می شود که آیفون هنگام شارژ شدن بیشتر از نیاز گرم شود و این ممکن است به سلامت باتری آسیب برساند .

 1. 8.	از Wi-Fi استفاده کنیداز Wi-Fi استفاده کنید

این یک واقعیت شناخته شده است که Wi-Fi نسبت به اینترنت سیم کارت از قدرت کمتری استفاده می کند . به عنوان مثال ، هنگامی که در حال تماشای یک ویدیوی YouTube هستید ، iPhone شما هنگام اتصال به Wi-Fi در مقایسه با اتصال به اینترنت سیمکارت ، ویدیو را سریعتر بارگیری می کند ، در نتیجه زمان صفحه نمایش کمتر و مصرف باتری کمتر می شود . این موضوع به بهبود سلامت باتری آیفون شما در طولانی مدت کمک می کند .

 

 1. برای افزایش عمر باتری ایفون حالت کم مصرف را فعال کنید

Low Power Mode در واقع میزان مصرف انرژی آیفون شما در زمان کم شدن باتری را به حداقل می رساند و به شما این هشدار را می دهد که حالت کم مصرف را هنگامی که باتری آیفون شما به 20 its و دوباره به 10 its برسد ، روشن کنید . هر زمان که روشن شود ، نماد باتری به یک نوار زرد تغییر می کند . البته با روشن شدن حالت کم مصرف برخی از ویژگی ها ممکن است کار نکنند یا پردازش آنها بیشتر طول بکشد زیرا مصرف باتری را محدود می کند .

 1. باتری آیفون خود را کالیبره (Calibrate ) کنید

کالیبراسیون دوره ای باتری لیتیوم یون آیفون به دو دلیل اساسی است:

 • این به نرم افزار کمک می کند تا محدوده واقعی عمر باتری را محاسبه کند.
 • باتری غیر کالیبره شده باعث ایجاد اختلاف در گزارش باتری می شود.

باتری آیفون باید بعد از هر بار به روزرسانی نرم افزار و هر چند وقت یکبار کالیبره شود.

 

 1. از به روز رسانی های نرم افزار بتا خودداری کنید

برای سالم نگه داشتن باتری آیفون خود ، به محض بیرون آمدن به روزرسانی ها ، آنها را بارگیری نکنید . به روز رسانی نرم افزارهای بتا مملو از اشکالات و مشکلات است و گاهی اوقات به سلامت باتری آسیب می رساند زیرا نرم افزار جدید هنوز به طور کامل برای سخت افزار بهینه نشده است. روش ایده آل باید این باشد که چند هفته منتظر بمانید تا اشکالات برطرف شده و نسخه های جدید منتشر شوند . همیشه منتظر بازخورد کاربران در انجمن ها باشید تا ببینید آیا به روزرسانی جدید بهینه شده است یا مشکلی ایجاد می کند .

 

 1. AirDrop را خاموش کنید

AirDrop به شما امکان می دهد فایل ها و عکس ها را در نزدیکی با سایر دستگاه های اپل به اشتراک بگذارید. وقتی فایلها را دائماً در بین دستگاهها منتقل می کنید ، یک ویژگی عالی است ، اما می تواند در طولانی مدت بر سلامت باتری دستگاه شما تأثیر بگذارد. بنابراین بهتر است فقط در مواقع مورد نیاز از AirDrop استفاده کنید.

 

سلامت باتری ایفون باید چقدر باشد ؟

اگر وضعیت باتری شما بد است ، وقتی به تنظیمات (Settings ) و قسمت باتری (Battery) می روید ، اپل به شما اطلاع می دهد . اما این تنها زمانی اتفاق می افتد که میزان سلامت باتری به زیر 80 درصد برسد.

اگر Mac دارید ، می توانید در هر زمان با استفاده از برنامه CoconutBattery سلامت باتری iPhone خود را بررسی کنید. اگر سلامت باتری ایفون به زیر 80 درصد برسد ، ممکن است زمان تعویض باتری ایفون باشد .

 

 

 

معرفی بهترین شارژر برای افزایش طول عمر باتری ایفون

 

شارژر بیسیم انرژیا | شارژر وایرلس انرژیا

شارژر بیسیم انرژیا مدل WIDISC TRIO ، یک شارژر 3 در 1 وایرلس از برند انرژیا می باشد که توانایی شارژ  دو گوشی و یک ساعت اپل واچ را بصورت همزمان دارد و مجموع توان خروجی در این شارژر تا 18 وات می رسد .

شارژر بیسیم انرژیا | شارژر وایرلس انرژیا

شارژر فندکی انرژیا

این شارژر با داشتن دو خروجی شامل یک پورت USB-C  با خروجی 20 وات و یک پورت USB-A با توان خروجی 18 وات در مجموع می تواند 38 وات توان خروجی برای شارژ همزمان دو دستگاه را داشته باشد و میزان بیشینه توان خروجی از یک پورت آن 20 وات با استاندارد PD3.0 از درگاه USB-C L می باشد.

شارژر فندکی انرژیا

هاب و شارژر بی سیم انرژیا مدل WiHub

با استفاده از هاب 7 در 1 آلومینیومی USB-C 3.1 انرژیا مدل وی هاب با پد شارژ بی سیم ، موبایلتان را بدون سیم شارژ کنید و همزمان درگاه USB-C کامپیوترتان را به چند اتصال ارتقاع دهید. علاوه بر این، همچنان که به چند دستگاه توان لازم را میرسانید، لپ تاپتان را شارژ کنید.

هاب و شارژر بی سیم انرژیا مدل WiHub

شارژر دیواری سریع انرژیا مدل BAZIC GOPORT PD30

BAZIC GOPORT PD30 توانایی خروجی هوشمند تا ۳۰ وات را دارد یعنی اینکه می تواند با شناسایی هوشمند توان ورودی گوشی هوشمند شما  بر اساس استاندارد های PD 3.0 و QC3.0 و PPS گوشی شما را متناسب با توان ورودی شارژ کند.

شارژر دیواری سریع انرژیا مدل BAZIC GOPORT PD30خلاصه مطلب

برای اینکه سلامت باتری آیفون به بهترین شکل ممکن حفظ شود لازم است نکاتی که در بالا اشاره کردیم را رعایت نمایید و همچنین از شارژر اصل و باکیفیت برای شارژ کردن آیفون خود استفاده کنید . برای خرید شارژر اصل و باکیفیت برای آیفون می توانید به سایت اسپیگن دات آی آر مراجعه کنید.

author-avatar

درباره سیگنچر

فروشگاه اینترنتی اسپیگن در دیجیکالا با نام سیگنچر فعالیت دارد . تمامی محصولات این فروشگاه دارای ضمانت اصالت و اورجینال بودن کالا توسط شرکت تجارت پاسارگاد می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *