هواوی قصد دارد با پرداخت هزینه ای برای دسترسی به اختراع ثبت شده 5G خود ، از سایر سازندگان تلفن ، منبع درآمد جدیدی ایجاد کند. بلومبرگ گزارش داد که Huawei صاحب بزرگترین نمونه کارها از اختراعات ثبت شده 5G است و شرکت چینی قصد دارد از اپل و سامسونگ هزینه “معقول” دریافت کند. این شرکت امیدوار است که با دو سازنده گوشی در مورد نرخ مذاکره و معاملات با مجوز متقابل مطمئن باشد. گزارش شده است که مدیران Huawei گفته اند که حق ثبت اختراع و مجوز حدود 1.2 تا 1.3 میلیارد دلار بین 2019 و 2021 درآمد دارد ، هرچند مشخص نیست که این حق پخش 5G است.

جیسون دینگ ، رئیس بخش مالکیت معنوی هواوی ، گفت که حق امتیاز هر تلفن 2.50 دلار محدود خواهد شد. این به مراتب کمتر از حق امتیاز 7.50 دلاری است که کوالکام از اپل برای هر آیفون دریافت می کند. این منجر به یک دعوای حقوقی دو ساله شد که در آوریل 2019 هنگامی که هر دو شرکت یک قرارداد چند ساله تهیه چیپست و یک قرارداد مجوز شش ساله را امضا کردند ، پایان یافت. اعتقاد بر این است که اپل حداقل 4.5 میلیارد دلار برای حل و فصل نبرد حقوقی با کوالکام پرداخت کرده است.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا اپل به توافق نامه صدور مجوز با هواوی علاقه دارد یا خیر. اپل برای تسریع در توسعه محصولات آینده خود ، تجارت مودم گوشی های هوشمند اینتل را در سال 2019 خریداری کرد. این شرکت همچنین دارای بیش از 17،000 حق ثبت اختراع فناوری بی سیم در پروتکل های مربوط به استاندارد تلفن همراه ، معماری مودم و عملکرد مودم است.

گفته می شود سازنده آیفون قصد دارد در اواخر امسال از مودم های 5G خود در برخی محصولات استفاده کند. همچنین شایعه شده است که در حال کار بر روی طراحی آنتن 5G خود و شروع تحقیق و توسعه در مورد فناوری 6G است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *