مدتی است که کوالکام هیچ بروزرسانی قابل توجهی را برای چیپست های رایانه شخصی خود ارائه نکرده است. جدیدترین مورد ، اسنپ دراگون 8 سیکس جن 2 5G ماه سپتامبر است که به سختی می توان آن را یک چیپ ست جدید دانست ، زیرا نسبت به اسنپدراگون 8 سی دو ساله بسیار کوچک است. در سال 2019 اسنپدراگون 7c و 8c برای دستگاه های سطح پایین معرفی شد.

و طبق گزارش جدید WinFuture ، کوالکام در حال آماده سازی برای تازه سازی Snapdragon 7c است. نام داخلی چیزی که احتمالاً اسنپدراگون 7 سی Gen 2 نامیده می شود SC7295 است و طبق گزارش ، این مدل مشابه SM7350 (احتمالاً اسنپدراگون 775) است که قرار است در گوشی ها پیدا شود.

هسته اصلی با فرکانس 2.7 گیگاهرتز تنظیم خواهد شد ، در حالی که قرار است سه هسته بزرگ با فرکانس 2.4 گیگاهرتز و چهار هسته کوچک با فرکانس 1.8 گیگاهرتز کار کند. در این گزارش مشخص نشده است که چه زمانی می توانیم از کوالکام انتظار داشته باشیم که این چیپست را اعلام کند یا دستگاههایی که از آن استفاده می کنند ، چه زمانی روانه بازار می شوند.

اسنپدراگون 7c اما یکی از چیپست های موفق کوالکام بوده است. با اسنپدراگون 835 ، 850 و 8 سانتی متر تعداد انگشت شماری دستگاه برای هر نسل وجود دارد. و تاکنون ، به سختی چیزی با Snapdragon 8c دیده ایم. ما قبلاً تعداد انگشت شماری از دستگاه های ویندوز مجهز به Snapdragon 7c را برای بازار آموزشی دیده ایم که نوید اتصال 4G LTE و عمر طولانی باتری را برای دانش آموزان با قیمت کم برای مدارس ارائه می دهد.

مکان دیگری که شاهد نمایش Snapdragon 7c هستیم ، بازار Chromebook است ، بنابراین این در واقع اولین SoC محاسباتی این شرکت است که فقط برای ویندوز نمایش داده نمی شود. نه تنها این ، بلکه نشان داده شده است که یک تراشه برتر نسبت به رقابت آن در سیستم عامل Chrome است ، زیرا برخی از مبارزات مشابه دستگاه های ویندوز مجهز به ARM را ندارد.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *