همانطور که عنوان می گوید ، رایانه های شخصی ویندوز 10 – مایکروسافت نگفته است که آیا این ویژگی در سیستم عامل های دیگر در دسترس خواهد بود یا خیر ، اما احتمال آن خیلی زیاد نیست. فارغ از فعال بودن ، این قابلیت نوید می دهد که “طیف کاملاً جدیدی” از رنگ های با شدت بالا را به بیش از 1000 عنوان PC DX11 و DX12 برساند.

مایکروسافت اذعان می کند که پیاده سازی HDR واقعی و بومی (از سوی خود سازندگان یک بازی) تقریباً همیشه از راه حل خودکار و مبتنی بر الگوریتم آن برتری خواهد داشت ، اما Auto HDR همچنان باید یک تجربه رنگ برتر نسبت به SDR ارائه دهد. تصویر مقایسه ای زیر برخی از تفاوت های شدت رنگ را که می توانید انتظار داشته باشید در یک بازی معمولی مشاهده کنید نشان می دهد (در این مورد Gears 5 Hivebusters):

برای دسترسی به پیش نمایش Auto HDR جدید (و این یک پیش نمایش است ، بنابراین انتظار برخی اشکالات یا عملکرد خراب را دارید) ، چند مرحله وجود دارد که باید دنبال کنید.

اول و مهمترین ، شما باید یک مانیتور واقعی آماده برای HDR داشته باشید – دور دیگری وجود ندارد. ویندوز حتی به شما اجازه نمی دهد بدون چنین دستگاهی ضامن HDR را روشن کنید. اگر شما یکی از اینها را دارید ، پیش شرط بعدی پیوستن به برنامه Windows Insider است. انجام این کار رایگان است و فقط چند دقیقه طول می کشد.

پس از آن ، فقط به کانال توسعه برنامه دسترسی پیدا کرده و جدیدترین ساخته را بگیرید. می توانید یک صفحه تغییر برای ساخت (که شامل اطلاعات مربوط به Auto HDR است) را در اینجا مشاهده کنید.

بنابراین ، شما عضوی از برنامه Insider هستید و یک دستگاه نمایشگر با قابلیت HDR دارید. حالا چی؟ مراحل زیر را انجام دهید:

  • منوی تنظیمات ویندوز 10 را باز کنید.
  • از زیر بخش “نمایش” بازدید کنید.
  • Windows HD Color Settings را انتخاب کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که مانیتور HDR در اولین کادر کشویی انتخاب شده است و سپس “استفاده از HDR” را به “روشن” تغییر دهید.
  • بیشتر حرکت کنید و پایین بیایید تا ضامن Auto HDR را پیدا کنید و آن را نیز روشن کنید.

 کار شما تمام شد. البته می توانید این ویژگی را در هر زمان غیرفعال کنید ، بنابراین اگر نوع ظاهرتان را دوست ندارید یا اگر باعث بی ثباتی سیستم شود ، کاملاً واضح هستید. ما مطمئن نیستیم که مایکروسافت چه زمانی Auto HDR را برای همه کاربران رایانه های شخصی Windows 10 عرضه می کند ، اما وقتی این موضوع را بفهمیم شما را به روز می کنیم.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *