۰۹۱۲۵۴۳۵۰۳۵
info@spigen.ir
وبلاگ

بررسی Samsung Galaxy Z Fold3

مقدمه

ما اخیراً در اسپیگن، لحظات دیوانه‌واری از بررسی‌های  گوشی‌های هوشمند تاشو پشت سر گذاشته‌ایم، زیرا قبلاً اولین شرکت Oppo در این فضا و همچنین Galaxy Z Flip3 سامسونگ را بررسی کرده‌ایم. بنابراین اکنون زمان آن رسیده است که به ریشه‌های جنبش تاشو بازگردیم، و این تنها یک معنی می‌تواند داشته باشد: توجه ما به خط اصلی تاشوهای رایج، که البته تاشو سامسونگ است.

اکنون در سومین تکرار، Fold بهتر از همیشه است، اما آیا به اندازه کافی خوب است که جهان را در اختیار بگیرد؟ یا اینکه «تلفنی که به یک تبلت کوچک تبدیل می‌شود»، حتی با وجود نگاه کردن به آن در سال 2022، هنوز خیلی جادار، هنوز هم خیلی کم پخته است؟ اینها برخی از سوالاتی است که ما را در ایجاد این بررسی طولانی مدت از Galaxy Z Fold3 سامسونگ راهنمایی کرده است.

این تلفن دیگر جدید نیست، اوت گذشته عرضه شد، بنابراین زمان زیادی برای پختن داشت – برای مثال، هر گونه مشکل نرم افزاری مزاحم باید برطرف می شد. بنابراین آیا Fold3 بهترین گوشی هوشمند سامسونگ است که در حال حاضر می توانید بخرید؟ یا این واقعیت که تا شدن آن هنوز هم به ناچار منجر به برخی مصالحه ها در عملکرد، دوربین یا عمر باتری می شود؟

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

اگر در چند صفحه بعدی این بررسی به ما بپیوندید، سعی می کنیم مانند همیشه با نگاهی ذهنی تر به چیزها بفهمیم – اگر فقط دنبال اعداد عینی تر و مواردی از این قبیل هستید، بررسی عادی ما این کار را انجام می دهد. خیلی خوب به شما خدمت می کنم اما اعداد و آزمایش‌های تکرارشونده هرگز کل داستان زندگی با یک دستگاه را به صورت روزانه و روزانه نشان نمی‌دهند، بنابراین این بررسی طولانی‌مدت دقیقاً برای همین است.

ما از Fold3 به عنوان یک و تنها تلفن هوشمند خود برای مدت زمان طولانی استفاده کرده‌ایم، و سعی کرده‌ایم تا حد امکان به آنچه که باعث می‌شود آن را نشان دهد و جایی که کمتر از حد انتظار است، غوطه ور شویم تا بتوانیم ارزیابی را بر اساس تجربه خود به شما ارائه دهیم. با آن، و نه فقط اعداد و حقایق سخت.

با تمام آنچه گفته شد، بیایید با هم دریابیم که آیا گوشی‌های تاشو واقعاً آینده تلفن‌های همراه هستند یا فقط یک مد موقتی هستند که به‌زودی به طور اجتناب‌ناپذیری به چیز دیگری تبدیل می‌شوند. و چه وسیله ای بهتر از آخرین تجسم کسی که همه چیز را آغاز کرد به ما در این سفر کمک کند؟

طراحی، کیفیت ساخت، هندلینگ

در این مرحله، ظاهر کلی Fold3 فقط برای افرادی که واقعاً در چند سال گذشته زیر یک صخره زندگی کرده‌اند – یا آنقدر شیفته اکوسیستم اپل هستند، باید تکان‌دهنده باشد که هرگز حتی برای دیدن به آن طرف راهرو نگاه نمی‌کنند. کاری که رقبا انجام می دهند ما مطمئن هستیم که چنین افرادی واقعاً وجود دارند، اما فرض می‌کنیم که اکثر شما می‌دانید گلکسی فولد، حداقل در حالت کلی، چگونه به نظر می‌رسد.

با این حال، شاید کمی سخت باشد که این طرح را یک طراحی کلاسیک بنامیم، به هر حال، تنها چند سال از عرضه اولین Fold می گذرد. با این حال، Fold3 قطعاً به عنوان یک تلفن هوشمند تاشو قابل تشخیص است، با نمایه درشت آن در حالت بسته، و همچنین به راحتی برای هیچ چیز دیگری غیر از یک گوشی تاشو سامسونگ قابل اشتباه نیست. احتمالاً این شرکت کره ای نیز از این موضوع آگاه است، که می تواند توضیح دهد که چرا از مهر زدن آرم خود در هر جایی در پشت تلفن خودداری کرده است.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

آن یک علامت کلمه منفرد سامسونگ روی لولا وجود دارد و بس. ما ظاهر مینیمالیستی را دوست داریم و باید سامسونگ را به خاطر شجاعتش ستایش کنیم – بالاخره وقتی گوشی باز می شود، هیچ نشانی قابل مشاهده ندارد.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

روکش ساتن مانند پشت آن چیزی است که ما هنوز از آن خسته نشده ایم. لمس کردن هر بار لذت بخش است – و همچنین یکی از مقاوم ترین پوشش های شیشه ای مقاوم در برابر اثر انگشت است که ما تا به حال لذت استفاده از آن را داشته ایم.

قاب به طور مشابه ضد اثر انگشت است، اما این را نمی‌توان در مورد قسمت بیرونی لولا که بنا به دلایلی براق‌تر است، گفت و به همین دلیل، از جمع‌آوری اثر انگشت شما در سراسر آن لذت خواهد برد. مقداری برنده می شوی، مقداری می بازی.

جزیره دوربین در پشت کاملاً با موضوع فوق مطابقت دارد، با سه دایره یکسان برای سنسورها و فلاش LED دایره‌ای زیر آن، و فقدان مشخصی از تزئینات یا متن بی‌معنی اطراف آن. با طراحی کلی بسیار خوب کار می کند و یکی از جزایر دوربین کمتری است که دیده ایم. در کتاب ما، این چیز خوبی است. با این حال، با نگاه کردن به شکل کشیده آن، ممکن است قبلاً متوجه شده باشید که در واقع باعث می‌شود وقتی گوشی بسته است روی میزها تکان بخورد و شما سعی می‌کنید روی صفحه ضربه بزنید.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

این مشکل در باز شدن گوشی بسیار کمتر است زیرا در این صورت لرزش تنها زمانی رخ می دهد که روی یک ناحیه کوچک در پایین سمت راست ضربه بزنید. البته، اگر از هر نوع مورد استفاده کنید، معادله تغییر می کند. اوه، و در مورد موارد، چنین چیزی توسط سامسونگ در جعبه اسپارتان ارائه نشده است. باید خودت بخری نمی‌توانیم بگوییم که فکر می‌کنیم برای گوشی‌هایی که 10 درصد قیمت Fold3 قیمت دارند، قاب‌های بسته‌بندی (و شارژرها) و این پیشنهاد برتر نداشته باشند، منطقی است، اما این چیز عجیبی است. وضعیت دنیای موبایل در حال حاضر

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

هیچ راه حلی برای Fold3 وجود ندارد. وقتی بسته می‌شود کلفت است و از هر تلفن هوشمند تاشوی سنگین‌تر است، اما همانطور که می‌گویند هر دوی این ناراحتی‌ها به نوعی با قلمرو همراه است. برای قرار دادن هر دو قسمت دستگاه باید ضخیم باشد و به همین دلیل باید سنگین باشد. نسبت ابعاد بسیار بلند صفحه‌نمایش بیرونی به این معنی است که Fold3 در حالت بسته بسیار راحت است – حتی بدون قاب نیز می‌توانید به راحتی در دست بگیرید. این در واقع یکی از بهترین چیزها در مورد دستگاه است، اما این نسبت ابعاد نیز دارای نقاط ضعفی است که در بخش نمایشگر این بررسی به آنها خواهیم پرداخت.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

به طور کلی، کار با Fold3 در حالت بسته به لطف صفحه بیرونی باریک آن آسان است، اگرچه شما به ناچار سنگینی را در سراسر آن احساس می کنید. وقتی دستگاه باز می شود، واقعاً شبیه یک تبلت کوچک است، بنابراین احساس سنگینی از بین می رود. البته صفحه نمایش داخلی بسیار بزرگتر از صفحه بیرونی است، اما هنوز آنقدر بزرگ نیست که همیشه استفاده از دو دست را تضمین کند. اگر فقط در حال پیمایش هستید، می توانید به راحتی با استفاده از Fold3 با یک دست حتی زمانی که باز است کنار بیایید، و این از نظر این بازبین یک امتیاز مثبت است زیرا فقط انعطاف پذیری بیشتری را امکان پذیر می کند.

لولا

در مورد انعطاف پذیری، اجازه دهید به لولا بپردازیم. اول از همه، انعطاف‌پذیری زیادی به ارمغان می‌آورد، زیرا یک موضوع باز یا بسته سیاه یا سفید نیست، اما می‌توان آن را در هر تعداد مکان میانی «مکث» کرد. این بسیار قابل قدردانی است، زیرا امکان استفاده از مواردی شبیه به لپ‌تاپ را فراهم می‌کند و همچنین به عنوان یک پایه موقت عمل می‌کند – شما می‌توانید در حالی که توسط لولا نگه داشته شده است، ویدیوها را روی صفحه بیرونی تماشا کنید. این مورد برای Oppo Find N صادق نبود و ما واقعاً آن را از دست دادیم.

با این حال، نسبت ابعاد عجیب صفحه‌نمایش بیرونی به این معناست که بسته به چیزی که در حال تماشای آن هستید، ممکن است مجبور شوید بین نوارهای سیاه بزرگ یا برش آن‌قدر در ویدیو انتخاب کنید که به سختی بتوانید بگویید چه خبر است. با این حال، ما دوست داریم که این ویژگی در اینجا وجود داشته باشد و لولا بتواند همه این کارها را انجام دهد.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

چیزی که ما دوست نداریم این است که وقتی تلفن بسته است، لولا به همان اندازه که می‌گویند از «فاصله صفر» فاصله دارد. ما قصد داریم سامسونگ را برای این نسل از Fold کمی کاهش دهیم، زیرا لولاهای “فاصله صفر” پس از عرضه Fold3 در رقبای چینی ظاهر شدند. گفته می شود، Fold4 به سادگی باید یکی از آن ها را داشته باشد تا بتواند با زمان همگام شود.

به هر حال، لولا بسیار محکم تر از Flip3 به نظر می رسد – اما ممکن است همه اینها به اندازه آنها کاهش یابد. به طور مشابه، زمانی که گوشی به طور کامل باز می شود، بیشتر شبیه یک دستگاه واحد است و نه مانند Flip3 دو قسمت مجزا. مجدداً، ما فرض می کنیم که نسبت اندازه لولا به اندازه تلفن ارتباطی با این موضوع دارد. و با این حال، Oppo Find N در واقع 100٪ مانند یک دستگاه غیر تاشو در هنگام باز شدن احساس می کند، و Fold3 کاملاً آنجا نیست. اینها جزییات جزئی هستند، به شما توجه کنید، و مواردی که احتمالاً متوجه آنها نمی شوید مگر اینکه به طور گسترده با قابلیت های تاشو بیشتر از این یکی بازی کرده باشید.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

قاب فلزی نسبتاً لغزنده است (اگر تقریباً قابل مقایسه با بدترین متخلفان حتی در بین موارد تاشو نباشد – با نگاه کردن به شما، N را پیدا کنید)، که به این معنی است که باز کردن گوشی هرگز 100٪ آسان نیست. در واقع باز کردن آن نسبت به Flip3 به هر دلیلی آسان‌تر است، و بسیار ساده‌تر از Find N است، بنابراین از نمونه‌برداری‌های فعلی ما از تاشوهای بازبینی شده درازمدت، بهترین عملکرد را دارد، حتی اگر قطعا هنوز جایی برای بهبود وجود دارد.

از آنجایی که این یک دستگاه تاشو است و بنابراین کمی شکننده‌تر از تلفن‌های معمولی است، ممکن است بخواهید هنگام باز کردن آن مراقب باشید، زیرا همیشه این احتمال وجود دارد که در حین انجام این کار از دستان شما بلغزد. که

بلندگوها

Galaxy Z Fold3 دارای دو بلندگو است، یکی در بالا و دیگری در پایین، و احتمالاً در میان بهترین اسپیکرهایی هستند که تا به حال در یک گوشی قرار گرفته اند. آنها به خوبی لذت رسانه ای شما را در Fold3 تکمیل می کنند. صدای آنها عالی است، اگرچه برای باس بهترین نیستند. باز هم، از آنجایی که این یک تلفن است و آنها باید با چنین محدودیت‌هایی در اندازه کار کنند، حتی اگر در آن بخش کمی بهتر باشند، هدهای باس قطعاً همچنان به یک بلندگو یا هدفون خارجی نیاز دارند. اما اینها برای هر چیزی که شامل ژانرهای صوتی و موسیقی است که چندان متکی به سطح پایین نیستند، کاملا قابل قبول هستند.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

بلندگوها نیز صدای زیادی دارند. آنها در واقع یکی از پر سر و صداترین گوشی هایی هستند که تا به حال روی تلفنی شنیده ایم که به مدت طولانی مورد بررسی قرار گرفته است. این به این معنی است که در داخل خانه، هرگز نیازی به نزدیک‌تر کردن تلفن به گوش‌هایمان برای شنیدن آنچه در حال وقوع است احساس نکردیم – صدای بالا همیشه کافی بود.

وضعیت به طور قابل درک در لحظه ای که بیرون می روید کاملاً تغییر می کند، اما این فقط برای شما فیزیک است – تنها بلندگوهای ریز زیادی می توانند انجام دهند تا دنیای اطراف شما را با صدای خود بپوشانند. اما برای بلندگوهای کوچک تلفن، اینها قطعاً چشمگیر هستند.

موتور ویبره

موتور ویبره نیز داستان مشابهی دارد. اگرچه احتمالاً بهترین چیزی نیست که تا به حال با آن روبرو شده ایم، اما بسیار بسیار نزدیک است. صدای بسیار زیادی دارد و یکی از مواردی است که می توانید آن را حس کنید، اما همچنین بشنوید – به خصوص اگر تلفن روی یک سطح سخت قرار گرفته باشد. اکنون برخی از مردم این را دوست ندارند، اما ما کاملاً آن را دوست داریم.

تنظیمات لرزش - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات لرزش - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات لرزش - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات لرزش - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات لرزش - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
تنظیمات لرزش

ارتعاش‌ها نیز «عمق» زیادی دارند، و البته، می‌توانید با الگوهای مختلف برای سناریوهای مختلف بازی کنید تا همه چیز را مطابق میل خود تنظیم کنید – بالاخره این یک سامسونگ است، و سامسونگ‌ها اگر قابل شخصی‌سازی نباشند چیزی نیستند. ما همچنان آرزو می‌کنیم که رابط کاربری بیشتر از ارتعاشات ملایم مانند MIUI استفاده کند، اما این یک نکته کوچک است و در واقع ربطی به خود موتور لرزش ندارد. این قسمت قطعا در این گوشی درجه یک است.

بیومتریک

حسگر اثرانگشت به‌صورت جانبی نصب می‌شود و Galaxy Z Flip3 را برای دقیق‌ترین حسگر جانبی که تا به حال استفاده کرده‌ایم مرتبط می‌کند. و با این حال – به دلایلی، این یکی کندتر است. آنقدر کند نیست که آزاردهنده شود، اما به طور خطرناکی به آن نزدیک می شود. با این حال، وقتی صحبت از دقت به میان می آید، ناامید نخواهید شد. ما خوشحالیم که می‌بینیم سنسورهای نصب‌شده در کنار در نهایت، از نظر دقت، به سنسورهای گرد خود می‌رسند، که قبلاً در پشت تلفن نصب می‌شدند (یا در دکمه‌های Home – آنها را به خاطر دارید؟).

زمان زیادی از ساخت آن می گذرد، اما اکنون می توانیم در نهایت بگوییم که فقط به این دلیل که آنها نازک تر هستند و سطح انگشت کمتری برای اسکن دارند، به این معنی نیست که نمی توانند به همان اندازه خوب باشند. امیدواریم سامسونگ بتواند کاری در مورد سرعت این سنسور انجام دهد، اگر نه از طریق به روز رسانی نرم افزاری برای Fold3، پس ممکن است از بخش سخت افزاری دیگری در Fold4 آینده استفاده کند. باز هم، ما را اشتباه نگیرید – استفاده از آن خسته کننده نیست، اما تقریباً وجود دارد. برش آن را واقعا نزدیک.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

البته، باز کردن قفل با چهره نیز امکان پذیر است، اما طبق معمول در دنیای اندروید، این قفل فقط از دوربین های جلو استفاده می کند، بنابراین نسبت به حسگر اثر انگشت امنیت کمتری دارد.

حسگر اثرانگشت Fold3 نیز در موقعیت مناسبی قرار دارد، جایی که برای اکثر راست‌ها برای انگشت شست و بیشتر چپ‌ها برای انگشت اشاره مناسب است. این یک پیشرفت خوشایند در مقایسه با Flip3 است که به دلیل موقعیت لولای آن، سنسور آن در سمت راست قاب بسیار بالا است. در اینجا چنین مشکلی وجود ندارد، در واقع، حتی ممکن است تا آنجا پیش برویم که بگوییم حسگر اثرانگشت Fold3 در واقع برای افرادی که دست‌های بزرگی دارند، بسیار کم است. با این حال، برای اکثر افراد، باید خوب باشد، و دکمه تنظیم صدا در بالای آن در همان قسمت فریم قرار دارد – ببینید، Oppo، این کار انجام می شود!

تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
تنظیمات بیومتریک

مانند Flip3، می توانید از بالا به پایین روی اسکنر بکشید تا ناحیه اعلان را پایین بیاورید، و مانند Flip3 ما این کار را امتحان کردیم و سپس تصمیم گرفتیم آن را روشن نگذاریم زیرا در نهایت به طور تصادفی آن را فعال کردیم. در دست گرفتن گوشی اگر پاسخ به این ژست کمی کمتر حساس باشد، قطعا آن را ادامه خواهیم داد، زیرا کمک بزرگی برای استفاده یک دست از Fold3 است.

نرخ تازه سازی، روشنایی، کیفیت، تنظیمات

همانطور که ممکن است بدانید، Fold3 دارای دو صفحه نمایش است، و هر دو 120 هرتز هستند که دیدن آن طراوت است (ببخشید جناس). جای تعجب نیست که نرخ تازه‌سازی تطبیقی ​​است و نرم‌افزار در حال تطبیق‌های زیادی است، اما لزوماً در استفاده روزمره متوجه آن نمی‌شوید. همه چیز به نظر می رسد که همیشه در 120 هرتز است، حتی اگر اینطور نیست، و این یک دستاورد بزرگ از جانب سامسونگ است – می تواند مقداری باتری را ذخیره کند، در حالی که هیچ نرمی درک شده در کار را قربانی نمی کند. پس برای آن تحسین

تنظیمات نمایش و نرخ تازه‌سازی - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات نمایش و نرخ تازه‌سازی - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات نمایش و نرخ تازه‌سازی - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات نمایش و نرخ تازه‌سازی - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
تنظیمات نمایش و نرخ تازه سازی

هر دو صفحه نمایش باکیفیت هستند، همانطور که از هر دستگاهی با این قیمت انتظار دارید، و هر دو در روزهای آفتابی در فضای باز خوانا هستند، اما در اینجا انتظار زیادی نداشته باشید. به عنوان مثال، هیچ یک از این دو با پنل گلکسی اس 22 اولترا رقابت نمی کند، اما صفحه نمایش پوششی خود را در برابر هر چیزی که یک دستگاه پرچمدار نسل کنونی نیست، حفظ می کند، که قابل توجه است. صفحه نمایش داخلی و تاشو تا حدودی آن را در روشنایی دنبال می کند، که انتظار می رود زیرا، می دانید، تا می شود! حتی اگر اجازه ندهید خورشید مستقیماً به آن بتابد، در فضای باز نیز قابل استفاده است. روشنایی حوزه ای نیست که بتوانیم بگوییم Fold3 قطعاً در آن مبارزه می کند.

همین امر در انتهای دیگر مقیاس نیز صادق است. وقتی در محیط‌های تاریک قرار دارید، صفحه‌نمایش به اندازه‌ای کم‌نور می‌شود که شبکیه‌تان را داغ نکند. ما هرگز نمی‌خواهیم حتی کم‌رنگ‌تر شویم، اما باید توجه داشته باشیم که تنظیم لغزنده روشنایی در سمت چپ‌ترین قسمت آن می‌توانست نرم‌تر باشد.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

همانطور که گفته شد، منحنی روشنایی خودکار در Fold3 در زمان استفاده از آن برای هر دو صفحه بسیار خوب بود. ما متوجه شدیم که هر از چند گاهی به صورت دستی روشنایی را تنظیم می کنیم، اما نه آنقدر که باعث ناراحتی شود. بنا به دلایلی، حتی در تاریکی مطلق، لغزنده در مورد پایین رفتن گاهی اوقات – اما قطعاً نه همیشه – عصبانی بود.

به همین ترتیب، در روزهای ابری در خارج از منزل، ما معمولاً نیاز به افزایش روشنایی داشتیم، اما این تنظیمات جزئی بودند زیرا سیستم داخلی به خوبی کار می کرد. در میان بهترین‌هایی که دیده‌ایم نیست، اما خیلی هم دور از آن نیست.

طبق معمول دستگاه های اخیر سامسونگ، می توانید با تنظیمات رنگ بازی کنید. دو گزینه استاندارد برمی گردند: Vivid گزینه پیش فرض است و فضای رنگی DCI-P3 را هدف قرار می دهد، در حالی که Natural روی sRGB تنظیم شده است. دقت خوب است، به خصوص در حالت طبیعی، اگر به خوبی سایر پنل های رده بالای سامسونگ نباشد. حالت Vivid همچنین دارای لغزنده های رنگی دستی و تنظیم دمای رنگ برای کسانی است که به سادگی باید همه چیز را تا حد امکان به صورت دستی انجام دهند. هر دو صفحه نمایش رنگ بسیار مشابهی دارند، که این یک شاهکار فنی است.

تنظیمات رنگ - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات رنگ - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات رنگ - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
تنظیمات رنگ

مانند هر تلفن هوشمند مدرن، فیلتر نور آبی در اینجا نیز وجود دارد که سامسونگ آن را سپر راحتی چشم می نامد. به اندازه دیگرانی که دیده‌ایم قابل تنظیم نیست، فقط به شما امکان می‌دهد برنامه‌ای را انتخاب کنید (یا اجازه دهید به طور خودکار بر اساس زمان روز تطبیق یابد)، و دمای رنگ را با یک نوار لغزنده انتخاب کنید. گفته می‌شود، کار می‌کند، و به خوبی کار می‌کند، بنابراین هیچ شکایتی جز عدم وجود حالت سیاه و سفید، یا هیچ بافت، یا حالت «رنگ‌های روشن» یا هر چیز دیگری وجود ندارد. به اندازه کافی عجیب، این یکی از حوزه‌هایی است که سایر پوسته‌ها از نظر قابلیت سفارشی‌سازی بیش از سامسونگ هستند. این لزوما چیزی نیست که فکر می‌کردیم می‌توانیم بنویسیم، اما اینجا هستیم.

تنظیمات محافظ راحتی چشم - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات محافظ راحتی چشم - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
تنظیمات محافظ راحتی چشم

عملکرد Always On Display در Fold3 نیز وجود دارد و می‌توانید از میان مجموعه‌ای از ساعت‌ها انتخاب کنید و حتی برچسب‌ها، شکلک‌های واقعیت افزوده، Bitmoji و تصاویر را از گالری اضافه کنید. این مقدار کمی از قابلیت سفارشی‌سازی در پیشنهاد است، و البته، می‌توانید AOD را طوری برنامه‌ریزی کنید که فقط بین زمان‌های تعیین‌شده روشن شود، در واقع همیشه روشن باشد، یا فقط زمانی که روی صفحه ضربه می‌زنید نشان داده شود، یا زمانی که یک عکس دریافت می‌کنید. اطلاعیه جدید

تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
تنظیمات نمایش همیشه روشن

جالب اینجاست که حتی می‌توانید جهت آن را به صورت عمودی یا افقی انتخاب کنید، یک کلید روشنایی خودکار وجود دارد، و می‌توانید آن را در حال پخش اطلاعات موسیقی نیز نشان دهید. این خیلی زیاد است، و از این نظر، سامسونگ قطعا هنوز سامسونگ است، سفارشی‌سازی نام بازی در اینجا است.

صفحه نمایش جلد

اکنون که اصول اولیه در مورد نمایشگرها و تنظیمات آنها از بین رفته است، بیایید توجه خود را به آنچه که سامسونگ دوست دارد نمایشگر کاور بنامد معطوف کنیم و احتمالاً فقط به صفحه بیرونی اشاره خواهیم کرد. این تقریباً نیمی از تلفن را به خوبی پوشش می دهد (دریافت؟) که ما از آن قدردانی می کنیم. عدم تقارن ذاتی به دلیل وجود لولا در سمت چپ ایجاد می شود – بنابراین نمایشگر زودتر از سمت راست به پایان می رسد. این مسئله مهمی نیست، حتی اگر هر از گاهی مستعد حملات OCD باشید.

مشکل اصلی صفحه نمایش کاور در واقع همان ویژگی است که باعث می شود گوشی در حالت بسته با یک دست در دست نگه داشته شود – و ارتفاع صفحه نمایش به این اندازه است. نسبت تصویر بسیار دور از هر چیزی است که ما آن را جریان اصلی می نامیم، حتی نمایشگرهای 21:9 سونی نسبت به این صفحه نمایش کمتری دارند. این از نظر تئوری برای پیمایش در برنامه‌های پر فید مانند اینستاگرام، فیس‌بوک، توییتر و موارد مشابه عالی است، اما در هنگام تایپ مشکلی واقعی ایجاد می‌کند، زیرا صفحه‌کلید در این صفحه نسبت به هر تلفن دیگری که تا به حال استفاده کرده‌ایم فشرده‌تر است. .

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

خلاصه داستان: برای بسیاری از اصلاحات متنی آماده شوید، زیرا حتی تصحیح خودکار هم برای تفسیر آنچه می‌خواهید بنویسید مشکل دارد.

در طول مدتی که با Fold3 کار کردیم، متوجه شدیم که حدود 60 درصد مواقع باید به صورت دستی به عقب برگردیم و کلمات را تصحیح کنیم، در حالی که 40 درصد دیگر با ترکیبی از دقت و تصحیح خودکار که جادویی خود را انجام می دهد پوشش داده می شود. بدیهی است که این ایده آل نیست، به خصوص اگر نمی خواهید تلفن را برای تایپ کردن باز کنید.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

برای هر چیز دیگری، نسبت تصویر بلند عجیب به نظر می رسد، اما شما به آن عادت می کنید. خوب، شاید با یک استثنا دیگر، و آن تماشای ویدیوها در حالت افقی است. آنقدر عریض است که یا با نوارهای سیاه بزرگ در دو طرف گیر می کنید یا برای برنامه هایی که این امکان را دارند (مانند YouTube) می توانید آن را برش دهید تا کل صفحه پوشانده شود اما پس از آن بخش های بزرگی از آنچه در حال انجام است را از دست می دهید. در بالا و پایین هیچ کدام از راه حل ها واقعاً در عمل خیلی خوب کار نمی کنند.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

به اندازه کافی خنده دار، اگر فقط از صفحه نمایش داخلی برای تماشای چیزها استفاده می کنید، به نوعی با مشکل مشابهی مواجه می شوید، اما برعکس – در حالی که نمایشگر بیرونی بیش از حد مستطیل شکل است، صفحه داخلی بیش از حد مربع است، بنابراین باید این کار را انجام دهید. دوباره همان رقص را انجام دهید – چیدن بین میله های سیاه و یک محصول بسیار قابل توجه.

راه حل همه اینها به نوعی واضح است – اگر صفحه نمایش پوشش گسترده تر باشد، همه این مسائل تا حدودی کاهش می یابد. منظور ما لزوماً عرض 16:9 نیست، مانند آنچه Oppo برای Find N انجام داد (اگرچه ممکن است سامسونگ بتواند در آینده این فاکتور شکل را نیز بررسی کند)، اما حتی چیزی شبیه به 21:9 نیز یک پیشرفت خواهد بود. نسبت 25:9 که Fold3 ارائه می دهد بسیار باریک یا خیلی بلند است، بسته به اینکه چگونه می خواهید به آن نگاه کنید.

این یکی از مواردی است که ما بلافاصله تصور می کردیم وارد این بررسی مشکل ساز شود و متأسفانه انتظارات ما تأیید شد. این به هیچ وجه در کتاب ما یک معامله شکن نیست، اما آزاردهنده جزئی است که باید هر روز آن را تحمل کنید.

صفحه اصلی (تاشو).

و می‌پرسید چرا می‌خواهید عیوب صفحه‌نمایش کاور را تحمل کنید؟ خوب، زیرا همین گوشی همچنین یک صفحه نمایش بزرگ تاشو به شما ارائه می دهد که حتی امروز، سال ها پس از عرضه اولین Fold، هنوز هم دیدنی است. جادوی باز کردن گوشی برای آشکار کردن صفحه نمایش داخلی هنوز قابل اغراق نیست و همانطور که در بالا ذکر کردیم، کیفیت پنل تاشو بسیار بالاست.

گفته می شود، این همه گل رز نیست. اول از همه، در حالی که یک لایه شیشه فوق‌العاده نازک در مجموعه نمایشگر وجود دارد، چیزی که شما در واقع هر روز لمس می‌کنید یک لایه پلاستیک روی آن است (البته آن را بردارید – این باعث خراب شدن صفحه نمایش می‌شود. !). و در حالی که این یکی به اندازه فلیپ 3 احساس ارزان و مستعد لک شدن نیست، هنوز هم عالی نیست – حداقل در مقایسه با شیشه واقعی، حتی شیشه های محافظ صفحه شیشه ای. این هنوز یکی از معاوضه‌های اجتناب‌ناپذیر هنگام رفتن به مسیر تاشو است، اما ما فکر می‌کنیم که در اینجا با گوشی‌های تاشوی آینده سامسونگ، فضایی برای بهبود وجود دارد. به هر حال، Oppo Find N دارای یک لایه پلاستیکی بالایی است که در لمس کمی بهتر احساس می شود، بنابراین می توان این کار را انجام داد.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

همانطور که گفتیم، شما در اینجا همان حس «محافظ صفحه نمایش پلاستیکی ارزان» را ندارید که در Flip3 دریافت می کنید، اما همچنان باید دائماً اثر انگشت خود را از روی آن پاک کنید و کنتراست با شیشه ای که روی صفحه نمایش را تزئین می کند. هر بار که از یکی به دیگری می روید نسبتاً بد است.

همچنین چین در وسط واضح است و چقدر تلفظ می شود. نه تنها می‌توانید هر بار که انگشتتان به آن می‌رسد قطعاً آن را حس کنید، بلکه می‌توانید تقریباً از هر زاویه آن را ببینید – و این تمایل آزاردهنده‌ای دارد که تابش خیره کننده را نیز به شما منعکس کند. این یکی دیگر از جنبه‌هایی است که سامسونگ می‌تواند و قطعا باید آن را برای فولد بعدی برطرف کند، زیرا شرکت‌های چینی نشان داده‌اند که چگونه می‌توانید چروک‌هایی داشته باشید که به سختی قابل توجه است.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

در موضوعی که در حال تبدیل شدن به موضوع این بررسی است، همه چیز در واقع بهتر از آنچه در Flip3 بود، بهتر است، حداقل اگر از تلفن، هنگام باز کردن، در حالت “عمودی” استفاده کنید – جایی که چین عمودی است. برای اکثر برنامه‌های اسکرول سنگین، این بدان معناست که می‌توانید با خیال راحت با نرم‌افزار تعامل داشته باشید، بدون اینکه به نقطه چین برسید. با این حال، تلفن را برگردانید تا در حالت “منظره” (در حالی که چین در حال حاضر افقی است) باشد، و هر بار که پیمایش کنید آن را احساس خواهید کرد. آیا می توانید به این عادت کنید؟ بله، در این مورد شکی نیست، اما حتی پس از مدت ها استفاده هنوز کمی به تعویق افتاده است.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

اگر به گوشی‌های هوشمند با شیشه خمیده در کناره‌ها عادت دارید، این واقعیت که حاشیه‌های ریز صفحه‌نمایش تا حدودی برآمده هستند ممکن است در ابتدا شما را ناراحت کند، اما ما برای عادت کردن به آن مشکلی نداشتیم – و این منتقد در واقع یک طرفدار بزرگ از نمایشگرهای منحنی، و این دورترین جایی است که می توانید به آن بروید. البته لبه اطراف صفحه نمایش برای محافظت از آن وجود دارد و تا آنجا که می توانیم بگوییم کار خوبی انجام می دهد. همچنین به نظر می رسد محکم است، مانند بخشی از قاب است و نه فقط یک قطعه پلاستیکی اضافه شده در بالا.

دوربین زیر نمایشگر

در صفحه اصلی تاشو Fold3 یک دوربین زیر نمایشگر قرار دارد و ما فقط این را صریح می گوییم: این یک حقه است. ما در استفاده روزمره متوجه آن نمی شویم، اما باز هم اگر فقط یک سوراخ سوراخ دار ساده بود متوجه آن نمی شدیم. اگر به جستجوی آن بپردازید، مهم نیست در چه شرایطی آن را خواهید دید: با صفحه خاموش، احتمالاً بیشتر قابل مشاهده است و بیشتر شبیه یک سوراخ معمولی به نظر می رسد، اما حتی اگر صفحه نمایش روشن باشد، اگر با پیکسل نگاه کنید، می بینید که ناحیه ای از صفحه که مستقیماً بالای دوربین قرار می گیرد نسبت به بقیه رزولوشن کمتری دارد – و این برای عبور نور لازم است.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

بنابراین، اگر امیدوار بودید که دوربین زیر نمایشگر همیشه به طور جادویی پنهان بماند – اینطور نیست. اگر احساس می کنید که دیدن آن به هر طریقی مانع استفاده شما از تلفن می شود – نگران نباشید، اینطور نیست. ما می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که موقعیت دوربین عجیب و غریب است. متوجه شدیم که چرا نمی توان آن را در مرکز قرار داد (زیرا باید در بالای لولا بنشیند)، اما چرا آن را در گوشه چپ یا راست نداشته باشیم؟ در تجربه عملی در آنجا با پانچ کلاسیک بیش از آنچه که در این موقعیت قرار دارد، «نامرئی» بود، هیچ‌وقت به همه شیطنت‌های فانتزی زیر نمایشگر توجهی ندارید. گاهی اوقات راه حل های پیچیده برای مشکلات ساده فقط همین است.

عملکرد، صافی

چیپست اسنپدراگون 888 گلکسی Z Fold3 ممکن است دیگر جدیدترین و بهترین چیپست کوالکام نباشد، اما تشخیص استفاده از این دستگاه سخت است. مگر اینکه شما یک گیمر سنگین باشید یا کسی که در تمام روز معیارها را برای گذران زندگی اجرا می کند، در واقع هیچ تفاوتی در استفاده معمولی بین 888 و Snapdragon 8 Gen 1 جدیدتر مشاهده نمی کنید. حتی 870 قدیمی می تواند این بازی را انجام دهد. برای اکثر موارد استفاده، و شما هنوز نمی توانید در یک تست کور تشخیص دهید کدام است.

بنابراین نگران عملکرد نباشید. Fold3 مقدار زیادی از آن را در هر زمان که به آن نیاز دارید ارائه می دهد. سپس دوباره، خنک‌کننده‌ای که در اینجا کار می‌کند، با توجه به محدودیت‌های قاب تاشو، قطعاً از هر گوشی مخصوص بازی پایین‌تر خواهد بود – بنابراین اگر به دنبال بازی هستید، احتمالاً Fold3 (یا هر تاشو دیگری را دنبال نمی‌کنید). که مهم است) به هر حال.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

همانطور که گفته شد، مطمئناً می‌تواند جلسات بازی معمولی را بدون مشکل انجام دهد، اما برای هر چیز بیشتر، باید به دستگاه‌های پیشرفته‌ای که تا نمی‌شوند و همچنین گوشی‌های گیمینگ فوق‌الذکر با راه‌حل‌های خنک‌کننده فعالشان نگاه کنید. و امثال

برای «افراد معمولی»، Fold3 همیشه مانند یک گوشی درجه یک به نظر می رسد و هرگز شما را در بخش عملکرد بی نیاز نمی کند. همیشه سریع است و عملکرد نیز بسیار قابل اعتماد است.

وقتی نوبت به ارزیابی ذهنی مورد علاقه همه از صاف بودن می‌رسد، این بدون شک نرم‌ترین سامسونگی است که تا به حال برای بررسی طولانی‌مدت آزمایش کرده‌ایم. این بسیار نزدیک به Flip3 است که قبلاً به آن نگاه کردیم، اما می‌تواند بسیار نرم‌تر از آن یکی باشد. در واقع، مشاهده دلتای صافی بین Fold3 و هر دستگاه برتر دیگر در آنجا سخت می شود. این هنوز هم به نظر ما نرم‌ترین مدلی است که تا به حال آزمایش کرده‌ایم، اما به طرز باورنکردنی نزدیک است.

و ما باید سامسونگ را ستایش کنیم زیرا تنها چند سال پیش، گوشی‌های هوشمند رده بالای آن از نظر نرمی و نرمی با رقبا قابل مقایسه نبودند و تاخیر و لکنت تصادفی بی‌شماری را در سرتاسر رابط کاربری نشان می‌دادند. این شرکت به تکرار پوسته اندروید خود، One UI، ادامه داد و اکنون، با One UI 4.1، در نهایت به قهرمانان رسیده است. مطمئناً کمی زمان برد، اما ما خوشحالیم که سامسونگ را در جایی که به آن تعلق دارد – در بالاترین سطح از نظر نرمی، نه فقط عملکرد خام، در بالاترین سطح قرار دارد.

عمر باتری، شارژ

Fold3 برای ما در تمام مدتی که با آن کار کرده‌ایم، یک تلفن ثابت یک روزه بوده است. نه چیزی بیشتر، بلکه هیچ چیز کمتری، و دیدن این موضوع بسیار شاداب بود، زیرا نمی‌دانستیم در این بررسی چه انتظاری داشته باشیم. باتری 4400 میلی‌آمپر ساعتی، حداقل برای این روزها، چندان بزرگ نیست، اما صفحه‌نمایش داخلی گوشی بزرگ‌تر از هر صفحه دیگری است.

خوشبختانه، ما همیشه می‌توانیم یک روز 12 تا 16 ساعته را بدون نیاز به شارژ ظهر به پایان برسانیم، اما به خاطر داشته باشید که روزهای ما عمدتاً به Wi-Fi می‌گذرد، بنابراین اگر زیاد بیرون از خانه هستید و از داده تلفن همراه استفاده می‌کنید. بیشتر از ما (حدود یک ساعت در روز)، به ویژه در مناطقی که سیگنال بد دارند، همه چیز به سرعت پایین می رود.

عکس‌های فوری عمر باتری - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 عکس‌های فوری عمر باتری - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 عکس‌های فوری عمر باتری - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 عکس‌های فوری عمر باتری - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 عکس‌های فوری عمر باتری - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
عکس‌های فوری عمر باتری - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 عکس‌های فوری عمر باتری - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 عکس‌های فوری عمر باتری - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 عکس‌های فوری عمر باتری - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
عکس های لحظه ای از عمر باتری

زمان‌هایی که صفحه نمایش را می‌توانید در اسکرین‌شات‌های بالا ببینید، با بلوتوث همیشه روشن و متصل به هدفون TWS برای حدود یک ساعت یا بیشتر در روز برای گوش دادن به موسیقی یا پادکست، یک یا دو ساعت دیگر تماس تلفنی، و با موقعیت مکانی همیشه روشن ( با حدود 30 دقیقه یا بیشتر ناوبری روزانه با استفاده از Waze یا Google Maps).

بر اساس اعداد و ارقام سختی که در اینجا وجود دارد، ما انتظار نداشتیم که Fold3 ما را با عمر باتری خود تحت تأثیر قرار دهد و در واقع اینطور هم نبوده است. اما با توجه به ظرفیت سلولی که باید با آن کار کند، توانسته است عملکرد بسیار مناسبی داشته باشد. این گوشی در حال حاضر در حالت بسته است، بنابراین ما می‌دانیم که چرا سامسونگ فکر نمی‌کند که این افزایش ظرفیت بیشتر باشد. با این حال، شاید باید در آینده به این موضوع توجه شود، یا بهتر از آن – کاری در مورد سرعت شارژ انجام دهید.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

مانند تمام سامسونگ‌ها، این نیز در مقایسه با رقبای 250 دلاری در حال حاضر به طرز خنده‌آوری کند است و مضحک می‌شود. معمولاً در اینجا ما درباره این واقعیت غر می زنیم که چنین تلفن گران قیمتی بدون شارژر عرضه می شود، اما با توجه به اینکه سرعت آن چقدر کند است، شاید واقعاً مهم نباشد؟ چند سالی است که برخی دیگر از سازندگان اندروید موفق به شارژ باتری هایی به اندازه این باتری در حدود 35 تا 45 دقیقه شده اند، اما Fold3 به یک ساعت و 46 دقیقه نیاز دارد. این در سال 2022 غیرقابل قبول است، ساده و ساده.

وجود شارژ بی سیم مورد استقبال قرار می گیرد، اما با این قیمت نیز انتظار می رود، و البته، به روش واقعی سامسونگ، آن نیز بسیار کند است – 11 وات در مقایسه با 15 وات حتی در پرچمداران اصلی سامسونگ. واضح است که شارژ حوزه بعدی است که شرکت کره ای باید در آن دست به کار شود. تا اینجای کار، توانسته است کیفیت نرم‌افزار و همچنین روان بودن را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، بنابراین ما مطمئن هستیم که آنچه لازم است برای غلبه بر این جدیدترین مانع نیز دارد.

به روز رسانی ها

این روزها به One UI 4.1 رسیده‌ایم، و همانطور که در Fold3 خود را نشان می‌دهد، این بدون شک نرم‌ترین رابط کاربری One UI تاکنون است. آن را خراش دهید – این صاف ترین پوسته سامسونگ است. اما واجد شرایط به همان اندازه مهم است: همانطور که خود را در Fold3 نشان می دهد . این بخش را به این معنا نگیرید که می‌توانید یک سامسونگ ارزان سری A با One UI 4.1 بخرید و همان نرمی را داشته باشید – نمی‌توانید. در حال حاضر، به نظر می رسد که این شرکت در درجه اول تلاش های خود را برای افزایش نرمی بر روی گران ترین دستگاه های خود متمرکز کرده است، و اگر باید اولویت بندی کنید، ممکن است افرادی را که بیشترین هزینه را برای خرید محصولات شما خرج می کنند، اولویت بندی کنید، نه؟

به هر حال، بیایید یک بار دیگر سامسونگ را به خاطر بهبود بازی به‌روزرسانی خود در سال‌های اخیر تحسین کنیم. از آنجایی که در بین بدترین به‌روزرسانی‌ها قرار دارد، اکنون در میان بهترین‌ها و احتمالاً بهترین در دنیای اندروید است.

شما چهار سال به‌روزرسانی‌های بزرگ اندروید و پنج سال به‌روزرسانی‌های امنیتی را با دستگاهی مانند Fold3 دریافت می‌کنید، و این با هیچ شرکتی به نام اپل یا گوگل بی‌نظیر است.

نرم افزار فعلی - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 نرم افزار فعلی - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
نرم افزار فعلی

اما این فقط این وعده نیست – بلکه بهبود سالانه در سرعت ارسال این به‌روزرسانی‌های بزرگ نیز است. و، شاید مهمتر از همه، آهنگ ماهانه وصله های امنیتی است. در حالی که هنوز برنامه‌ای برای انتشار آن‌ها به اندازه گوگل ثابت نشده است (اولین دوشنبه ماه)، در ۹۹.۹ درصد ماه‌ها، قبل از پایان ماه، به‌روزرسانی ماه جاری را دریافت می‌کنید. و چند بار در سال، حتی ممکن است آپدیت ماه آینده را در این ماه دریافت کنید. بنابراین، به طور خلاصه – اگر به به‌روزرسانی‌ها اهمیت می‌دهید، چه به‌روزرسانی‌های بزرگ یا کوچک امنیتی، و یک تلفن تاشو می‌خواهید، در حال حاضر واقعاً دو گزینه دارید و هر دو توسط سامسونگ ساخته شده‌اند.

عجیب و غریب، تکراری

پوسته One UI 4.1 Fold3 مبتنی بر Android 12 با تمام ویژگی‌هایی که در این روزگار انتظار دارید و همچنین تمام ویژگی‌های عجیب و غریب ارائه می‌شود – این هنوز نرم‌افزار سامسونگ است و به همین ترتیب، چیزهای عجیب و غریبی در آن وجود دارد. مانند این که به طور پیش‌فرض، اعلان‌ها را روی صفحه قفل نمی‌بینید، فقط آیکون‌های برنامه‌ها را می‌بینید، انگار که همیشه روشن است.

رفتار اعلان در صفحه قفل - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
رفتار اعلان در صفحه قفل

مطمئناً می‌توانید این رفتار را با یک شیرجه سریع در تنظیمات تغییر دهید، زیرا نام بازی برای پوسته‌های اندرویدی سامسونگ همیشه قابل سفارشی‌سازی بوده است، اما آیا باید بروید و مشکلی را که خود شرکت ایجاد کرده است برطرف کنید؟ این رفتار پیش‌فرض اندروید نیست، بلکه رفتار پیش‌فرض سامسونگ است.

در مورد کارهایی که به طور کلی اندروید آن‌ها را انجام نمی‌دهد، فشردن طولانی دکمه پاور به‌طور پیش‌فرض برای نمایش بیکسبی تنظیم شده است، زیرا سامسونگ هنوز فکر می‌کند افراد بیشتری نسبت به دیدن منوی پاور تمایل به انجام این کار دارند. بنابراین اگر می‌خواهید Fold3 را دوباره راه‌اندازی یا خاموش کنید، باید یک کلید ترکیبی را بزنید – و همچنین بدانید که باید این کار را انجام دهید. در غیر این صورت، این یک سفر سریع به گوگل است تا بفهمید چه کاری باید انجام دهید. خوشبختانه، این نیز به راحتی قابل تغییر به پیش فرض اندروید است، اما شاید آزمایش بیکسبی بالاخره در نقطه ای به پایان برسد؟ دستیار گوگل به وضوح بهتر است (و نه فقط در مقایسه با بیکسبی، بلکه مسلماً از همه دستیاران دیگر بهتر است) که حتی خنده دار هم نیست.

تنظیمات کلید جانبی - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
تنظیمات کلید کناری

البته، شما می توانید از دستیار Google در Fold3 نیز استفاده کنید، هیچ کس مانع شما نمی شود. شما فقط بیکسبی را نیز دریافت می کنید. و این البته یک موضوع است. شما Play Store را دارید، اما Galaxy Store نیز وجود دارد. اوه، و سامسونگ هنوز برنامه های زیادی دارد که خیلی دوست دارد به جای گزینه های برتر عمومی (اما نه همیشه) گوگل از آنها استفاده کنید. یک رابط کاربری هنوز هم احساس می‌کند که میزبان نبردی برای جلب توجه شما بین برنامه‌های سامسونگ و برنامه‌های Google است، و اگر به آن فکر کنید این کاملاً مضحک است. حتی پوشه‌های «سامسونگ» و «گوگل» در کشوی برنامه‌ها وجود دارد، فقط برای اینکه نقطه را به خانه هدایت کنید.

پرتاب کننده

این ما را به کشوی برنامه می‌رساند، که علاوه بر عجیب بودن پوشه‌ها، همچنان به‌طور پیش‌فرض بر اساس حروف الفبا مرتب نشده است، بنابراین موفق باشید هر چیزی را با اسکرول سریع پیدا کنید. پیمایش به خودی خود نابهنگام است زیرا زمانی که هر سازنده دستگاه اندرویدی دیگر آن را به صورت عمودی انجام می‌دهد، افقی است، که برای ما منطقی‌تر است زیرا تداوم حرکت برای بالا آوردن کشو وجود دارد – که تند کشیدن به بالا است. بنابراین ادامه حرکت در همان جهت طبیعی است. البته نه به سامسونگ.

در حالی که فید سامسونگ در سمت چپ ترین صفحه اصلی هنوز زنده است و اکنون سامسونگ رایگان نامیده می شود، خوشبختانه گزینه ای برای جابه جایی به فید Google Discover دریافت می کنید – اما دوباره، شما دو گزینه دارید، یکی از Google، یکی از سامسونگ. . همچنین می‌توانید هر دوی آن‌ها را برای آنچه ارزش دارد خاموش کنید. ما فید Google Discover را دوست داریم و فکر می‌کنیم Samsung Free یک آشفتگی بی‌معنی است، اما شما، البته، ممکن است مخالف باشید.

کشوی برنامه، صفحه اصلی و تنظیمات آنها - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 کشوی برنامه، صفحه اصلی و تنظیمات آنها - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 کشوی برنامه، صفحه اصلی و تنظیمات آنها - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 کشوی برنامه، صفحه اصلی و تنظیمات آنها - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 کشوی برنامه، صفحه اصلی و تنظیمات آنها - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 کشوی برنامه، صفحه اصلی و تنظیمات آنها - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 کشوی برنامه، صفحه اصلی و تنظیمات آنها - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
کشوی برنامه، صفحه اصلی و تنظیمات آنها

جالب‌ترین ویژگی لانچر این است که می‌تواند صفحه‌های اصلی متفاوتی را در دو نمایشگر داشته باشد یا آیکون‌های صفحه بیرونی را در صفحه داخلی تقلید کند. و این به روشی بسیار هوشمندانه انجام می‌شود، بنابراین اگر موارد را طوری تنظیم کنید که دو صفحه اصلی مجزا نداشته باشید، وقتی گوشی را باز می‌کنید، اساساً همیشه دو صفحه اصلی را در کنار یکدیگر خواهید دید. این به دلیل نسبت بلندی صفحه نمایش پوشش و نسبت تصویر مربعی صفحه نمایش تاشو فوق العاده خوب عمل می کند.

آینه‌کاری روی جلد - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
آینه‌کاری روی صفحه نمایش

این روشی است که ما در طول مدت زمانی که با آن تلفن داشتیم برای این بررسی طولانی مدت استفاده کردیم، اما اگر می‌خواهید صفحه‌های اصلی متفاوتی در هر صفحه نمایش داشته باشید، می‌توانید این کار را نیز انجام دهید – و این انعطاف‌پذیری است که قطعاً می‌توانیم پشت سر بگذاریم. به خوبی کار می کند و به نظر می رسد فضای بسیار کمتری در صفحه نمایش داخلی هدر رفته نسبت به آنچه در Find N Oppo دیدیم، به عنوان مثال، جایی که دقیقاً همان مقدار آیکون را در داخل خواهید داشت که در بیرون داشتید، با فضاهای بزرگ بین آنها. .

همچنین می‌توانید زمانی که گوشی خود را می‌بندید، از کدام برنامه‌ها استفاده کنید تا به استفاده از آن ادامه دهید، اما به شیوه‌ای بسیار بد. این تنظیم به‌طور پیش‌فرض برای همه برنامه‌ها خاموش است، بنابراین باید به تنظیمات بروید و آن را برای کسانی که می‌خواهید به استفاده از این روش ادامه دهید، روشن کنید. اما این یک انتخاب باینری است – هنگامی که یک برنامه را روی روشن تنظیم می کنید، هر بار که تلفن را می بندید، اگر از آن در صفحه نمایش داخلی استفاده می کردید، آن را در صفحه بیرونی نمایش می دهید. تلفن قفل نمی شود، زیرا فکر می کند می خواهید به استفاده از برنامه مذکور ادامه دهید.

ادامه برنامه ها روی صفحه نمایش جلد - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
ادامه برنامه ها روی صفحه جلد

ما صادق خواهیم بود – روش Oppo برای انجام این کار در Find N برای ما بسیار منطقی است. هنگامی که صفحه نمایش را در حالی که از یک برنامه در صفحه نمایش داخلی استفاده کرده اید، می بندید، دو گزینه پیش روی شماست – یا کاری انجام ندهید و گوشی قفل می شود، یا برای ادامه استفاده از برنامه، صفحه بیرونی را به سمت بالا بکشید. این در مقایسه با سامسونگ که شما را مجبور می‌کند طولانی و سخت در مورد اینکه کدام برنامه‌ها می‌خواهید همیشه در صفحه بیرونی گوشی ظاهر شوند، در مقابل برنامه‌هایی که می‌خواهید هرگز این کار را انجام ندهید، آسان و فوق‌العاده شهودی است.

برنامه های اخیر، ناوبری اشاره ای، حالت تاریک

نمایش برنامه‌های اخیر به‌طور پیش‌فرض، برنامه‌های پیشنهادی را در پایین دارد، که یک الگوریتم بر اساس آنچه تلفن فکر می‌کند ممکن است سعی کنید به آن برسید، ارائه می‌کند. این ایده از نظر تئوری بسیار تمیز است و قبلاً بسیار خوب کار می کرد، اما دیگر نه چندان. ما واقعاً نمی دانیم چه اتفاقی برای آن افتاده است – یا الگوهای استفاده ما بسیار غیرقابل پیش بینی شده اند یا خود الگوریتم زنگ زده است. ما از این واقعیت قدردانی می‌کنیم که اسکرین‌شات‌های برنامه در این نما به صورت افقی حرکت می‌کنند و سامسونگ نیازی به ادامه راه خود در اینجا احساس نمی‌کند – به جای این که عملاً این کار را به روشی انجام دهد که عملاً بقیه انجام می‌دهند (به غیر از شیائومی در برخی دستگاه‌ها).

موارد اخیر، پیمایش با اشاره، حالت تاریک - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 موارد اخیر، پیمایش با اشاره، حالت تاریک - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 موارد اخیر، پیمایش با اشاره، حالت تاریک - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 موارد اخیر، پیمایش با اشاره، حالت تاریک - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 موارد اخیر، پیمایش با اشاره، حالت تاریک - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 موارد اخیر، پیمایش با اشاره، حالت تاریک - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
موارد اخیر، پیمایش اشاره‌ای، حالت تاریک

ناوبری ژست وجود دارد و به خوبی کار می کند، و این تنها چیزی است که می توانیم در مورد آن بگوییم. این امروزه به یک ویژگی استاندارد تبدیل شده است و پیاده سازی سامسونگ در One UI 4.1 لزوماً به هیچ وجه خوب یا بد برجسته نیست. حالت تاریک یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که قطعاً می‌توانید انتظار داشته باشید که در این روزگار به آن دست پیدا کنید، و طبیعتاً Fold3 نیز یکی از آن‌ها را دارد. حداقل در مقایسه با آنچه که در سایر پوسته‌های اندروید دیده‌ایم، فوق‌العاده قابل تنظیم نیست، اما کاملاً کافی است و کار را به خوبی انجام می‌دهد. می‌توانید آن را به‌صورت دستی برنامه‌ریزی کنید تا زمانی که می‌خواهید روشن و خاموش شود یا به‌طور خودکار هنگام غروب آفتاب روشن شود و سپس در طلوع آفتاب از آنجا خارج شوید.

تصاویر پس زمینه

از آنجایی که One UI 4.1 مبتنی بر اندروید 12 است، دارای سیستمی است که می تواند رنگ های رابط کاربری شما را بر اساس کاغذدیواری انتخابی شما تغییر دهد و بدیهی است که سامسونگ با ارائه چند گزینه رنگی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، راهی برای سفارشی سازی بیشتر آن پیدا کرده است. – یکی پیش‌فرض است، اما اگر قایق شما را شناور نکند، افراد دیگری نیز برای انتخاب وجود دارند.

برخلاف Pixels که جادو به طور خودکار اتفاق می‌افتد، در اینجا شما در واقع یک مرحله اضافی دریافت می‌کنید: کاغذدیواری جدید خود را انتخاب کنید و سپس رنگ‌هایی را که می‌خواهید اعمال شوند انتخاب کنید.

تنظیمات کاغذ دیواری - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات کاغذ دیواری - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات کاغذ دیواری - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات کاغذ دیواری - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3
تنظیمات کاغذ دیواری

در حالی که ما در مورد والپیپرها صحبت می کنیم، فقط به این نکته اشاره کنیم که اگر والپیپرهای داخلی کم به نظر می رسند، فروشگاه گلکسی سامسونگ طیف وسیعی از آنها را در اختیار شما قرار می دهد، و همین امر در مورد تم ها نیز صدق می کند. ما سرویس صفحه نمایش قفل پویا را دوست داریم، که اساساً هر بار که قفل گوشی را باز می کنید یک تصویر زمینه قفل صفحه نمایش متفاوت را به شما نشان می دهد، به شما امکان می دهد تا پنج دسته از تصاویر را انتخاب کنید و سپس به طور جادویی آنها را برای خود به هم بزنید. این عالی است، اما چرا سیستم مشابهی برای تصاویر پس زمینه صفحه اصلی ندارید؟ ما هنوز گیج هستیم که چرا هیچ سازنده دستگاه اندرویدی چنین چیزی را ارائه نمی دهد (به استثنای گوگل).

چند وظیفه ای، S Pen

از آنجایی که Fold3 را می توان به عنوان یک تبلت کوچک در هنگام باز شدن مشاهده کرد، در اینجا انجام چند وظیفه ای با صفحه تقسیم شده به یک ویژگی بسیار مهم تر از یک تلفن معمولی تبدیل می شود. اما این فقط چندوظیفه ای با تقسیم صفحه نیست – رابط کاربری نیز تقسیم صفحه است، و به روش خالص سامسونگ، در حالی که این به طور قابل درک پیش فرض است، می توانید آن را خاموش کنید تا هر قسمت از رابط کاربری و هر برنامه مانند آن رفتار کند. گوشی مربعی بزرگ و عجیب و غریب و نه یک تبلت مربع کوچک.

ما “نمای چندگانه” پیش‌فرض را همانطور که فکر می‌کنیم شما نیز باید روشن نگه داشتیم، فقط از نسبت تصویر داخلی به روشی منطقی‌تر بهره می‌برد و آنچه را که دسته‌ها را در سمت چپ می‌نامیم، و محتوای آن‌ها را به شما نشان می‌دهد. حق

چند نمای در مقابل نمای استاندارد - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
چند نمای در مقابل نمای استاندارد

اکنون به چندوظیفه‌ای باز می‌گردیم – البته شما دارای تنوع صفحه‌نمایش تقسیم‌شده، اما نمای پاپ‌آپ نیز هستید، و حتی می‌توانید آن‌ها را به همه برنامه‌ها (چون برخی به‌طور پیش‌فرض، از هر دو یا هیچکدام پشتیبانی نمی‌کنند) استفاده کنید. یک تنظیمات آزمایشگاهی برای بهتر کردن چندوظیفگی، بخش Labs همچنین راهی برای رفتن به حالت تمام صفحه در حالی که در نمای تقسیم‌شده است، در اختیار دارد، بنابراین نوارهای وضعیت و ناوبری را مخفی می‌کند تا فضای بیشتری را برای رابط‌های کاربری برنامه‌ها فراهم کند.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

بسته به مورد خاص چندوظیفه ای شما، این می تواند بسیار مفید باشد، یا فقط ممکن است دردسرهای غیرضروری به شما اضافه کند، زیرا برای دیدن نوار وضعیت، باید از بالا به پایین بکشید، و اگر از نوار پیمایش استفاده می کنید و نه حرکات، باید انگشت خود را از پایین به بالا بکشید تا هر بار قابل مشاهده باشد. با این حال، ما فکر می کنیم که این گزینه خوبی است.

تنظیمات Labs و S Pen - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 تنظیمات Labs و S Pen - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
تنظیمات Labs و S Pen

Fold3 اولین گوشی هوشمند تاشوی است که از قلم پشتیبانی می‌کند، در این مورد S Pen، اما متأسفانه، ما در طول مدتی که با این گوشی کار می‌کردیم، قلم S برای آزمایش نداشتیم. و از آنجایی که بررسی‌های طولانی‌مدت مربوط به تجربه شخصی ما در استفاده از این دستگاه‌ها است، و ما از Fold3 با قلم S استفاده نکرده‌ایم، واقعاً نمی‌توانیم چیزی در مورد نحوه استفاده از این دستگاه‌ها بگوییم. ما فقط در اینجا اضافه می کنیم که استفاده از قلم در تلفن های هوشمند هنوز یک چیز بسیار مهم است، حتی اگر کسانی که عاشق استفاده از قلم در تلفن های هوشمند هستند واقعاً آن را دوست داشته باشند.

کیفیت تصویر دوربین

Galaxy Z Fold3 دارای سه دوربین در پشت خود است و آن‌ها همان‌هایی هستند که شما می‌خواهید: دوربین اصلی/عریض، اولتراواید و تله فوتو. با این حال، هیچ یک از آنها واقعا بهترین نیستند، اما به این معنی نیست که تصاویری که تولید می کنند بد هستند. اینطور نیست، اگرچه دوربین‌ها به وضوح یکی از زمینه‌هایی هستند که سامسونگ در آن تلاش می‌کند تا جایی که ممکن است در فضا صرفه‌جویی کند تا گوشی را بزرگ‌تر از آنچه که هست نکند.

به این ترتیب، سنسورهای این دوربین‌ها در مقایسه با آنچه اخیراً در پرچم‌داران می‌بینیم، بسیار کوچک هستند، به همین دلیل است که نباید انتظار داشته باشید که از نظر کیفیت تصویر با پرچم‌داران مذکور رقابت رودررو داشته باشند. و با این حال، طبق تجربه ما، آنچه دوربین های Fold3 ارائه می دهند یک تجربه میان رده نیست، بلکه بیشتر است. به این موارد مانند رده میانی بالا، تقریباً پرچمدار، اما نه کاملاً فکر کنید، و ایده را خواهید گرفت.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

دوربین اصلی تصاویر خوبی را در طول روز ارائه می دهد، که واقعاً تعجب آور نیست زیرا همان چیزی است که قبلاً در گلکسی S20 دیده شده بود. با این حال، تصاویر Fold3 گاهی اوقات کمی ملایم هستند و می توانند در محیط های خاص، به خصوص در آسمان، کمی نویز داشته باشند. روی دیگر این سکه این است که دلیل این امر به نظر می رسد تیزکردن تهاجمی کمتر و سرکوب صدا باشد که ظاهر کلی طبیعی تر را ایجاد می کند.

این به خودی خود طبیعی نیست، این هنوز یک سامسونگ است، اما بیشتر از آن چیزی است که شما انتظار دارید. رنگ‌ها داستان مشابهی دارند: هنوز هم ظاهر می‌شوند، اما کمتر از چیزی که شرکت کره‌ای ما را به آن عادت کرده است. سطح جزئیات به طور کلی خوب است، فقط در صورت ملاقات با الگوهای پیچیده، فاقد آن هستند. همچنین گاهی اوقات تمایل به نوردهی بیش از حد وجود دارد، دوباره کمی.

نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/4591s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/379s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/2378s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/3455s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/577s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/1576s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/1145s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/619s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/477s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/2470s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/4743s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/3372s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/4529s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/1915s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/1096s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/852s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/1208s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/2551s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/2866s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/208s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 40، 1/2805s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از دوربین اصلی

این تصاویر، اگرچه کمی متفاوت از آن چیزی است که ما انتظار داشتیم، اما به طور قطع نشان تجاری سامسونگ را نشان می دهند، که به نظر می رسد برای بسیاری از مردم جذاب باشد، به خصوص زمانی که به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی مربوط می شود. سامسونگ به وضوح می‌داند دارد چه می‌کند، و به مردم آنچه را که به نظر می‌رسد ترجیح می‌دهند، می‌دهد، حتی اگر پاک‌اندیشان ناله و ناله کنند.

فوق عریض در طول روز نیز تصاویر خوبی تولید می کند، اگرچه در مقایسه با دوربین اصلی، کیفیت دلتای آن وجود دارد. ما قطعاً عکس‌های فوق عریض بهتری را در طول روز از گوشی‌های دیگر دیده‌ایم، اما این عکس‌ها به هیچ وجه بد نیستند – فقط خوب هستند و نه بیشتر. اگر به اندازه کافی دقیق نگاه کنید، می توانید مشکلات کلی فوق عریض مانند نرمی کلی و سطح جزییات و محدوده دینامیکی کمی را مشاهده کنید.

نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/885s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/1255s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/607s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/799s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/794s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/670s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/2679s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/2038s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/850s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/2467s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/843s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/259s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/284s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/585s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/1182s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/1418s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/145s - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 32، 1/1297s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های روز از ultrawide

یک بار دیگر، وضوح تصاویر کمی کمتر از آنچه انتظار داشتیم هستند، اما ثبات رنگ در مقایسه با دوربین اصلی قابل تحسین است، زیرا این موضوع حتی در دستگاه‌هایی که سنسورهای کلی بهتری دارند، همچنان یک مشکل است. رنگ‌ها کمی تکان می‌خورند، اما شاید کمتر از آن چیزی که فکر می‌کنید. متأسفانه دوربین فوق عریض فوکوس خودکار ندارد، به این معنی که نمی تواند به عنوان یک دوربین ماکرو عملکرد دوگانه داشته باشد.

دوربین تله فوتو در سطح زوم بومی حدود 2 برابر عکاسی می کند، که خوب است اما دور از هر چیزی که یک پریسکوپ به آن دست می یابد. یادداشتی در مورد اینکه چگونه یک لنز زوم پریسکوپ فضای بسیار بیشتری را در داخل گوشی اشغال می‌کرد، درج کنید، اما باز هم، چگونه است که برخی از رقبای چینی سامسونگ می‌توانند پریسکوپ را در داخل گوشی‌های تاشو خود پرتاب کنند، بدون اینکه آن‌ها خیلی ناکارآمد باشند؟ این یک راز برای یک روز دیگر است.

نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/134s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/1279s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/1332s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/989s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/339s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/287s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/167s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/187s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/221s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/650s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/1093s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/1445s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/1780s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/538s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/279s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/252s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/890s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/744s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 40، 1/50s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/278s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در روز - f/2.4، ISO 25، 1/1179s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های زوم در روز

تصاویر خارج از تله نیز خوب هستند، اگر شگفت‌انگیز یا بهترین نباشند (در اینجا روندی را مشاهده می‌کنید؟). آنها محدوده دینامیکی خوبی دارند و به طور کلی فاقد نویز بیش از حد هستند (حتی اگر هر از گاهی به داخل خزنده شود). رنگ‌ها بار دیگر با آنچه دوربین‌های دیگر ارائه می‌دهند سازگار هستند، و ما از این عکس‌ها راضی بودیم – آنها از نظر کیفیت به آنچه دوربین اصلی ارائه می‌دهد نزدیک‌تر هستند تا آنچه که دوربین فوق‌العاده می‌تواند مدیریت کند.

در شب، سنسور اصلی عکس‌هایی با جزئیات خوب و وضوح خوب نیز تولید می‌کند، بدون اینکه زیاده روی کند، هرچند گاهی اوقات شاید کمی کم باشد. نویز وجود دارد، اما به طور کلی به خوبی کنترل می شود، و به طور کلی این تصاویر شبانه بسیار خوبی هستند.

نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 640، 1/50s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 800، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 1000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 500، 1/50s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 1000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 640، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 800، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 800، 1/50s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 1600، 1/20s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 640، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 1000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 640، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 1600، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 640، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 1000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 1000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 800، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 1000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های شبانه از دوربین اصلی

اگر می‌خواهید حتی بهتر شوند، از حالت شب دستی استفاده کنید. زمانی که شما از حالت خودکار استفاده می کنید، نوعی حالت نیمه شب وجود دارد که به طور خودکار فعال می شود، اما حالت دستی در بازگردانی هایلایت ها، به خصوص از لامپ ها، بیشتر پیش می رود و همچنین سایه ها را به خوبی نشان می دهد. همچنین وضوح اضافی بسیار مورد نیاز در پیشنهاد وجود دارد. زمان خاصی برای عکاسی در حالت شب وجود ندارد، زیرا این زمان به طور خودکار بر اساس میزان نور محیط اطراف شما متفاوت است. اما ما هرگز متوجه نشدیم که آنقدر طول بکشد که نتوانیم تلفن را ثابت نگه داریم.

نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 250، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 500، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 400، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 125، 1/10s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 400، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 200، 1/10s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 250، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 200، 1/10s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 320، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 250، 1/10s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 500، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 640، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 1250، 1/10s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 250، 1/10s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 400، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 320، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 320، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.8، ISO 400، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های حالت شب از دوربین اصلی

فوق عریض در شب عالی نیست، به وضوح بدترین نتایج را ارائه می دهد. این وحشتناک نیست – ما قطعاً خیلی بدتر از آن را دیده‌ایم – اما عکس‌های تیره‌ای ایجاد می‌کند که نرم هستند (و مخصوصاً در نزدیکی لبه‌ها)، در حالی که منابع نور بسیار خاموش هستند. همه عکس‌هایی که با این دوربین در شب می‌گیرید قابل استفاده نیستند، بگذارید اینطور بگوییم.

نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 640، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1250، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 2500، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1250، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1600، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 800، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 2000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1250، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 2500، 1/17s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1600، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1600، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1600، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 2500، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های شبانه از ultrawide

خوشبختانه، حالت شب همه چیز را به وضوح بهبود می بخشد، آن منابع نور را اصلاح می کند، سایه ها را بلند می کند و حتی جزئیات بیشتری را به نمایش می گذارد. همچنین یک افزایش خوشایند در وضوح وجود دارد (از آنجایی که ما به هر حال خیلی نرم شروع کردیم). تمام آنچه گفته شد، این تصاویر هنوز هم بدتر از عکس های حالت خودکار از دوربین اصلی هستند.

مانند تقریباً همه تلفن‌ها، گرفتن عکس‌های حالت شب با دوربین اولتراواید بیشتر طول می‌کشد تا با دوربین اصلی، بنابراین در حالی که توصیه می‌کنیم اگر می‌توانید مسیر حالت شب را دنبال کنید، این چیزی است که باید در نظر داشته باشید. زمان‌های شات به عکس عالی نیستند، و از آنجایی که هیچ OIS در حالت اولتراواید نیز وجود ندارد، اگر دست‌های شما لرزان باشد، ممکن است اوضاع تاریک شود.

نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 160، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 500، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 400، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 200، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 320، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 320، 1/5s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 320، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 320، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 640، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 800، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 320، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 320، 1/5s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 320، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 500، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 320، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های حالت شب از ultrawide

عکس‌های شبانه تله‌فوتو، بدون تعجب، پر سر و صداتر از عکس‌های روزانه هستند. برخی از مصنوعات شارپ نیز می توانند راه خود را به تصاویر شما باز کنند، اما شما مقادیر معقولی از جزئیات و نوردهی به طور کلی متعادل را با مدیریت مناسب (اما نه برجسته) از منابع نور دریافت می کنید.

نمونه‌های زوم شبانه - f/2.4، ISO 1000، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم شبانه - f/2.4، ISO 1250، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم شبانه - f/1.8، ISO 1250، 1/20s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم در شب - f/2.4، ISO 400، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در شب - f/1.8، ISO 800، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم شبانه - f/2.4، ISO 640، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم شبانه - f/2.4، ISO 1250، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در شب - f/2.4، ISO 1600، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در شب - f/2.4، ISO 800، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم در شب - f/1.8، ISO 1000، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در شب - f/1.8، ISO 1600، 1/20s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم شبانه - f/1.8، ISO 1250، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم در شب - f/2.4، ISO 1600، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در شب - f/1.8، ISO 800، 1/25s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم در شب - f/2.4، ISO 1600، 1/33s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های زوم شبانه

یک بار دیگر، Night Mode همه چیز را بهبود می بخشد، سعی می کند (اما نه همیشه به طور کامل) نقاط برجسته مرتبط با منبع نور را بازیابی کند و سایه ها را نیز کمی روشن کند. همانند هر دو دوربین دیگر، وضوح بیشتری نیز به همراه دارد. به طور کلی، ما فکر می‌کنیم که استفاده از حالت شب را برای عکس‌های شبانه به‌طور پیش‌فرض توصیه می‌کنیم بدون توجه به اینکه از کدام دوربین استفاده می‌کنید، یعنی اگر زمان (و دست‌های ثابت) برای آن دارید.

نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 200، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 200، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 400، 1/3s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 100، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 250، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 200، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 200، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/1.8، ISO 1600، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/1.8، ISO 500، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 200، 1/5s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 200، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 200، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم حالت شب - f/1.8، ISO 1000، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 200، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 320، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 200، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 250، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه‌های زوم حالت شب - f/2.4، ISO 320، 1/4s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های زوم حالت شب

در حالی که به لطف ماهیت تاشو منحصربفرد Fold3 می‌توانید از دوربین‌های اصلی برای گرفتن سلفی استفاده کنید، و همچنین می‌توانید از دوربین زیر نمایشگر در صفحه داخلی برای همین هدف استفاده کنید، ما فکر می‌کنیم هیچ‌کدام از آن‌ها نمایش منصفانه‌ای ندارند. بدیهی است که دوربین‌های اصلی بهترین سلفی‌ها را می‌گیرند، بنابراین مقایسه آن‌ها با هر چیزی که توسط یک دوربین سلفی اختصاصی گرفته می‌شود بی‌معنی است، در حالی که دوربین زیر نمایشگر بدتر از یک دوربین سلفی معمولی است، زیرا، خوب، زیر صفحه نمایش است!

ناگفته نماند که تلفن به سادگی به شما اجازه نمی دهد از آن در هنگام تاریکی بسیار استفاده کنید – این منطقی است زیرا به هر حال در تلاش است تا نور را جذب کند، زیرا صفحه نمایش در مسیر خود قرار دارد. این مشکل زمانی بدتر می شود که برای شروع نور زیادی در اطراف شما وجود نداشته باشد. بنابراین، در حالی که این ممکن است زمانی که شما مستقیماً زیر یک لامپ هستید کار کند، سناریوهای زیادی وجود دارد که به شما دستور داده می‌شود از دوربین سلفی دیگر استفاده کنید.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

این مقدمه طولانی به این منظور توضیح می دهد که آنچه در زیر می بینید سلفی هایی از دوربین پانچ سوراخ در بیرون گوشی است. اگر می‌خواهید در مورد کیفیت سلفی از هر یک از دوربین‌های اصلی ایده بگیرید، کافی است به نمونه‌های دیگر ما در بالا نگاه کنید، در حالی که در صورت لزوم از دوربین زیر نمایشگر برای تماس‌های ویدیویی استفاده می‌شود. یک سلفی مناسب، عکسی که گرفتن آن دشوار نیست و می‌توان آن را با گوشی بسته گرفت، عکسی است که توسط دوربین روی صفحه نمایشگر تولید می‌شود.

اینها تیز، با جزئیات هستند و در طول روز بسیار خوب به نظر می رسند. طبق سنت سامسونگ‌های گران‌قیمت، دو گزینه «میدان دید» برای سلفی‌های خود دریافت می‌کنید، که خوب است اما حالت پیش‌فرض حالت برش است، و به نظر کمی نزدیک است. گسترده‌تر در کتاب ما بسیار معنادار است، و خوشبختانه اگر بیشتر دوست دارید، می‌توانید آن را پیش‌فرض قرار دهید.

نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 50، 1/123s - بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 50، 1/124s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 50، 1/141s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 50، 1/146s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 1600، 1/8s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3 نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 1600، 1/9s - بررسی بلندمدت Samsung Galaxy Z Fold3
نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن

در شب، کیفیت به سرعت کاهش می‌یابد، و بهتر است قبل از اقدام به گرفتن عکس سلفی، حداقل چند منبع نور در اطراف خود داشته باشید، حتی اگر از عملکرد فلاش صفحه استفاده می‌کنید. در تاریکی کم، حتی آن هم نمی‌تواند یک عکس قابل استفاده را ایجاد کند، اما وقتی کمی نور در این نزدیکی وجود دارد، همچنان می‌توانید تصاویری را بگیرید که در رسانه‌های اجتماعی قابل اشتراک‌گذاری هستند، حتی اگر نرم، پر سر و صدا و سطح جزئیات آسیب ببینند.

نتیجه

نکات منفی بسیار کمی در Galaxy Z Fold3 وجود دارد، و بسته به موضع شما در مورد هر موضوع خاص، می توان استدلال کرد که همه اینها در واقع بیشتر شبیه به معاوضه هایی هستند که به ناچار با فاکتور فرم همراه هستند.

اندازه و وزن دستگاه چیزهایی هستند که هرگز واقعاً نمی توانید از پس آنها برآیید، اما به این فکر کنید که این معاوضه ها چه چیزی را ممکن می کند – می توانید هر زمان که دوست داشتید یک تبلت کوچک را در دست خود باز کنید. همین امر در مورد دوربین‌ها نیز صدق می‌کند – اگرچه خوب هستند، اما بهترین نیستند، اما بهترین بودن آن‌ها نیاز به استفاده از فضای بیشتری دارد، که به هر حال فوق‌العاده است، زیرا – آیا اشاره کردیم که می‌توانید باز کنید یک تبلت کوچک در دست هر زمان که دوست داشتید؟

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

عمر باتری خوب است اما فوق العاده نیست، وقتی در نظر بگیرید که این یک تلفن تاشو است و یکی از صفحه نمایش های آن در مقایسه با هر گوشی هوشمند دیگری بزرگ است، منطقی است. در واقع، با توجه به آنچه که در اینجا از نظر اندازه صفحه نمایش و ظرفیت سلولی با آن کار می کرد، آنچه سامسونگ موفق به دستیابی به آن شد بسیار چشمگیر است. از این گذشته، قطعاً مجرمان تاشو بسیار بدتری در عرصه طول عمر وجود دارند – سلام، Flip3!

Fold3 در زمان عرضه ارزان‌تر از مدل قبلی خود بود و این پیشرفت است، اما حتی امروز که ارزان‌تر است، هیچ فرد عاقلی جرات نمی‌کند آن را مقرون به صرفه‌تر بداند. قیمت همچنان یکی از معاوضه های بزرگ در هنگام تاشو بودن است، و البته، ما امیدواریم که در آینده تغییر کند، اما در حال حاضر، باید این را در نظر داشته باشید.

سپس دوباره، شاید برخی چیزها ارزش پرداخت بیشتر برای آنها را داشته باشند؟ مثلاً دستگاهی که در کف دست شما از گوشی به تبلت تبدیل می شود؟ مطمئناً، فاکتور جدید پس از چند سال از وجود این فاکتور شکلی در بازار از بین می‌رود، اما این باعث نمی‌شود که دستاوردهای فن‌آوری در اینجا کمتر برجسته شود. با این حال، سامسونگ نباید روی موفقیت‌های خود استراحت کند، زیرا رقبا به شدت در حال ورود به بازار تاشو هستند و برخی در واقع در حال حاضر نوآوری بیشتری نسبت به شرکت کره‌ای دارند. اما دستگاه‌هایی که در مورد آنها صحبت می‌کنیم، با لولاهای بدون شکاف و چین‌خوردگی‌های تقریباً غیرقابل توجه – حداقل در حال حاضر هنوز در چین محدود هستند.

بررسی بلند مدت Samsung Galaxy Z Fold3

بنابراین، اگر جای دیگری هستید و می خواهید طعم آینده (آنچه ممکن است باشد) را بچشید، راه سامسونگ تنها راه است. و از Flip3 و Fold3، کاملاً واضح است که کدام محصول بیانیه مد است و کدام یک اسب کاری جدی است. تلفن‌های کوچک همیشه به این شکل بوده‌اند. با این حال، تبلت هایی که واقعاً می توانید در جیب بگذارید؟ بیا، حتی یک رقابت منصفانه نیست.

بنابراین، Galaxy Z Fold3 بنابراین، و قرار است باقی بماند، تلفن تاشو برای بسیاری از افراد است. با کاهش قیمت در چند ماه گذشته، ما شرط می‌بندیم که احتمالاً بهترین زمان برای گرفتن یکی و ورود به آینده‌ای که دائماً وعده داده شده است، اما هرگز کاملاً تا کنون تحویل نشده است، است. این مکان فوق‌العاده‌ای است، پر از امکانات پر از انعطاف‌پذیری، و ما هیجان زده‌ایم که ببینیم چه چیزی در آینده خواهد آمد.

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجموعه ای متنوع از شارژر ها و پاوربانک
مشخصات قیمت و بررسی کیف دستی یونیک مدل Bergen مناسب برای لپ تاپ تا 16 اینچی

لوازم جانبی موبایل

جستجو در بین دنیایی از لوازم جانبی و اکسسوری های اورجینال 

جدیدترین مقالات

Get The Latest Updates

عضویت در خبرنامه اسپیگن​

اطلاع از اخبار ، محصولات جدید و جشنواره های فروش 

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری
منو