شرکت ولوو به تازگی اعلام کرد که برنامه دارد تا سال 2030 تولید اتومبیل با پیشرانه احتراق داخلی را متوقف ساخته و به سمت اتومبیل‌های تمام الکتریکی خواهد رفت. این شرکت اعلام داشته در کمتر از 10 سال می‌خواهد تنها مدل تمام الکتریکی عرضه دارد.

این شرکت متعلق به کمپانی چینی Geely، معتقد است تا سال 2025 بیش از 50 درصد تولید خود را به سمت اتومبیل‌های کاملا الکتریکی خواهد برد. سپس 5 سال بعد باید شاهد حذف کامل مدل‌های احتراقی باشیم و گزینه‌های الکتریکی جایگزین می‌شود.

اتومبیل های آینده الکتریکی می شوند

علاوه بر این، ولوو قصد دارد اتومبیل‌های برقی خود را تنها به صورت آنلاین به فروش برساند، اگرچه نمایندگی‌ها همچنان در تعمیر، سرویس و تحویل خودروها به مشتریان حضور فیزیکی دارند. ولوو همچنین می‌خواهد با خرید آنلاین، خط تولیدی شفاف و ساده داشته باشد.

وسایل نقلیه الکتریکی به دلیل سرمایه گذاری‌های سنگین شرکت‌هایی مانند تسلا، در روند گسترش بسیار عملکرد خوبی داشتند. در حالی که تولیدکنندگان خودرو متعهد به ساخت تنها خودروهای الکتریکی هستند، شرکت‌هایی مانند آمازون نیز متعهد بوده ناوگان حمل و نقل را با ون‌های برقی جایگزین کنند، که نشان می‌دهد در آینده نزدیک شاهد حذف اتومبیل‌های احتراقی هستیم. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود تا برنامه ولوو را شاهد باشیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *