برخی از دارندگان آیفون 12 ، آیفون 11 و 2020 آیفون SE در مورد محو شدن رنگ از پوسته آلومینیوم دستگاه های خود گزارش می دهند. گرچه این حتی به فاجعه ای که کاربران با حماسه دروازه خمش تجربه کرده اند نزدیک نیست ، اما هنوز جای تامل و تعجب است که آیا اپل از روش پایین تری برای کار رنگ استفاده می کند؟

گالری تصاویر زیر یک محصول (RED) iphone 12 را نشان می دهد که رنگ آن از کنار فرسوده شده و محو شدن نارنجی است. Svetapple گزارش داده است که این آیفون خاص در یک قاب شفاف قرار داده شده است ، بنابراین به این معنی است که هیچ اصطکاک در تماس مستقیم با کناره آیفون رخ نداده است. با این حال ، به نظر نمی رسد که این مشکل فقط به مدل های آیفون 12 محدود شود.

به گفته عضو انجمن MacRumors tl01 ، آیفون پسرش نیز علائم تغییر رنگ را نشان داده است. سپس دوباره ، توضیحی توسط یکی دیگر از اعضا ارائه شده است مبنی بر اینکه این ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض آلومینیوم آنودایز شده در برابر نور UV باشد.

“ممکن است این مورد با آلومینیوم آنودایز شده واکنش شیمیایی داشته باشد ، [این چندین بار برای اعضای دیگر با مدل های مختلف آیفون اتفاق افتاده است]. مطمئن نیستم که هر دو از موارد مشابهی استفاده می کنند یا نه ، اما این حدس تحصیل کرده من خواهد بود. اگر مربوط به شما باشد ، در بهترین حالت به دنبال تعویض گارانتی هستید.

متاسفانه آلومینیوم رنگی محو خواهد شد و همانطور که می دانیم حتی با یک ماشین قرمز نیز از همان لحظه ای که در معرض نور UV قرار دارد ، تغییر رنگ می دهد. قرمز شاید بدترین رنگ برای تغییر رنگدانه ها تقریباً در هر قالبی از چاپ جوهر به رنگهای رنگی باشد. “

اپل هنوز به این موضوع پاسخ نداده است ، اما از آنجا که به نظر می رسد تعداد محدودی از کاربران را تحت تأثیر قرار داده است ، نمی توان آن را گسترده دانست. همچنین مشخص نیست که آیا اپل جایگزینی برای دستگاه هایی که هرگونه کاهش رنگ نشان می دهند ارائه می دهد یا خیر ، بنابراین دارندگان آیفون 12 ، آیفون 11 و آیفون SE احتمالاً مجبور به استفاده از آنها خواهند بود مگر اینکه تصمیم بگیرند به مدل جدیدتری ارتقا پیدا کنند.

اگر و چه زمانی این اتفاق می افتد ، حداقل در حال حاضر توصیه می شود از اتمام آلومینیوم رنگی مانند نسخه های PRODUCT RED خودداری کنید.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *