کوالکام اعلام کرده است که خرید شرکت پردازنده مرکزی NUVIA را به پایان رسانده است. طرح خرید اولین بار در ژانویه زمانی رونمایی شد که کوالکام توافق کرده بود 1.4 میلیارد دلار به عنوان بخشی از معامله پرداخت کند. با انجام این کار ، کوالکام اکنون انتظار دارد پردازنده های نسل بعدی را در مجموعه محصولات خود شامل تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ها ، کابین خلبان دیجیتال ، سیستم های پیشرفته کمک درایور ، واقعیت گسترده و راه حل های شبکه زیرساخت ادغام کند. اولین محصولات اسنپدراگون که از تخصص NUVIA بهره مند خواهند شد ، پردازنده هایی هستند که برای لپ تاپ های فوق العاده قابل حمل با کارایی بالا طراحی شده اند ، اما طبق گفته های این شرکت ، بیش از یک سال از آن ها نمی گذرد.

کریستیانو آمون ، رئیس جمهور و مدیر عامل منتخب در Qualcomm Incorporated ، در مورد این خرید ، گفت:

“تیم کلاس جهانی NUVIA نقشه راه CPU ما را ارتقا می بخشد و با فناوری اکوسیستم های ویندوز ، اندروید و کروم ، جایگاه برتر فناوری Qualcomm را گسترش می دهد. حمایت گسترده از این خرید از طریق صنایع ، فرصتی را برای تأمین محصولات متمایز با عملکرد CPU و بهره وری توان برتر تأیید می کند ، زیرا محاسبات درخواستی در دوره 5G افزایش می یابد. “

همانطور که توسط نوین در ژانویه گزارش شد ، سه نفر از بنیانگذاران NUVIA جرارد ویلیامز سوم ، مانو گولاتی و جان برونو و همچنین کارمندان آنها در NUVIA همه به عنوان کارمند به کوالکام خواهند پیوست. این سه بنیانگذار همگی در زمینه تولید CPU تجربه دارند زیرا همه آنها چندین سال در اپل در نقش معماری CPU کار کرده اند.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *