توییتر در حال ایجاد یک به روزرسانی سمت سرور در برنامه های iOS و Android خود است که امکان بارگذاری با کیفیت بالاتر از این سیستم عامل ها را فراهم می کند و همچنین نحوه نمایش تصویر در جدول زمانی را تغییر می دهد. اکنون هر دو برنامه از بارگذاری تصاویر با کیفیت 4K پشتیبانی می کنند. این احتمالاً به همان محدودیت وضوح 4096×4096 اشاره دارد که هنگام بارگذاری از وب توییتر وجود دارد. قبلاً این حد 2K یا 2048×2048 پیکسل بود.

برای فعال کردن بارگذاری با وضوح بالاتر ، باید وارد تنظیمات و حریم خصوصی> استفاده از داده> بارگذاری تصاویر با کیفیت بالا شوید و آن را فقط از حالت پیش فرض هرگز روی داده تلفن همراه و Wi-Fi یا Wi-Fi تنظیم کنید. این باعث می شود برنامه قبل از بارگذاری تصویر کمتری فشرده شود ، که این وضوح تصویر را افزایش می دهد اما حجم پرونده بارگذاری و زمان بارگذاری پرونده را نیز افزایش می دهد.

برای بررسی ویژگی جدید ، من تصویری 4096×4096 را دو بار از برنامه iOS با کیفیت 4K فعال و بدون امکان بارگذاری کردم و یک بار از طریق وب توییتر. حالت غیر 4K اندازه پرونده را فشرده کرده و وضوح تصویر را نیز به 2K تغییر داد. حالت 4K با فشرده سازی اندازه فایل را کاهش داد اما وضوح 4K حفظ شد. وب توئیتر بهترین بود ، زیرا هم وضوح و هم اندازه پرونده را حفظ می کرد (از آنجا که پرونده حداکثر 5 مگابایت بود که سایت قبل از فشرده شدن از آن پشتیبانی می کند) و در نتیجه بارگذاری بدون ضرر را فراهم می کرد.

اکثر تصاویر دوربین تلفن بسیار بیشتر از این محدودیت های رزولوشن هستند ، بنابراین در کیفیت بدون افت بارگذاری نمی شوند اما اکنون که بارگذاری می شوند ، می توانید آنها را با وضوح بسیار بالاتر مشاهده کنید. توییتر همچنین نحوه نمایش تصاویر در جدول زمانی شما را تغییر داد. پیش نمایش پیش فرض همیشه بدون توجه به جهت گیری تصویر ، افقی بود و توییتر از الگوریتم های یادگیری ماشین برای تولید یک تصویر پیش نمایش مناسب استفاده می کرد که موضوع را در پنجره قرار می داد. اکنون ، این برنامه به سادگی تصویر کامل را در جدول زمانی نشان می دهد. تا اندازه ای که تصاویر در جدول زمانی نمایش داده می شوند می تواند محدودیتی داشته باشد اما این ویژگی هنوز برای من پخش نشده است ، بنابراین نمی توانم هنگام نوشتن مقاله آن را بررسی کنم.

متأسفانه، به نظر می رسد که این شرکت هنوز کارهای بسیار کمی در جهت بهبود کیفیت بی نظیر فیلم در برنامه انجام می دهد ، که در حال حاضر با 720p بالا است و از فشرده سازی بسیار تهاجمی استفاده می کند. البته ، ویدئو از داده ها بسیار بیشتر طلب می کند و ممکن است تغییر در کیفیت بهتر آسان نباشد ، حداقل بدون تغییر کدک کارآمدتر مانند AV1 یا VVC در آینده.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *