فروشگاه Google Play میزبان میلیون ها برنامه مختلف ساخته شده توسط توسعه دهندگان مختلف در سراسر جهان است. بنابراین ، مانند اپل ، گوگل همچنین برای محصولات و خدمات دیجیتالی که توسعه دهندگان در برنامه های خود ارائه می دهند ، کمیسیون می گیرد. اکنون ، غول Mountain View اعلام کرده است که این کمیسیون را 50 درصد کاهش می دهد. این حرکت به توسعه دهندگان کمک می کند تا با فروش کالاها و خدمات دیجیتالی خود در سیستم عامل ، سود بیشتری کسب کنند.

این اقدام پس از تصمیم سال گذشته اپل برای کاهش کمیسیون App Store انجام شده است. بنابراین اکنون ، این شرکت به جای کاهش 30 درصدی قبلی ، 15 درصد کارمزد برنامه ها و خدمات را در سیستم عامل Google Play اخذ خواهد کرد. این سیاست جدید از اول ژوئیه سال جاری اجرایی می شود.

با این حال ، این حرکت کمی متفاوت از استراتژی اپل است. دلیل این امر این است که ، بر خلاف اپل ، گوگل برای 1 میلیون دلار درآمد اول از طریق سیستم صورتحساب Play ، 15٪ از توسعه دهندگان می گیرد. فراتر از 1 میلیون دلار اول ، این شرکت 30 درصد کارمزد را مانند گذشته اخذ خواهد کرد.

بنابراین ، طبق تخمین ها ، گوگل می گوید که این 50٪ کاهش در هزینه های کمیسیون به 99٪ از توسعه دهندگان در پلت فرم Google Play کمک می کند درآمد بیشتری نسبت به قبل کسب کنند. این امر همچنین به موفقیت توسعه دهندگان کمک خواهد کرد ، مهم نیست که بزرگ و کوچک باشند.

“ما از شرکای خود شنیده ایم که سالانه 2 میلیون ، 5 میلیون دلار و حتی 10 میلیون دلار درآمد کسب می کنند که خدمات آنها هنوز در مدار مدار خودپایدار هستند. به همین دلیل است که ما این هزینه کاهش یافته را در اولین میلیون دلار از کل درآمد کسب شده در هر سال ، بدون توجه به اندازه ، در دسترس هر سازنده Play قرار می دهیم که از سیستم صورتحساب Play استفاده می کند. ما معتقدیم که این یک رویکرد عادلانه است که با مأموریت گسترده Google سازگار است تا به همه توسعه دهندگان کمک کند تا به موفقیت برسند. “

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *