وبلاگ

Samsung Galaxy Z Fold5 در مقابل Xiaomi Mix Fold 3

سری Samsung Galaxy Z fold به یک رده در بخش گوشی های هوشمند تاشو تبدیل شده است و به لطف ظرفیت تولید سامسونگ، این شرکت می تواند تقریباً در تمام بازارهای سراسر جهان رقابت کند. اما همانطور که بازار به بلوغ رسید، اگر شما در کشور مناسبی زندگی کنید، که در این مورد چین است، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد.

بسیاری از رقبای مستقیم Galaxy Z Fold5 از چین می آیند و انحصاری این کشور هستند، مانند vivo X Fold2 یا Xiaomi Mix Fold 3. و با توجه به تازه بودن مورد دوم در قفسه ها، طبیعی است که مردم بپرسند کدام یک مناسب است. آنها بهترین

می‌توانید برگه‌های مشخصات کامل را مقایسه کنید یا ارزیابی ویرایشگر ما را در زیر بررسی کنید.

اگرچه سری گلکسی زد فولد مترادف گوشی های هوشمند تاشو شده است، اما رقابت در حال افزایش است. Mix Fold 3 ترفندهای زیادی در آستین خود دارد و حتی برخی کارها را بهتر از Z Fold5 انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به اطراف بچسبید.

مقایسه اندازه

Samsung Galaxy Z Fold5Samsung
Galaxy Z Fold5

۲۵۳ گرم

بازشده: ۱۵۴.۹ x 129.9 x 6.1 میلی‌متر
تاشده: ۱۵۴.۹ x 67.1 x 13.4 میلی‌متر
شیائومی میکس فولد 3شیائومی
میکس فولد ۳

۲۵۵ گرم

بازشده: ۱۶۱.۲ x 143.3 x 5.3 میلی‌متر
تاشده: ۱۶۱.۲ x 73.5 x 10.9 میلی‌متر

Xiaomi Mix Fold 3 قطعاً از نظر اندازه دست بالا را دارد. در حالی که وزن هر دو تقریبا یکسان است، Mix Fold 3 دارای باتری بزرگتر و صفحه نمایش بزرگتر است. همچنین نازکتر از این دو است، مخصوصاً وقتی باز شود. تفاوت محسوس است

می توان استدلال کرد که در حالت تاشو، Z Fold5 دستگاه جمع و جورتر است زیرا باریکتر و کوتاهتر از رقیب خود است. البته، این به قیمت مورب داخلی صفحه نمایش است که ۸.۰۳ اینچ در Mix Fold 3 باز شده و ۷.۶ اینچ در Z Fold5 است.

مقایسه نمایش

Samsung Galaxy Z Fold5Samsung
Galaxy Z Fold5

۷.۶ اینچ

تاشو Dynamic AMOLED 2X
۱۲۰Hz
۱۸۱۲×۲۱۷۶
پیکسل
۳۷۳ppi
_
شیائومی میکس فولد 3شیائومی
میکس فولد ۳

۸.۰۳″

تاشو LTPO OLED +
۱۲۰ هرتز
۲,۱۶۰×۱,۹۱۶
پیکسل
۳۶۰ppi
_

جدا از مورب، Z Fold5 و Mix Fold 3 دارای نمایشگرهای اصلی بسیار مشابه هستند که در واقع تقریباً یکسان هستند. آنها هر دو LTPO هستند و از نرخ تجدید تطبیقی ​​بین ۱ هرتز و ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می کنند. هر دو تاشو هستند و هر دو دارای حداقل گواهی HDR10+ هستند. با این حال Mix Fold 3 دارای Dolby Vision نیز هست.

از نظر روشنایی، تا زمانی که به روشنایی خودکار مربوط می شود، این دو گردن به گردن هستند. در حالت دستی، Z Fold5 تقریبا ۱۵۰ نیت بیشتر ارائه می دهد. با این حال، تفاوت چندانی ندارد.

نمایش های پوششی

Samsung Galaxy Z Fold5Samsung
Galaxy Z Fold5

۶.۲ اینچ

Dynamic AMOLED 2X
۱۲۰Hz
۹۰۴×۲۳۱۶
پیکسل
۴۰۱ppi
_
شیائومی میکس فولد 3شیائومی
میکس فولد ۳

۶.۵۶ اینچ

AMOLED +
۱۲۰ هرتز
۱۰۸۰×۲۵۲۰
پیکسل
۴۱۸ppi
_

صفحه نمایش پوشش Galaxy Z Fold5 دوباره LTPO است، بنابراین کنترل نرخ تازه سازی دانه ای در دسترس است و روشنایی دستی بالاتر است. صفحه کاور Mix Fold 3 ممکن است LTPO نباشد، اما مانند صفحه داخلی از Dolby Vision پشتیبانی می کند. اما این دو جزئیات با توجه به تفاوت قابل توجه بین اندازه و نسبت ابعاد صفحه نمایش پوشش دو گوشی، جزئی هستند.

ما طرفداران بزرگ نسبت ابعاد طبیعی تر روی صفحه نمایش پوششی Mix Fold 3 هستیم. صفحه نمایش Z Fold5 به دلیل عرض باریک به سرعت احساس گرفتگی می کند. با توجه به باریکی فوق‌العاده Mix Fold 3، تقریباً می‌تواند احساس در دست گرفتن یک تلفن هوشمند معمولی غیر تاشو، البته کمی ضخیم‌تر را به شما القا کند.

عمر باتری

Samsung
Galaxy Z Fold5
۴۴۰۰ mAh

ساعت ۹۵ساعت ۳۷:۰۶ساعت ۱۳:۴۵ساعت ۱۶:۱۴
Xiaomi
Mix Fold 3
۴۸۰۰ mAh

ساعت ۱۱۷ساعت ۳۷:۵۸ساعت ۳:۱۸ بعد از ظهرساعت ۷:۱۳ بعد از ظهر

انتظار می رود، Mix Fold 3 با طول عمر باتری بیشتر در هر دو حالت استفاده – نمایشگر اصلی و صفحه نمایش پوششی، از لبه ها خارج شود. باتری شیائومی کمی بزرگتر (۴۸۰۰ میلی آمپر ساعت در مقابل ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت) است و در نتیجه، حدود ۱۴ درصد زمان مرور وب طولانی تر و تقریبا ۱۹ درصد پخش ویدیو طولانی تر دارد. این تفاوت بی اهمیتی نیست.

سرعت شارژ

Samsung Galaxy Z Fold5Samsung
Galaxy Z Fold5

۲۵ وات

۱۵ دقیقه
۳۰%
۳۰ دقیقه
۵۰%
کامل
۸۴ دقیقه
شیائومی میکس فولد 3شیائومی
میکس فولد ۳

۴۵ وات

۱۵ دقیقه
۳۹%
۳۰ دقیقه
۷۰%
۵۰ دقیقه کامل

سامسونگ هرگز در مورد سرعت شارژ نبوده است، بنابراین به طور طبیعی، Galaxy Z Fold5 از رقبا عقب تر است. اگرچه میکس فولد ۳ برای دستگاه های دارای ۶۷ وات سریع نیست، اما هنوز هم با اختلاف قابل توجهی Z Fold5 را شکست می دهد.

تاشو شیائومی بیش از ۳۰ دقیقه کمتر طول می کشد تا تا ۱۰۰ درصد شارژ شود و Z Fold5 را در ۳۰ دقیقه با اختلاف ۲۰ درصد شکست می دهد.

علاوه بر این، Mix Fold 3 از شارژ سریع بی سیم ۵۰ واتی پشتیبانی می کند در حالی که Z Fold5 15 وات را حل می کند.

از نظر بلندی صدا، این دو گوشی تقریباً یکسان هستند، اما Mix Fold 3 از نظر کیفیت مزیت آشکاری دارد. تمیزتر و متعادل تر به نظر می رسد. صداهای با فرکانس پایین بدون قطع صدا به خوبی تلفظ می شوند.

سپس دوباره، اگر به طور کلی صدای بیس‌تر و کامل‌تری را دوست دارید، Galaxy Z Fold5 ممکن است فنجان چای شما باشد.

کارایی

Samsung Galaxy Z Fold5Samsung
Galaxy Z Fold5

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
۴ nm
پیکربندی پایه ۱۲/۲۵۶ گیگابایتی
شیائومی میکس فولد 3شیائومی
میکس فولد ۳

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
۴ nm
پیکربندی پایه ۱۲/۲۵۶ گیگابایتی

از آنجایی که هر دو گوشی بر روی یک چیپست کار می کنند، می توانید عملکرد تقریباً یکسانی را انتظار داشته باشید و معیار نیز این را تایید می کند. گرچه روند واضحی وجود دارد که در آن معیارهای سنگین CPU تفاوت ناچیزی را به نفع Z Fold5 نشان می‌دهند.

از سوی دیگر، Mix Fold 3 در کارهایی که پردازنده گرافیکی زیادی دارند، امتیاز بهتری کسب می کند. با این حال، در بیشتر موارد، با این حال، تفاوت در حاشیه خطا است.

با این حال، داستان چیزهای بیشتری وجود دارد، زیرا سخت‌افزار هر تلفنی کاهش می‌یابد و در هنگام گرم شدن گوشی تحت فشار باعث کاهش عملکرد می‌شود. و اینجاست که ما شاهد تفاوت فاحش بین این دو دستگاه بودیم. هنگامی که باز شود، CPU گلکسی زد فولد ۵ تا ۷۳ درصد از حداکثر عملکرد خود تحت بار کاهش می یابد، و در همان تست در حالت بسته به ۵۴ درصد کاهش می یابد. در همان زمان، Mix Fold 3 به دلیل گرم شدن بیش از حد بدون در نظر گرفتن حالت تا شده، حتی نمی‌توانست تست throttling CPU ما را تمام کند – در واقع یک منظره نادر است.

علاوه بر این، تفاوت قابل توجهی در پیکربندی حافظه بین این دو گوشی وجود ندارد. هر دو از ۱۲/۲۵۶ گیگابایت شروع می‌شوند، اما Mix Fold 3 از ۱۶ گیگابایت رم در پیکربندی‌های سطح بالاتر بهره می‌برد. جهش به ۱۶ گیگابایت به سختی قابل توجیه است، زیرا به هر حال ۱۲ گیگابایت کافی است.

Samsung Galaxy Z Fold5Samsung
Galaxy Z Fold5

AnTuTu 9
۱,۲۵۰,۳۵۸
Geekbench 6
۲,۰۶۲ تک هسته ای
Geekbench 6
۵,۳۹۶ چند هسته ای
شیائومی میکس فولد 3شیائومی
میکس فولد ۳

AnTuTu 9
۱,۲۳۵,۵۴۷
Geekbench 6
۲,۰۴۶ تک هسته ای
Geekbench 6
۵,۲۹۶ چند هسته ای

مقایسه دوربین

بسیاری از ما امسال منتظر به‌روزرسانی دوربین‌های گلکسی زد فولد ۵ بودیم، اما در عوض، در مشخصات دوربین Mix Fold 3 با مشکل مواجه شدیم. دومی مزیت واضح گوشی تاشو سامسونگ را دارد زیرا همه کاره تر است و به طور کلی یک تیرانداز مناسب تر با سخت افزار زیباتر است.

Galaxy Z Fold5: 0.5x Galaxy Z Fold5: 1x Galaxy Z Fold5: 3x Galaxy Z Fold5: 5x
Galaxy Z Fold5: 0.5x • ۱x • ۳x • ۵x

Fold 3: 1x را مخلوط کنید Mix Fold 3: 0.5x Mix Fold 3: 3.2x Fold 3: 5x را مخلوط کنید
Fold 3: 1x • ۰.۵x • ۳.۲x • ۵x

Mix Fold 3 نه تنها با دوربین زوم ۳ برابری Z Fold5 مطابقت دارد، بلکه یک دوربین پریسکوپ ۵ برابری را نیز به چاه… میکس اضافه می کند. در دنیای واقعی، Mix Fold 3 تصاویری زیباتر با جزئیات بیشتر، محدوده دینامیکی بهتر، نویز کمتر و در کل واضح‌تر تولید می‌کند. تفاوت بعد از غروب نسبتاً چشمگیر است. باید در نظر داشته باشید که در قاب گلکسی Z Fold5، عکس‌های ۵ برابری توسط دوربین ۳x آن گرفته شده است.

Galaxy Z Fold5: 0.5x Galaxy Z Fold5: 1x Galaxy Z Fold5: 3x Galaxy Z Fold5: 5x
Galaxy Z Fold5: 0.5x • ۱x • ۳x • ۵x

Mix Fold 3: 0.5x Fold 3: 1x را مخلوط کنید Mix Fold 3: 3.2x Fold 3: 5x را مخلوط کنید
Mix Fold 3: 0.5x • ۱x • ۳.۲x • ۵x

Mix Fold 3 همچنین تمایل به ارائه عکس‌های محافظه‌کارانه‌تر، رنگی و محیطی دارد. از سوی دیگر، کهکشان تصاویر پر جنب و جوش و چشم نوازتری ارائه می دهد. در مورد ضبط ویدیو هم همینطور.

اگرچه بازی سلفی هر دو دستگاه به اندازه کافی خوب نیست، Z Fold5 احتمالاً انتخاب بهتری است، البته بسته به دوربینی که انتخاب می کنید. صفحه نمایش روی جلد به دلیل رنگ‌های زنده‌تر، نمایش واضح‌تر و دقیق‌تر و رنگ پوست تا حدودی طبیعی، کیفیت برتری را در مقایسه با Mix Fold 3 ارائه می‌کند. محدوده دینامیکی نیز در Z Fold5 کمی بهتر است.

سلفی روی صفحه نمایش: Z Fold5 سلفی روی صفحه نمایش: Z Fold5 سلفی روی صفحه نمایش: Mix Fold 3 سلفی روی صفحه نمایش: Mix Fold 3
سلفی روی جلد: Z Fold5 • Z Fold5 • Mix Fold 3 • Mix Fold 3

با این حال، دوربین سلفی داخلی Z Fold5 توصیه نمی شود. دوربین زیر نمایشگر ۴ مگاپیکسلی با دوربین ۲۰ مگاپیکسلی Mix Fold 3 که در داخل بریدگی قرار دارد، مناسب نیست. کهکشان “درونی” تار و فاقد جزئیات به نظر می رسد و کیفیت تصویر آن کاملاً ناامید کننده است.

سلفی صفحه داخلی: Galaxy Z Fold5 سلفی صفحه داخلی: Galaxy Z Fold5 سلفی صفحه داخلی: Mix Fold 3 سلفی صفحه داخلی: Mix Fold 3
سلفی های داخلی صفحه نمایش: Galaxy Z Fold5 • Galaxy Z Fold5 • Mix Fold 3 • Mix Fold 3

در اینجا نگاهی اجمالی به مقایسه دوربین اصلی Galaxy Z Fold5 از نظر کیفیت تصویر با Mix Fold 3 در ابزار مقایسه تصویر ما داریم.

و در اینجا نحوه مقایسه دوربین اصلی Galaxy Z Fold5 از نظر کیفیت ویدیو با Mix Fold 3 در ابزار مقایسه ویدیوی ما آمده است.

حکم

اگر بخواهیم وانمود کنیم که در دسترس بودن Mix Fold 3 به چین محدود نمی شود، در یک لحظه آن را به عنوان برنده در این مسابقه رودررو توصیه می کنیم. Xiaomi Mix Fold 3 به وضوح سامسونگ را در بازی خود در اینجا شکست داد.

در حالی که کیفیت و عملکرد صفحه نمایش کاملاً قابل مقایسه است، Mix Fold 3 با تنظیم دوربین مناسب تر، شارژ سریع تر و استقامت بهتر تحت تأثیر قرار می گیرد. و در حالی که گلکسی زد فولد ۵ به دلیل اندازه کوچک‌تر، جیب‌پسندتر است، Mix Fold 3 یکی از نازک‌ترین گوشی‌های تاشو در اطراف است و وقتی تا شود، واقعاً مانند یک گوشی هوشمند معمولی در دست به نظر می‌رسد.

اما وقتی به واقعیت‌ها نگاه می‌کنیم، اگر می‌خواهید یک واردات خاکستری از Mix Fold 3 دریافت کنید، بدون پوشش گارانتی باقی می‌مانید و به نسخه چینی MIUI نگاه می‌کنید که هرگز بومی‌سازی مناسبی برای آن نخواهد داشت. کشورهای دیگر. به فقدان ابزارهای اصلی اندروید مانند Google Pay، Nearby Share، یا Android Auto اشاره نکنیم، فقط به چند مورد اشاره کنیم. و برای حذف همه نرم‌افزارها و سرویس‌های چینی غیرضروری که از پیش نصب شده‌اند، با برخی از جادوگری خط فرمان ADB راحت باشید.

Samsung Galaxy Z Fold5 از نظر نرم افزاری در انتهای دیگر طیف قرار دارد. نه تنها بهترین تجربه تاشو را دریافت می کنید، بلکه از اجرای عالی اندروید با پشتیبانی نرم افزاری طولانی نیز لذت خواهید برد.

هنگامی که در Z Fold5 تحت بار قرار می‌گیرید، درگیری‌های CPU بسیار کمتر است، و آرامش بیشتری را که رتبه IPX8 به ارمغان می‌آورد، خواهید داشت.

Samsung Galaxy Z Fold5

Galaxy Z Fold5:

  • مقاومت در برابر آب IPX8
  • تجربه نرم افزاری برتر سامسونگ برای وسایل تاشو؛ بدون نیاز به سرهم بندی
  • بومی سازی کامل نرم افزار، پشتیبانی طولانی مدت و پوشش کامل گارانتی بین المللی.
  • پایداری عملکرد بهتر در زیر بار.
  • قرارداد محدود ایالات متحده سامسونگ : Galaxy Z Fold5 512GB را با قیمت ۲۵۶GB دریافت کنید.

 

شیائومی میکس فولد 3

Xiaomi Mix Fold 3:

  • بدنه باریکتر و صفحه نمایش بزرگتر با Dolby Vision.
  • شارژ سریعتر و عمر باتری بیشتر.
  • تجربه بهتر دوربین
  • قیمت تا حدودی پایین تر از واردات خاکستری.

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

مجموعه ای متنوع از شارژر ها و پاوربانک
مشخصات قیمت و بررسی کیف دستی یونیک مدل Bergen مناسب برای لپ تاپ تا 16 اینچی

لوازم جانبی موبایل

جستجو در بین دنیایی از لوازم جانبی و اکسسوری های اورجینال 

جدیدترین مقالات

عضویت در خبرنامه اسپیگن​

اطلاع از اخبار ، محصولات جدید و جشنواره های فروش 

سبد خرید
منو
0 مورد سبد خرید
حساب من