طبق نقشه های محصول و فناوری این شرکت که اخیراً فاش شده است ، Seagate در مسیر تحویل هارد دیسک های ۵۰ ترابایتی تا سال ۲۰۲۶ ، هارددیسک های ۱۰۰ ترابایتی تا سال ۲۰۳۰ و واحدهای + ۱۲۰ ترابایتی در اوایل دهه آینده است. برای رسیدن به اهداف ظرفیت ، Seagate باید از فناوری های جدید ضبط مغناطیسی استفاده کند. این شرکت قصد دارد برای اطمینان از عملکرد بالای پیشرانه های آینده خود ، از فناوری چند محرک خود به طور گسترده تری استفاده کند. این فناوری عملکرد هارددیسک های خود را دو چندان می کند و می تواند در برخی از خطوط تولید این شرکت به یک ویژگی استاندارد تبدیل شود.

Seagate می گوید که در حال ساخت یک هارد ۵۰ ترابایتی در سال ۲۰۲۶ و یک هارد دیسک ۱۰۰ ترابایتی در سال ۲۰۳۰ است. در حال حاضر ، Seagate HDD های ۳.۵ اینچی ۲۰ ترابایتی خود را بر اساس ضبط مغناطیسی به کمک گرما (HAMR) برای انتخاب مشتریان و به عنوان مثال حمل می کند. بخشهایی از سیستمهای ذخیره سازی Lyve آن. HAMR این امکان را به Seagate می دهد تا تراکم محلی بشقاب های خود را با ۲۰ درصد رشد سالانه مرکب (CAGR) افزایش دهد ، که به معنای گام های بزرگتر به جلو برای ظرفیت هارد دیسک است.

جف فوچتمن ، SVP تجارت و بازاریابی Seagate در نشست تحلیلگر این شرکت گفت: “هرچه به حداکثر ظرفیت مفید فن آوری PMR نزدیک می شویم ، هر درایو پی در پی همزمان ۱ ترابایتی یا ۲ ترابایتی افزایش می یابد.” “با استفاده از فناوری HAMR ، این امکان را به ما می دهد تا در یک مرحله ۴ ترابایت ، ۶ ترابایت یا حتی ۱۰ ترابایت بپریم.”

Seagate در تلاش برای ساخت یک هارد ۹ تخته ۴۰ ترابایتی ، باید تراکم عرصه رسانه خود را به حدود ۲۶۰۰Gb / in2 (2.6Tb / in2) افزایش دهد. Seagate قبلاً چنین تراکم منطقه ای را بدست آورده است ، اگرچه مشخص نیست که آیا این شرکت قبلاً نمونه اولیه ای از هارددیسک هایی را که چنین بشقابهایی را اجرا می کنند ، دارد یا فقط آنها را روی پایه های چرخ آزمایش می کند.

در هر صورت ، Seagate در حال حاضر دارای فناوری رسانه ای است که محصولات خود را چندین سال در جاده تأمین می کند. اما از سه تا پنج سال طول می کشد تا HDD با صفحه هایی با تراکم ۲۶۰۰Gb / in2 (2.6Tb / in2) برای زمان آماده سازی آماده باشد زیرا این شرکت هنوز نیاز به پاک کردن فناوری رسانه و همچنین توسعه مناسب دارد. ، درایو ، کنترل کننده و سایر لوازم الکترونیکی.

درایوهای سخت مدرن مبتنی بر فناوری ضبط مغناطیسی عمود بر (PMR) از بشقاب های آلومینیومی یا شیشه ای با فیلم های مغناطیسی نانو گرانول CoCrPt – SiO2 استفاده می کنند. درایوهای سخت HAMR به تخته های شیشه ای دارای فیلم های مغناطیسی با ناهمسانگردی مغناطیسی بلور متکی هستند تا دانه های بسیار ریز را تضمین کنند. به طور خاص ، سیگیت از آلیاژ پلاتین آهن (به عنوان مثال ، L10 – FePt) استفاده می کند.

طبق گفته توسعه دهندگان ، رسانه HAMR امروز می تواند درایوهایی با ظرفیت ۸۰TB ~ 100TB را فعال کند. اما ، برای هارددیسک های ۳.۵ اینچی با ظرفیت ۱۰۵ ترابایت و تراکم منطقه ای ۵ ~ ۷ ترابایت در اینچ ، فیلم های مغناطیسی گرانول مرتب شده جدیدی نیاز خواهند داشت زیرا دانه ها بسیار کوچک می شوند و مسیرها بسیار باریک می شوند. پیش بینی می شود قبل از ورود فن آوری رسانه “کاملاً بیت” (BPM) با تراکم منطقه ای ۸ ترابایت / اینچ ، یک رسانه دانه مرتب شده توقف نسبتاً کوتاهی داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

© کپی رایت - اسپیگن | نماینده رسمی محصولات اسپیگن، انرژیا، یونیک، جی سی پال و موفی