از زمانی که برنامه شبکه اجتماعی مبتنی بر صوتی Clubhouse در بازار محبوبیت پیدا کرد ، گزینه های مختلفی را در حال کار مشاهده کرده ایم. اکنون ، اینستاگرام به این مهمانی پیوسته است و قصد دارد ویژگی اتاق زنده مبتنی بر صدا را به سیستم عامل خود بیاورد. این شرکت همچنین در تلاش است تا رمزگذاری انتها به انتها (E2EE) را برای چت ها اضافه کند.

طبق توئیت اخیر محقق الوساندرو پالوزی ، محقق برنامه ، اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی شبیه Clubhouse برای برنامه خود است. این ویژگی که “اتاق های صوتی” نامیده می شود ، در حال حاضر در دست ساخت است. با این حال، Paluzzi توانست چند عکس از صفحه نمایش این ویژگی را به دست آورد.

اکنون ، در یکی از عکسهای صفحه ، یک نماد میکروفون درست در کنار نماد دوربین فیلمبرداری در اینستاگرام قرار دارد. در تصویر صفحه دوم ، ما می توانیم پیام “بارگیری” را در نمایه کاربر مشاهده کنیم ، که اشاره به آغاز اتاق صوتی دارد. همراه با پیام بارگیری ، یک آیکون میکروفون و یک آیکون متقابل نیز وجود دارد. بنابراین ، این ممکن است به این معنی باشد که کاربر می تواند میکروفون های خود را بی صدا یا بی صدا کند یا کلاً از اتاق صوتی خارج شود.

اکنون ، این کشف درست پس از گزارش هایی از فیس بوک در حال توسعه یک کلون Clubhouse صورت گرفته است. علاوه بر این ، در هنگام اعلام ویژگی اتاق های زنده ، اینستاگرام اظهار داشت که “در حال کشف ابزارهای تعاملی بیشتر مانند ارائه کنترل های کنترل کننده و ویژگی های صوتی است که در ماه های آینده در دسترس خواهد بود.”

به غیر از ویژگی اتاق های صوتی ، پالوزی همچنین کشف کرد که نهاد متعلق به فیس بوک در تلاش است تا رمزگذاری پایان به انتها برای چت ها را فعال کند. او تصویر صفحه دیگری از این برنامه را به اشتراک گذاشت که صفحه گپ را با پیام “شروع چت رمزگذاری شده از انتها به انتهای” نشان می دهد.

بنابراین ، این بدان معناست که این شرکت به زودی E2EE را برای گپ های روی پلتفرم اضافه خواهد کرد. این حرکت پس از تصمیم فیس بوک برای ادغام سرویس های چت خود در یک پلت فرم واحد صورت می گیرد. در نتیجه ، این شرکت در حال حاضر با اضافه کردن یک لایه محافظ اضافی به گفتگوی شخصی ، از حریم خصوصی کاربران خود محافظت می کند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *