اپل با سیستم دوربین در آیفون های خود ، خصوصاً در چند نسل گذشته ، پیشرفت بزرگی داشته است ، اما چیزی که در همه آنها از دست رفته است ، لنز تله فوتو بهتر است. در فضای اندروید، بسیاری از تلفن ها حداقل 3 برابر زوم اپتیکال ارائه می دهند ، برخی از آنها – مانند Samsung Galaxy S21 Ultra – حتی از دوربین های پریسکوپ برای بزرگنمایی 10 برابر استفاده می کنند.

چند ماه پیش ، مینگ چی کو ، تحلیلگر اپل گفت که انتظار می رود اپل در سال 2022 یک دوربین پریسکوپ به آیفون بیاورد و این در حالی است که گزارش دیگری در اواخر سال 2020 تأیید کرده است. و معتقد است که یک دوربین پریسکوپ فقط در آیفون در سال 2023 نشان داده می شود.

این بدان معنا نیست که قبل از آن شاهد برخی پیشرفت ها نخواهیم بود. امسال کو معتقد است که آیفون های پیشرفته جدید دوربین تله را از لنز 5 عنصر به 6 عنصر ارتقا می دهند و در سال 2022 با لنز 7 عنصر دوباره آن را ارتقا می دهد. هر چند هیچ پیشرفت خاصی در قابلیت های بزرگنمایی ذکر نشده است.

دوربین جلویی نیز در سال 2022 شاهد پیشرفت هایی خواهد بود ، کوو اظهار داشت که اپل از “طراحی لنز unibody” استفاده خواهد کرد که ماژول دوربین جلو را کوچکتر می کند. در اوایل ماه جاری ، همان تحلیلگر گفت که اپل برای دوربین های آیفون 2022 با دوربین سوراخ پانچ کار خواهد کرد ، که این می تواند به فعال شدن آن کمک کند.

خارج از آیفون ، مینگ-چی کو همچنین اخیراً در مورد هدست ادعایی اپل AR صحبت کرده است ، که به اعتقاد او سال آینده عرضه خواهد شد. این هدست ظاهراً از 15 ماژول دوربین برخوردار خواهد بود که به تجربه AR کمک می کنند و در حالی که وزن نمونه های اولیه بین 200 تا 300 گرم است ، این احتمال وجود دارد که اپل برای واحدهای تولیدی نهایی آن را به زیر 200 برساند. کوو معتقد است که قیمت این هدست حدود 1000 دلار است و از نمایشگرهای میکرو OLED استفاده می کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *