نوکیا اعلام کرده که قصد دارد طی دو سال آینده مصرف برق 5G ایستگاه پایه خود را به نصف کاهش دهد. این شرکت با ایجاد “بهبودهای مستمر” در نرم افزاری که ایستگاه های پایه را کنترل می کند و با ایجاد انواع جدید AirScale 5G mMIMO Base Station که از جدیدترین SoC های با بهره وری بالاتر استفاده می کنند ، به دنبال کاهش این میزان انتشار خواهد بود.

Ari Kynäslahti ، رئیس فناوری و استراتژی شبکه های موبایل نوکیا ، در مورد کار برای کاهش میزان انتشار ایستگاه های پایه خود گفت:

“نوکیا متعهد است که در حل چالش های پایداری جهان کمک کند و ما این کار را با اطمینان از اینکه فن آوری ما به حداکثر کارآیی انرژی رسیده است انجام می دهیم. این به معنای استفاده کمتر از انرژی در حین استفاده و ساخت است. همه چیز از چیپ ست های ما گرفته تا نرم افزار و سخت افزار ما در جهت حمایت از این هدف است. “

در اطلاعیه خود ، نوکیا تشخیص داد که 5G به طور چشمگیری ترافیک شبکه را افزایش می دهد ، بنابراین ، می خواهد تکنیک هایی مانند حالت خواب پیشرفته و سایر ویژگی های صرفه جویی در مصرف برق را برای کاهش مصرف انرژی پیاده سازی کند.

با کاهش میزان انتشار ایستگاه های پایه ، نوکیا می تواند با سهولت بیشتری در جهت رسیدن به هدف گسترده خود یعنی به نصف رساندن انتشار 2019 تا سال 2030 که در ابتدای ماه اعلام کرد ، کار کند. این گزارش گفت که در حال تلاش برای دستیابی به اهداف جدید ، جاه طلبانه تر بر مبنای علوم (SBT) است که آن را مطابق با سناریوی گرمایش جهانی 1.5 درجه سانتیگراد و نه سناریوی 2.0 درجه سانتیگراد سازگار می کند.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *