تایوان با اطمینان از اینکه صنعت آب کافی برای نگهداری سازندگان تراشه های محلی از جمله TSMC را تا ماه مه تأمین می کند ، ترس از کمبود نیمه هادی جهانی را کاهش می دهد. رئیس جمهور Tsai Ing-wen از ساکنان خواسته است که در مصرف آب صرفه جویی کنند زیرا این جزیره با بدترین خشکسالی 56 سال گذشته روبرو شده است. سالانه معمولاً سه یا چهار طوفان استوایی به آن ضربه می زند.

وزیر امور اقتصادی South China Morning Post می نویسد، وزیر امور اقتصادی این کشور ، وانگ مای هوآ ، اوایل این هفته ، در گفتگو با خبرنگاران گفت: خشکسالی هنوز بر TSMC یا سایر شرکت ها تأثیر نگذاشته است. یک مرکز تولید نیمه هادی معمولی روزانه دو تا چهار میلیون گالن آب فوق العاده خالص استفاده می کند.

کمبود جهانی نیمه هادی ، که ممکن است تا سال آینده ادامه داشته باشد، دلیل اصلی دشواری یافتن سخت افزارهای جدید رایانه و کنسول های بازی در حال حاضر است – مدیرعامل جدید شرکت کوالکام می گوید این وضعیت او را شب ها بیدار نگه می دارد. این همچنین تأثیرات مخربی بر صنعت خودرو دارد ، که در آغاز همه گیری سفارشات تراشه را کاهش می دهد و اکنون برای تأمین تقاضا در تلاش است. گفته می شود با توقف بسیاری از خودروسازان در تولید خودرو ، مقامات آمریکایی ، ژاپنی و اروپایی از تایوان خواسته اند تا تمام تلاش خود را برای ثابت نگه داشتن عرضه تراشه ها انجام دهد.

سخنگوی TSMC نینا کائو گفت که این شرکت در آماده سازی برای هرگونه محدودیت ، استفاده از آن را کاهش داده و مقدار کمی آب توسط کامیون سفارش داده است. هرگونه وقفه بیشتر در تولید تراشه ، مانند مواردی که به دلیل آب و هوای زیاد به طور موقت بسته می شوند ، وضعیت دشواری را تشدید می کند. هنوز هم ، به نظر می رسد که TSMC برای بدترین شرایط آماده شده است.

تایوان اخیراً اقدامات حفاظتی را انجام داده است که به آن در صرفه جویی 701 میلیون تن آب کمک کرده است و از ذخیره کافی تا ماه مه با ذخیره یک ماه اضافی اطمینان حاصل کرده است. در آن زمان ، باران های موسمی باید می رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *