هفته گذشته که اخبار مربوط به چیپست پرچمدار جدیدی موج زد ، گفته می شود که کوالکام در حال توسعه یک جانشین Snapdragon 7c است – یک چیپست PC میان رده برای پشتیبانی از سخت افزار ارزان تر. از نظر WinFuture ، اضافه شدن احتمالی این سری دارای شماره مدل داخلی SC7295 است.

این نشریه معتقد است که سیلیکون نوعی تراشه اسنپدراگون 775 برای تلفن های هوشمند است که قرار است شیائومی Mi 11 Lite را که هنوز در دسترس نیست عرضه کند. مشخصات Snapdragon 775 که درز کرده است به روند تولید 5 نانومتری ، پشتیبانی mmWave 5G و پشتیبانی از RAM LPDDR5 اشاره دارد.

در مورد جزئیات سخت افزاری ، تراشه همان طرح هسته اصلی با عملکرد کامل را ندارد که به عنوان شایعه جانشین Snapdragon 8cx شناخته شده است. این چیپ ست در کل دارای هشت هسته است که چهار پردازش کم قدرت با فرکانس 1.8 گیگاهرتز انجام می شود. یک هسته عملکرد خالص نیز وجود دارد که دارای فرکانس 2.7 گیگاهرتز است. سه هسته باقیمانده سرعت کلاک 2.4 گیگاهرتز را می بینند.

این طرح هنوز فاصله ای با Snapdragon 7c اصلی دارد. این دستگاه دارای دو هسته عملکردی Cortex-A76 با فرکانس 2.4 گیگاهرتز و شش هسته دیگر Cortex-A55 است. چیپست جدید باید از پردازش قابل توجهی نسبت به نسخه قبلی خود بهره مند شود. هیچ موردی از آزمایش سخت افزار وجود ندارد ، بنابراین ما در مورد دستگاه هایی که کوالکام امیدوار است بتواند از آن استفاده کند اطلاعات کمی داریم. اما با توجه به اینکه Snapdragon 7c خود را در دستگاههایی مانند Chromebook پیدا کرده است ، به احتمال زیاد از تراشه جدید در برنامه های مشابه استفاده خواهد شد.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *