مایکروسافت برای رسیدگی به خرابی های BSOD مربوط به چاپگر، به روزرسانی ویندوز 10 را منتشر کرد

مایکروسافت برای نسخه سه بعدی وصله هفته گذشته که باعث خراب شدن صفحه آبی مرگ در دستگاه های با استفاده از چاپگرهای خاص شده است ، رفع اشکال را ارائه داده است. اگر مشکلی دارید ، این به روزرسانی جدید باید عملکرد چاپگر را برگرداند.

هفته گذشته گزارش هایی ارائه شد مبنی بر اینکه Windows 10 KB5000802 (مارس ۲۰۲۱) ، یک به روزرسانی امنیتی خودکار ، مشکلات عمده ای را برای برخی از کاربران با مارک های خاص چاپگر ایجاد کرده است. این مشکل همچنین در به روزرسانی KB5000808 برای کسانی که از ویندوز ۱۰ نسخه ۲۰۰۴ و ۲۰H2 استفاده می کنند وجود دارد.

این موضوع تحت تأثیر ریکو ، گورخر ، کیوسرا و سایر چاپخانه ها قرار گرفت. وقتی با فشار دادن دکمه چاپ در برنامه ها ، از جمله Notepad ، Office ، LibreOffice و حتی برخی از PDF ها ظاهر می شود ، یک BSOD با پیام خطای “APC_INDEX_MISMATCH for win32kfull.sys” ایجاد می شود.

خوشبختانه ، مایکروسافت در رفع مشکل سریع عمل کرده است. Windows 10 KB5001567 ، یک “بروزرسانی کیفیت اختیاری” ، برای نسخه ۲۰H2 سیستم عامل موجود است. این شرکت در یادداشت های پچ می نویسد که این مسئله فقط “زیرمجموعه ای از مشتریان” و “چاپگرهای خاصی را که از برخی برنامه ها استفاده می کنند” تحت تأثیر قرار داده است ، اما مشخص نمی کند کدام یک از آنها است.

به روزرسانی اکنون در دسترس است و می توان آن را به صورت دستی از بخش “به روز رسانی با کیفیت اختیاری موجود” بارگیری کرد. همچنین می توانید آن را مستقیماً از Microsoft Update Catalog بارگیری کنید. ویندوز جدید می نویسد: این اصلاحات بخشی از به روزرسانی های تجمعی آوریل ۲۰۲۱ (Patch Tuesday) است که قرار است از ۱۳ آوریل آغاز شود.

امیدواریم که این به روزرسانی چرخه معرفی مشکلات جدید به ویندوز ۱۰ ، نیاز به رفع اشکال دیگر ، سپس رفع مشکل دیگر و غیره را ادامه ندهد.

منبع

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

© کپی رایت - اسپیگن | نماینده رسمی محصولات اسپیگن، انرژیا، یونیک، جی سی پال و موفی