دو گجت ضروری برای دوچرخه سوارها

دوچرخه سواری از دیرباز نه تنها به عنوان یک ورزش بلکه به عنوان یک تفریح سالم، انرژی بخش و مفید شناخته می شود. این ورزش محبوب با هزینه کمی که دارد بسیاری از کاربران را به خود جذب می کند. در ظاهر همه چی ساده است فقط برای اینکه روح تازه ای بگیرید به یک دوچرخه و هوای تازه نیاز دارید که در این بین ابزار و لوازم دیگری نیز برای راحتی شما در هنگام رکاب زدن و استفاده از وسایل شخصی به وجود آمده است با ما همراه باشید تا موشکافانه تر به بررسی این ورزش هیجان انگیز بپردازیم.
ما در این مقاله قصد داریم ورزش دوچرخه سواری، انواع دوچرخه ها و سبک های مختلف دوچرخه سواری را به شما معرفی کنیم و در کنار آن دو گجت ضرروی برای افزایش بازدهی و لذت دوچرخه سواری را به شما معرفی کنیم. دو گجتی که هر دوچرخه سواری به آنها نیاز دارد.

هیجانی به نام دوچرخه سواری

تاریخچه دوچرخه سواری

اولین دوچرخه در قرن 19 معرفی شد و پس از آن حدود یک میلیارد دوچرخه تولید و در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. اولین کسی که پاهای خود را روی رکاب های جادویی این وسیله شگفت انگیز گذاشت، فردی فرانسوی به نام سیوراک بود. این شخص فرانسوی در سال 1960 وسیله ای چوبی طراحی کرد که هر چند شباهتی به دوچرخه های امروزی ندارد اما پایه و اساس شکل گیری دوچرخه های امروزی را می توان الهام گرفته از آن دانست. اگرچه این دوچرخه بدون پنجه و رکاب در زمان خود چندان مورد استقبال قرار نگرفت، اما موجب ظهور رشته جدید و محبوبی شد که به سرعت در سراسر جهان از شرق اروپا تا غرب آسیا گسترش یافت و به یک ورزش تفریحی و تخصصی تبدیل شد. رشته دوچرخه سواری این رشته پرطرفدار و محبوب می باشد.

تاریخچه دوچرخه سواری

دوچرخه  سواری چیست و انواع آن کدام اند؟

دوچرخه وسیله ای برای حمل و نقل آسان و تفریح است. کاربرد های متنوع و گوناگون این وسیله چه در جا به جایی افراد به عنوان وسیله نقلیه و چه ورزش مفید برای بدن موجب شده است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گیرد. این ورزش به دلیل سهولت استفاده برای تمام سنین پیشنهاد می شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در مسابقات المپیک یا در بیرون افرادی را دیده باشید که در حال رکاب زدن هستند، چه چیزی در نظر شما از این عبور سریع به یاد می ماند؟ نکته مهم در استفاده از دوچرخه استفاده از حداقل وسایل و امکانات برای جابه جایی است. حال تصور کنید شما می خواهید این ورزش را به عنوان یک ورزش تخصصی در کوهستان یا به صورت کراس انجام دهید چه چیزی کم خواهید داشت؟ ما با معرفی انواع دوچرخه سواری ابزار و لوازمی که برای این ورزش مورد نیاز است را بررسی می کنیم تا با تجهیزات کامل از این ورزش لذت ببرید.

انواع دوچرخه

انواع دوچرخه

• دوچرخه :(BMX) این نوع دوچرخه مخصـوص مسـابـقـات می باشد.
• دوچرخه جاده: این نوع دوچرخه به طور معمول بین 8 تا 13 کیلو گرم است.
• دوچرخه تاندوم: این نوع دوچرخه که وزن آن به 12 تا 15 کیلوگرم می رسد دو نفره است.
• دوچرخه کوهستان:این نوع دوچرخه برای مسابقات کوهستان ناسب است و بین 10 تا 12 کیلوگرم وزن دارد.
• دوچرخه استایر: این نوع دوچرخه وزنی بین 5 تا 7.5 کیلوگرم دارد و برای پیست موتور مناسب می باشد.
• دوچرخه سرعت: این نوه دوچرخه 3 کیلوگرم وزن دارد و حداکثر وزن آن به 6 کیلو گرم می رسد و از فیبر کربن ساخته می شود.

وسايــل شخصـي مورد نيـاز براي دوچرخه سواري

وسايــل شخصـي مورد نيـاز براي دوچرخه سواري:

ابزار و لوازم معرفی شده جز الزامات برای یک دوچرخه سوار محسوب می شود و باید نوع مناسبی از آم انتخاب شود. در این بین نام محصولی تحت عنوان پایه نگهدارنده گوشی مخصوص دوچرخه از برند معتبر اسپیگن نیز به چشم می خورد که برای دوچرخه سواران حرفه ای بسیار ضروری است. باتوجه به آن که گوشی به یک ابزار جدایی ناپذیر بین انسان ها تبدیل شده و برنامه های کاربردی نیز برای دوچرخه سواری به وجود آمده است که با استفاده از آن می توان داده ها را جمع آوری و تحلیل کرد. امروزه تکنولوژی خدمات ارزنده ای را به بشریت عرضه می کند که کمتر کسی به استفاده از آن ترغیب نشود. حال آنکه به همراه داشتن گوشی با یک دوچرخه سخت به نظر می رسد، اینکه چگونه و کجای دوچرخه گوشی مورد نظر جای داده شود تا در عین حال که آسیبی به گوشی وارد نشود، دسترسی آن نیز آسان باشد، اینجا است که نگهدارنده گوشی اسپیگن کاربرد خود را نشان می دهد. همچنین استفاده از یک هدفون بلوتوث مقاوم در برابر نفوذ آب و با کیفیت و خوش قیمت برای گوش دادن به پیام های نرم افزارهای کاربردی مخصوص دوچرخه سواری و همچنین پاسخگویی به تماس های تلفنی حین رکاب زدن و نیز گوش سپردن به موزیک مورد علاقه همزمان با لذت بردن از ورزش مرفه دوچرخه سواری امری اجتناب ناپذیر است. ما با معرفی نرم افزار های کاربردی دوچرخه سواری به معرفی این دو ابزار بسیار کاربردی نیز خواهیم پرداخت.

بهترین برنامه های دوچرخه سواری

بهترین برنامه های دوچرخه سواری

برنامه کاربردی و معروف (The Road Bike Manual)

این برنامه کاربردی که در نوع خود یکی از بهترین ها است با همکاری وبسایت BikeRadar و نشریه Haynes گردآوری و تدوین شده است. با استفاده از این نرم افزار که شامل چندین ویدئو آموزشی و هزاران عکس از مدل دوچرخه های مختلف است. زمانی که در محلی به مشکل برخورد کردید و امکان دسترسی به کمک نبود می توانید با دیدن برنامه های آموزشی این برنامه راه حل مشکل خود را بیابید و آن را رفع کنید. لازم به ذکر است این برنامه رایگان نمی باشد و برای استفاده از امکانات بی نظیر آن می بایست به مقدا 2.99 دار هزینه پرداخت کنید. با یک بار پرداخت این هزینه می توانید به صورت دائمی از محتوای موجود و به روز شده آن بهره مند شوید.

بهترین برنامه های دوچرخه سواری

برنامه کاربردی و معروف (Beanhunter)

اگر شما هم در بین راه خسته می شوید و دوست دارید در یک کافی شاپ خوب توقف کنید و یک نوشیدنی گرم یا سرد بنوشید این برنامه را از دست ندهید. نرم افزار Beanhunter که ابتدا در کشور استرالیا عرضه شد در بین مسیر  بهترین کافی شاپ ها را دسته بندی و به افراد نشان می دهد. اگرچه امروزه تمام مردم دنیا می توانند از این برنامه کاربردی در دو نسخه اندروید و IOS به صورت رایگان استفاده کنند.

نگهدارنده گوشی اسپیگن مخصوص دوچرخه

نگهدارنده گوشی اسپیگن

برای استفاده از برنامه های معرفی شده و یا به طور کلی از گوشی همراه که در همه شرایطی مورد نیاز است. باید یک محل قرارگیری مناسب در بین مسیر برای آن در نظر گرفته شود که با توجه به فضای محدودی که در دوچرخه وجود دارد این کار کمی مشکل است. راه حلی که دوستداران تکنولوژی و محیط زیست برای این مشکل ارائه کرده اند یک محصول کاربردی به نام نگهدارنده گوشی موبایل اسپیگن است. این ابزار شگفت انگیز محصول شرکت معتبر اسپیگن است که در تولید لوازم و ابزار جانبی موبایل به نام است. این ابزار به راحتی بر روی دوچرخه و موتور نصب می شود و گوشی موبایل خود را می توانید بر روی آن قرار دهید. به دلیل اینکه این محصول از فیبر کربن ساخته می شود بسیار سبک است و وزن اضافی بر روی دسته دوچرخه تحمیل نمی کند و کنترل آن را با مشکل رو به رو نمی کند. برای این محصول شگفت انگیز قابلیت چرخش 360 درجه در نظر گرفته شده است و به راحتی می توانید زاویه قرارگیری گوشی موبایل خود را تنظیم کنید.

هدفون بلوتوث ورزشی اسپیگن مدل Legato Sport R53E

هدفون بلوتوث ورزشی اسپیگن مدل «Legato Sport R53E» از سری محصولات برند شناخته شده‌ی «اسپیگن» (Spigen) است که به صورت بی‌سیم به گوشی تلفن همراه یا پخش کننده صوتی متصل می‌شود و کاربر را در گوش دادن به موسیقی همراهی می‌کند. این محصول دارای یک مکانیزم نگهدارنده بسیار عالی در گوش است و کاربر را در زمان انجام فعالیت های ورزشی به خصوص دوچرخه سواری به خوبی همراهی می‌کند. علاوه‌براین، این هدفون بلوتوثی دارای نسل ششم فناوری مقاومت در برابر سروصدای بیرونی (CVC) است که در زمان انجام مکالمات تلفنی، باعث می‌شود صدایی کاملاً واضح و مطلوب به گوش کاربر در آن سوی خط برسد. این محصول برند اسپیگن دارای استاندارد IPX7 است که نشان می‌دهد این محصول در برابر آب مقاوم است و عرق و رطوبت در زمان فعالیت ورزشی هم آسیبی به آن نمی‌رساند. هدفون Legato Sport R53E از فناوری بلوتوث نسخه ۴.۱ است و با نشانگر LED وضعیت اتصال را به کاربر اطلاع می‌دهد. طراحی ارگونومیک و امکان انتقال صدای HD دیگر ویژگی‌های این محصول هستند. تمام قابلیت های ذکر شده به وضوح نشان میدهد که این هدفون بلوتوث برای یک دوچرخه سوار از آماتور تا حرفه ای بسیار کاربردی هست و دیگر در زمان رکاب زدن نیازی نیست برای انجام مکالمات تلفنی و یا کار با نرم افزار های کاربردی مخصوص دوچرخه سواری متوقف شوید و لذت دوچرخه سواری را با قابلیت پخش موسیقی محبوب شما با کیفیت بسیار بالا دوچندان میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *