ماه گذشته بود که سونی اعلام کرد در حال کار بر روی یک سیستم واقعیت مجازی نسل بعدی برای پلی استیشن 5 است. در حالی که کل سیستم امسال راه اندازی نخواهد شد ، این شرکت اکنون کنترلر نسل جدید VR خود را برداشته است ، که در حال حاضر به نظر می رسد یک گام عظیم نسبت به گرزهای فعلی PlayStation VR است.

Hideaki Nishino سونی در پست جدید وبلاگ PlayStation توضیح داد: “کنترل کننده VR جدید ما در مورد رسالت ما در دستیابی به حس حضور عمیق تر و احساس غوطه وری بیشتر در تجربیات VR صحبت می کند.” “این مبتنی بر نوآوری است که ما با کنترل کننده بی سیم DualSense ارائه دادیم ، که با باز کردن قفل روش جدیدی برای حس لامسه ،” احساس “بازیها را در PS5 تغییر داد.”

از نظر شرکت ، کنترل کننده جدید گوی شکل امکان گرفتن طبیعی تر را فراهم می کند و تعادل بین راحتی و آزادی حرکت را ایجاد می کند. همانطور که قبلاً گفته شد ، استفاده از فن آوری از کنترل کننده DualSense به این معنی است که این کنترل کننده VR با محرک های سازگار محبوب ، دارای بازخورد لمسی و همچنین امکان تشخیص لمس انگشت را در مناطقی که انگشتان شست ، انگشت و انگشتان میانی شما قرار دارد مانند VR امکان پذیر می کند. کنترل کننده های احزاب دیگر.

حلقه ردیابی در پایین کنترل کننده همان چیزی است که توسط هدست (هنوز مشخص نشده است) برای ردیابی سه بعدی استفاده می شود. هر کنترل کننده دارای یک استیک آنالوگ ، دو دکمه صورت ، همچنین دستگیره ، ماشه و یکی از دکمه های منو (گزینه ها در سمت راست و ایجاد در سمت چپ) است.

سونی می گوید که به زودی نمونه های اولیه این کنترل کننده به دست توسعه دهندگان واقعیت مجازی می رسد تا ببینند که با طراحی جدید می توانند به چه نتیجه ای برسند. در حالی که عرضه کامل سیستم VR پلی استیشن 5 راهی غیرفعال است ، این شرکت همچنان به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد ادامه پروژه می پردازد ، به این معنی که ممکن است به زودی شاهد هدست واقعی باشیم.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *