اپل در معامله ای به ارزش 1 میلیارد دلار در اواسط سال 2019 تجارت مودم گوشی های هوشمند اینتل را خریداری کرد. این اقدام بخشی از برنامه های بلند مدت اپل برای ایجاد مودم 5G آیفون خود بود و اکنون گزارشی نشان داده است که چه زمانی می توان آن را راه اندازی کرد.

Blayne Curtis و Thomas O´Malley تحلیلگران Barclays در یک یادداشت تحقیقاتی (از طریق MacRumors) فاش کردند که پیش بینی می شود مودم 5G آیفون داخلی اپل برای اولین بار در سری آیفون های 2023 برای اولین بار ظاهر شود.

همانطور که در اسناد قانونی مربوط به سال 2019 مشخص شده است ، اپل متعهد شده است که حداقل تا سال 2022 از مودم های کوالکام استفاده کند. فراتر از این هیچ تضمینی وجود ندارد ، بنابراین معرفی یک مودم 5G سفارشی در سال 2023 زمان مناسبی خواهد بود.

انتظار می رود اولین مودم Apple Silicon از هر دو شبکه mmWave و زیر 6GHz 5G پشتیبانی کند ، با توجه به این واقعیت که پشتیبانی مشابهی به صورت استاندارد در سری فعلی آیفون 12 ارائه می شود جای تعجب ندارد.

همانند سایر تراشه های طراحی شده توسط اپل ، یک یا چند شرکت شخص ثالث تولید را مدیریت خواهند کرد. یادداشت تحقیقاتی که امروز به اشتراک گذاشته شده نشان می دهد که اپل قصد دارد با شریک زندگی طولانی مدت TSMC همکاری کند.

معرفی یک مودم 5G آیفون سفارشی می تواند همزمان با یک طراحی مجدد عمده آیفون باشد. به طور مشخص ، تحلیلگر مینگ-چی کو اوایل ماه جاری فاش کرد که اپل قصد دارد یک آیفون تمام صفحه را برای انتشار در اواخر سال 2023 در نظر بگیرد.

شایعه شده است که یک آیفون 8 اینچی تاشو برای سال 2023 نیز در این کارت ها وجود دارد ، اگرچه این محصول ممکن است لغو شود.

منبع

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *