سونی از یک سنسور شاتر جهانی ۱۲۸ مگاپیکسلی خبر داد. این سنسور دارای یک مورب ۵۶.۷۳ میلی متر است که تقریباً به اندازه سنسور مورد استفاده دوربین‌های بزرگ “Fuji GF” مانند GFX100 جدید است. سونی می نویسد این سنسور برای استفاده های صنعتی طراحی شده است ، اما من حدس می زنم که در دوربین ها نیز به راحتی پیدا شود.

برای ما دارندگان E-Mount این بدان معنی است که شاید یک شاتر جهانی FF Full Frame دور از دسترس نباشد! این متن مطبوعاتی است:

ارائه افزایش تعداد پیکسل ، عملکرد تصویربرداری با سرعت بالا و کمک به راه حل های موجود در زمینه تجهیزات پیشرفته و متنوع صنعتی

توکیو ، ژاپن – شرکت سونی امروز از انتشار آتی سنسور تصویر CMOS مورب ۵۶.۷۳ میلی متری “IMX661” با ابعاد بزرگ برای تجهیزات صنعتی با عملکرد شاتر جهانی و بالاترین تعداد پیکسل * ۱ در صنعت یعنی ۱۲۷.۶۸ مگاپیکسل خبر داد. * ۲

سونی می‌گوید IMX661 بالاترین وضوح را در بین حسگرهای CMOS گلوبال شاتر برای استفاده‌ی صنعتی دارد. مطابق آنچه سونی ادعا می‌کند، IMX661 تقریبا ابعادی ۱۰ برابر حسگرهای تایپ ۱٫۱ دارد که در مانت C در تجهیزات صنعتی به ‌کار می‌روند. سونی می‌گوید مشخصه‌های IMX661 باعث می‌شوند این حسگر بتواند تصاویر بدون اعوجاج از سوژه‌های در حال حرکت ثبت کند. به گفته‌ی سونی، فناوری‌های به‌کاررفته در IMX661 این حسگر را قادر می‌سازند داده‌های تصویربرداری را با سرعت تقریبا چهار برابر محصولات عادی بخواند.

سونی انتظار دارد استفاده از این حسگر در دوربین‌های صنعتی برای اهداف مختلف، بتواند چالش‌های زیادی را از پیش رو بردارد و به توسعه‌ی صنعت کمک کند. سونی می‌گوید نیاز به اتوماسیون، کاهش مقدار کار مورد نیاز برای عملی کردن هدفی مشخص و دیگر مزیت‌هایی که تحول دیجیتال به‌ همراه می‌آورد طی سال‌های اخیر رشد محسوسی کرده است و این یعنی امروزه بخش‌های مختلف از صنعت به تحول دیجیتال نیازمند هستند. همین موضوع باعث شده است استفاده از دوربین برای اهداف مختلف افزایش پیدا کند و تقاضا برای حسگر CMOS با توانایی بالا در زمینه‌ی تصویربرداری بالا برود.

این محصول دارای تعداد پیکسل افزایش یافته است که اندازه نوری تقریباً ۱۰ برابر بزرگتر از سنسور تصویر معمولی ۱.۱ نوع مربوط به C Mount * 3 برای تجهیزات صنعتی ارائه می دهد. این همچنین از فناوری اصلی پیکسل شاتر جهانی سونی “Pregius” برخوردار است که امکان ضبط تصاویر بدون اعوجاج حرکت را فراهم می کند. بعلاوه ، پیکربندی دستگاه اصلی و فناوری رابط کاربری Sony ، قرائت تصویر با سرعت بالا را با سرعت داده تقریباً چهار برابر سریعتر * ۴ نسبت به محصولات معمولی امکان پذیر می کند.

سونی انتظار دارد که این سنسور جدید ، هنگامی که در دوربین های تجهیزات صنعتی برای کاربردهای بسیار متنوعی استفاده می شود ، به حل انواع چالش های پیچیده و در نتیجه کمک به توسعه صنعت کمک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

© کپی رایت - اسپیگن | نماینده رسمی محصولات اسپیگن، انرژیا، یونیک، جی سی پال و موفی