مایکروسافت مرورگر لبه خود را با زبانه های عمودی که تقریبا یک سال پیش اعلام کرد، به روز می کند. این ویژگی در نهایت به تمام کاربران EDGE در ماه مارس تبدیل می شود، به آنها اجازه می دهد تا از زبانه ها در کنار مرورگر استفاده کنند و نه به صورت افقی در بالای صفحه. این تنظیم به نظر می رسد ایده آل برای لپ تاپ ها و رایانه ها با صفحه نمایش 16: 9، اما شما می توانید از زبانه های عمودی در لبه در هر دستگاه استفاده کنید. آنها همچنین مانند زبانه های طبیعی کار می کنند، به این معنی که شما می توانید بین آنها را تغییر دهید و آنها را گروه بندی کنید و آنها را به طور معمول حرکت دهید.

تصاویر و فیلم های مایکروسافت این ویژگی نشان می دهد شما می توانید از طریق یک لیست از زبانه ها حرکت کنید و به وضوح Favicon و نام هر وب سایت باز را ببینید. این شرکت گفت که در حال حاضر “تنها مرورگر است که به شما اجازه می دهد تا زبانه های خود را در کنار خود مدیریت کنید با یک کلیک” – اما، از لحاظ فنی، با افزودنیها، مرورگرهای مانند فایرفاکس یا کروم، کاربران آزمایشی را که توانایی استفاده از عمودی را دارند، ارائه می دهند زبانهها

مایکروسافت همچنین تجربه راه اندازی را برای Edge در ماه جاری بهبود می بخشد، با ویژگی تقویت راه اندازی که باعث می شود مرورگر پس از راه اندازی مجدد دستگاه، تا 41 درصد سریعتر راه اندازی شود. کاربران مایکروسافت Edge در حال مشاهده یک نمایش تاریخ جدید در مرورگر هستند. هنگامی که به تاریخ بروید، از نوار ابزار خارج می شود، نه اینکه به تنظیمات بروید، راه بسیار ساده تر برای جستجوی سابقه است.

EDGE در ابتدا با EdgeHTML مرورگر اختصاصی مایکروسافت و موتور جاوا اسکریپت خود، نسخه ای که در حال حاضر به عنوان میراث مایکروسافت Edge اشاره شده است، ساخته شده است.  در سال 2019، مایکروسافت اعلام کرد قصد دارد مرورگر را به عنوان موتورهای Blink و V8 مبتنی بر کرومیوم بازسازی کند. در طول توسعه (Codenamed Anaheim)، مایکروسافت پیش نمایش از لبه های موجود در ویندوز 7، 8/8/1، 10 و MacOS ساخته شده است. مایکروسافت اعلام کرد انتشار عمومی از لبه جدید در 15 ژانویه سال 2020.  در ژوئن سال 2020، مایکروسافت از طریق ویندوز به روز رسانی ویندوز برای ویندوز 7، 8.1 و ویندوز 10 نسخه از 1803 تا 2004 از نسخه جدید از نسخه جدید از نسخه جدید استفاده کرد.  مایکروسافت قصد دارد پس از 9 مارس سال 2021،  به روز رسانی امنیتی را در تاریخ 13 آوریل 2021 منتشر کند، که میراث لبه را با لبه مبتنی بر کروم جایگزین می‌کند.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *