وبلاگ

رویداد GOOGLE: گوشی‌های هوشمند جدید GOOGLE PIXEL 7 PRO و PIXEL 7، PIXEL WATCH و تبلت

گوگل یک رویداد نسبتا کوتاه اما بسیار جالب برگزار کرد. به نظر می رسد که می تواند جالب باشد اگر ویژگی های گوگل پیکسل ۷ را بدانید اما مدت هاست این اطلاعات به شبکه ها درز کرده است اما این شرکت مدت زیادی طراحی را پنهان کرده.

 • Google Pixel 7 و Google Pixel 7 Pro
  • چیپست ها، به روز رسانی ها و ویژگی ها
  • درباره امنیت و ویژگی ها
  • درباره دوربین ها
  • چند کلمه در مورد زوم اپتیکال و هوش مصنوعی
  • مشخصات فنی
 • Google Pixel Watch
 • تبلت گوگل: تبلت گوگل پیکسل
 • نتیجه

GOOGLE PIXEL 7 و GOOGLE PIXEL 7 PRO

باید گفت که گوشی های هوشمند تقریباً یکسان هستند. نسخه قدیمی دارای یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی اضافی است که زوم اپتیکال ۵ برابری، باتری کمی بزرگ‌تر و صفحه نمایش بزرگ‌تر دارد. خوب، طراحی کمی پیچیده تر و شیک تر است. مقایسه ویژگی ها – در جدول انتهای متن.

ظاهر پیکسل ۷ پرو به این صورت است :

 پیکسل ۷ معمولی :

به طور کلی، گوگل می خواهد همه دستگاه ها یک زبان بصری واحد داشته باشند. در پس زمینه تبلتی دیده می شود که این شرکت قرار است در سال ۲۰۲۳ معرفی کند. در پایان کمی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

به نظر من طراحی گجت ها موفقیت آمیز بود. قبل از گوگل پیکسل ۶، همه گوشی های هوشمند گوگل ترسناک و ناخوشایند بودند. با Google Pixel 6 همه چیز از بین رفت. و تا نسل هفتم، طراحی “شش ها” به ایده آل رسید.

به هر حال، طراحی درست کار کرد. در ایالات متحده (یکی از معدود کشورهایی که پیکسل در آن به فروش می رسد) در سال ۲۰۲۲، Pixel سهم بازار ۲٪ را به دست آورد، اگرچه قبل از آن حدود ۰.۵٪ در اختیار داشت. مشتریان دستگاه زیبایی را دیدند و فروش شروع به رشد کرد.

بنابراین در تئوری، گوگل پیکسل ۷ باید به رشد مداوم در فروش ادامه دهد. و با توجه به پایه پایین، به راحتی می توان انتظار افزایش درصدی چشمگیر داشت. در واقع، اگر ۱.۲ تا ۱.۵ میلیون دستگاه در هر سه ماهه فروخته شود، جالب خواهد بود (برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، ۸۰۰ هزار دستگاه فروخته شد).

ارائه با یک انحراف کوتاه به تاریخچه راه حل های نوآورانه از خط پیکسل آغاز شد. به‌علاوه، آن‌ها افتخار می‌کردند که خط پیکسل ۶ پرفروش‌ترین «پیکسل» در تاریخ شرکت است.

به هر حال، یک واقعیت عجیب: آیا می دانستید که حتی در پیکسل ۳ نیز عملکردی برای تشخیص خودکار تصادف وجود دارد؟ مثل الان در آیفون ۱۴. عدم بازاریابی مناسب به این معنی است. عملکردی وجود داشت، اما کسی از آن خبر نداشت. و وبلاگ نویسان به خاطر تأیید، اتومبیل ها را مورد ضرب و شتم قرار ندادند.

از آنجایی که ما در دنیایی با مدارا زندگی می کنیم، یا به عبارت بهتر، سخنرانان گوگل در چنین دنیایی زندگی می کنند، هر گوینده نه تنها با یک نام امضا می شد، بلکه نشان می داد که کدام ضمیر را ترجیح می دهد.

در اینجا ما یک مرد سالم با شخصیت مردانه داریم.

سپس، آنها گزارش دادند که بدنه آلومینیومی “پیکسل” جدید ۱۰۰٪ بازیافت و قابل بازیافت است. به طور کلی، همه گجت ها آنقدر سازگار با محیط زیست هستند که تقریباً می توانند روغن ریخته شده در اقیانوس را جذب و فیلتر کنند.

پس از این اطلاعات مهم، می توانید مستقیماً در مورد چیزهای مهم در گوشی های هوشمند جدید صحبت کنید.

چیپست ها، به روز رسانی ها و ویژگی ها

این چیپست جدید Google Tensor G2 است که با استفاده از فناوری فرآیند ۴ نانومتری ساخته شده است. در اینجا هیچ رازی وجود ندارد. پیش از ما یک چیپست ایجاد شده توسط سامسونگ است که گوگل، همانطور که بود، آن را برای خود سفارشی کرد. و در واقع، این چیپست سال گذشته است (یعنی همان Tensor G1)، اما کمی اورکلاک شده و طبق یک فرآیند فنی جدید ساخته شده است.

ساختار چیپ ست دلالت بر فراوانی زیرپردازنده های طراحی شده برای موارد و وظایف خاص دارد.

به لطف فناوری فرآیند جدید، چیپست ۲۰٪ کارآمدتر شده است، آنها چیزی در مورد عملکرد نگفتند، اما تاکید کردند که چیپست ۶۰٪ از نظر یادگیری ماشین سریعتر است.

این گوشی هوشمند به مدت ۵ سال وصله های امنیتی و ۵ نسخه به روز رسانی اندروید را دریافت خواهد کرد. اینجا فقط می توانید کف بزنید.

و جمله جالب دیگر این بود که گوگل پیکسل ۷ یک گوشی هوشمند همیشه در حال تکامل است. این بدان معناست که هر چند ماه یکبار، گوشی های هوشمند ویژگی ها و عملکردهای جدیدی دریافت خواهند کرد. هدف این است که به کاربر این حس را بدهیم که همیشه یک گوشی هوشمند به روز دارد. جدا از شوخی، این یک ایده عالی است.

به لطف یادگیری ماشینی قدرتمند، گوشی هوشمند دارای ویژگی های مختلفی خواهد بود.

اول، بهبود کنترل صدا و ورودی صدا. این فقط در مورد تشخیص نیست، بلکه اکنون می توان از تلفن هوشمند درخواست کرد که ایموجی را وارد کند و آن را با کلمات توصیف کند.

ثانیاً، اگر شخصی پیام صوتی ارسال کند، گوگل پیکسل ۷ می‌تواند آن را به متن رمزگشایی کند. همانطور که فهمیدم، پاول دوروف به تنهایی در جایی غمگین بود.

ثالثاً، ضبط کننده تمام موارد ضبط شده را نیز رمزگشایی می کند.

چهارم، «دستیار صوتی Pixel» اکنون تماس‌ها را حتی بهتر فیلتر می‌کند. این تابع فقط در ایالات متحده کار می کند، و همانطور که من متوجه شدم، این چیزی شبیه اولگ از Tinkoff است که با هرزنامه ها ارتباط برقرار می کند و سپس رونوشت ارسال می کند.

پنجم، یک گزینه جالب برای مشتریان تجاری. هنگام تماس با اپراتور یا بانک، تماس گیرنده وارد یک منوی صوتی معمولی می شود. گوگل می گوید که اکنون آیتم های منو روی صفحه نمایش خواهند بود، یعنی نمی توانید گوش دهید، اما بلافاصله انتخاب کنید.

درباره امنیت و ویژگی ها

این قسمتی است که من دوست داشتم. من موارد اصلی را لیست می کنم:

 • گوشی های هوشمند دارای یک زیرپردازنده اختصاصی جدید Titan M2 هستند که تنها مسئول امنیت سیستم است. آنها گفتند که این همان پردازنده ای است که برای محافظت از مراکز داده Google Cloud استفاده می شود.
 • گوگل قول داده است که این گوشی هوشمند قادر خواهد بود تعدادی از محاسبات را مستقیماً روی گوشی انجام دهد. به عنوان مثال، فعالیت بدنی و کیفیت خواب شما را ارزیابی می کند – و داده های موجود در تلفن هوشمند شما را محاسبه می کند و آنها را برای پردازش به رایانه ابری ارسال نمی کند. همانطور که متوجه شدم، همین امر در مورد Google Translate و تعدادی از برنامه های کاربردی دیگر صدق می کند. به طور خلاصه، Google سعی می کند همه چیز را شخصی بگذارد تا در دستگاه پردازش شود.
 • گوگل همچنین وعده VPN رایگان داخلی را داده است که ترافیک را رمزگذاری می کند. می گویند حتی خود گوگل هم چیزی نمی داند.
 • نکته خنده دار این است که گوگل گفته است که وظیفه اصلی این است که به کاربر این فرصت را بدهد تا امنیت خود را کنترل کند. بنابراین در اندروید ۱۳ صفحه ای ظاهر می شود که تمامی تنظیمات مربوطه در آن خلاصه می شود. در همان زمان، اگر برخی از برنامه ها امنیت شما را تهدید کنند، اعلان ها در آنجا جمع می شوند. به عنوان مثال، اگر ماشین حساب سعی کند به تاریخچه پیامک و غیره نگاه کند. خنده دار است، زیرا اکثر کاربران هرگز حتی به آنجا نگاه نمی کنند. به هر حال، این ویژگی متعاقباً در تمام گوشی های هوشمند دارای اندروید ۱۳ وارد می شود.

درباره دوربین ها

جالب است که گوگل همچنان در تلاش است تا تعداد دوربین‌ها را به حداقل برساند و حداکثر از آن‌ها استفاده کند. بنابراین، دوربین اصلی Google Pixel 7 از دو لنز تشکیل شده است: ۵۰ MP + 12 MP.

مدل قدیمی Google Pixel 7 Pro همچنین دارای یک لنز اضافی است، یعنی ۵۰ مگاپیکسل + ۴۸ مگاپیکسل + ۱۲ مگاپیکسل که زوم اپتیکال ۵ برابر را ارائه می دهد.

دوربین های سلفی برای هر دو دستگاه یکسان هستند: ۱۰ مگاپیکسل.

از آنجایی که همه چیز در مورد فراگیری و تساهل است، ما با دو عملکرد شروع کردیم که برای ما جالب نیست. عملکرد Skin Tone به شما این امکان را می دهد که در تاریکی یا در برابر افراد سفیدپوست از سیاه پوستان عکس بگیرید تا خوب ظاهر شوند. و قبل از آن، همیشه مشکلاتی در این مورد وجود داشت و سیاه‌پوستان بیش از حد سیاه‌پوست بودند. شوخی به کنار، اما، اتفاقا، Tecno، با کمک یک عملکرد مشابه در آفریقا، سامسونگ از جایگاه اول در بازار جابجا شد.

ویژگی دیگری که تصمیم گرفتیم در مورد آن صحبت کنیم، دستیار سلفی برای افراد نابینا و کم بینا است. در اینجا البته دیوانه شدم، چون به عنوان مثال یک مرد نابینا با عصا را نشان دادند که در یک اسکیت پارک سوار تخته می شود، به نظر می رسد در انتخاب زاویه مناسب مشکل دارد!

به طور خلاصه، اجازه دهید یک دستیار صوتی را تصور کنم که بگوید “گوشی هوشمند خود را بالاتر، چپ، حتی بیشتر به چپ، حالا کمی به سمت راست، دارم فیلم می‌گیرم، بلند کنید!”.

از یک طرف خیلی باحال است که به آن فکر کردند و این کار را کردند. از طرفی وقتی روی تخته غلت می زند با عصا در پارک اسکیت می خواهد چه چیزی پیدا کند؟ در این آمریکا چه خبر است؟!

به هر حال! عملکرد تیز کردن با کمک هوش مصنوعی بسیار محبوب تر خواهد بود. آنها قول می دهند که می توانند وضوح عکس های تار را بازیابی کنند. در عکس دمو، البته، همه چیز بسیار جالب به نظر می رسید. در طول مسیر، این ویژگی به عکاسی در شب کمک می کند، زمانی که همه چیز دقیقاً به همین شکل لکه دار است.

در گوشی‌های هوشمند، این عملکرد ترکیبی از عکاسی با یک دوربین معمولی و با زاویه دید فوق‌العاده است و به‌دنبال آن تصویربرداری مجدد با کمک هوش مصنوعی انجام می‌شود. با این حال، این ویژگی در Google Photos نیز ظاهر خواهد شد. و پردازش تمام عکس های تار قدیمی امکان پذیر خواهد بود. در طول مسیر، ما عملکردی را بهبود بخشیدیم که به شما امکان می دهد اشیاء را حذف کنید. و مثال زیر سپس نشان داد که چگونه می توان همه افراد را هوشمندانه از کادر حذف کرد.

موارد مشابه در بسیاری از گوشی های هوشمند وجود دارد. به عنوان مثال، من به طور مرتب از این گزینه تعبیه شده در پوسته شیائومی استفاده می کنم. اما گوگل یک سطح کاملا جدید و توانایی ویرایش عکس ها در Google Photos را وعده می دهد. در واقع، این دوباره در مورد روسیه نیست، زیرا ما نمی توانیم برای Google Photos پرداخت کنیم.

و در نهایت، آنها فیلمبرداری پرتره را نشان دادند، زمانی که پس زمینه به زیبایی محو می شود. بعلاوه، ویدئوها با روشنایی ۱۰ بیتی فیلمبرداری خواهند شد و گوگل با اینستاگرام* و اسنپ چت همکاری کرده است تا ویدیوها در رسانه های اجتماعی خوب به نظر برسند. به طور کلی خوب انجام شده است! اپل مدت‌ها پیش این کار را انجام داد، به همین دلیل است که همه عکس‌های اینستاگرام* در آیفون بهتر به نظر می‌رسند.

همچنین هنگام فیلمبرداری مانند آیفون، تثبیت کننده فعال خواهد بود. و بهترین بخش این است که پیکسل‌های جدید به شما امکان می‌دهند تا ۴K 60 فریم در ثانیه عکس بگیرید. عکاسی ۸K در گوشی های هوشمند نیست، اما نیازی به آن نیست.

چند کلمه در مورد زوم اپتیکال و هوش مصنوعی

مدل قدیمی تر زوم اپتیکال ۵ برابری خواهد داشت. به علاوه گوگل به اینجا (مثل همیشه) هوش مصنوعی متصل شده است. این شرکت قول داده است که عکس‌هایی که با زوم ۱۰ برابری گرفته می‌شوند، به همان خوبی خواهند بود که گویی زوم دیجیتال نیستند، بلکه یک زوم اپتیکال هستند.

ویژگی دیگر تثبیت در هنگام استفاده از ویدئوهای زوم است. گوشی هوشمند بدون توجه به لرزش دست، روی سوژه فوکوس می کند. به عنوان یک نمایش، آنها فیلمی در مورد پرواز یک هواپیما نشان دادند. مانند همیشه در مورد دموها، همه چیز عالی به نظر می رسید.

و در نهایت قول فوکوس ماکرو را دادند که به شما امکان می دهد از فاصله ۳ سانتی متری عکس بگیرید.

صحبت از دوربین شد، باید گفت که ساعت گوگل پیکسل را می توان به عنوان منظره یاب و شاتر از راه دور استفاده کرد.

مشخصات فنی

در نهایت – مشخصات فنی و تمام عملکردهای تلفن های هوشمند جدید، در یک اسلاید خلاصه شده است. قیمت ها به طرز شگفت انگیزی خوب است. مدل جوان تر فقط ۵۹۹ دلار قیمت دارد در حالی که مدل قدیمی تر ۸۹۹ دلار است. در میان قیمت های متورم آیفون و گلکسی، پیکسل های جدید شانس خوبی برای فروش خوب دارند.

در اینجا Pixel 7 Pro است :

و اینجا پیکسل ۷ است :

مشخصات فنی:

گوگل پیکسل ۷گوگل پیکسل ۷ پرو
پردازنده:Google Tensor G2 (4 نانومتر)، هشت هسته (۲×۲.۸۵ گیگاهرتز Cortex-X1 و ۲×۲.۳۵ گیگاهرتز Cortex-A76 و ۴×۱.۸۰ گیگاهرتز Cortex-A55)، گرافیک Mali-G710 MC10
سیستم عامل:اندروید ۱۳
حافظه:۸ گیگابایت / ۱۲۸/۲۵۶ گیگابایت، بدون اسلات کارت حافظه۸ گیگابایت / ۱۲۸/۲۵۶ گیگابایت، بدون اسلات کارت حافظه
صفحه نمایش:۶.۳ اینچ، AMOLED، ۱۰۸۰ x 2400 پیکسل، ۴۱۶ ppi، ۹۰ هرتز، ۱۰۰۰ نیت، HDR10+، Corning Gorilla Glass Victus، صفحه نمایش همیشه روشن۶.۷ اینچ، LTPO AMOLED، ۱۴۴۰ x 3120 پیکسل، ۵۱۲ ppi، ۱۲۰ هرتز، ۱۰۰۰ نیت، HDR10+، Corning Gorilla Glass Victus، صفحه نمایش همیشه روشن
باتری:Li-Ion 4355 میلی آمپر ساعت، شارژ ۳۰ وات، شارژ بی سیم ۲۰ وات، شارژ بی سیم معکوسLi-Ion 5000 میلی آمپر ساعت، شارژ ۳۰ وات، شارژ بی سیم ۲۳ وات، شارژ بی سیم معکوس
دوربین اصلی:۵۰ مگاپیکسل، f/1.9، ۲۵ میلی متر (واید)، ۱/۱.۳۱ اینچ، ۱.۲ میکرومتر، فول فریم PDAF، لیزر AF، OIS
۱۲ مگاپیکسل، f/2.2، ۱۱۴ درجه (فوق عریض)، ۱/۲.۹ اینچ، ۱.۲۵ میکرومتر
ویدیو ضبط: ۴K@30/60fps، ۱۰۸۰p@30/60/120/240fps. ژیرو-EIS، تثبیت کننده نوری، HDR 10 بیتی
۵۰ مگاپیکسل، f/1.9، ۲۵ میلی‌متر (زاویه عریض)، ۱/۱.۳۱ اینچ، ۱.۲ میکرومتر، PDAF فول فریم، فوکوس خودکار لیزری، OIS
۴۸ مگاپیکسل، f/3.5، ۱۲۰ میلی‌متر (تله فوتو)، ۱/۲.۵۵ اینچ ۰.۷ میکرومتر PDAF فول فریم، OIS، زوم اپتیکال ۵
برابری ۱۲ مگاپیکسل، f/2.2، ۱۱۴˚ (فوق عریض)، ۱/۲.۹ اینچ، ۱.۲۵ میکرومتر
ضبط ویدیو: ۴K@30/60fps، ۱۰۸۰p@30/60/120/240fps. gyro-EIS، OIS، ۱۰ بیت HDR
دوربین جلو:۱۰.۸ مگاپیکسل، f/2.2، ۲۱ میلی متر (فوق العاده عریض)، ۱/۳.۱ اینچ ۱.۲۲ میکرومتر
سیم کارت:Nano-SIM + eSIM
شبکه و انتقال داده:GSM، ۳G، ۴G، ۵G، Wi-Fi 6E، بلوتوث ۵.۲، NFC، USB Type-C 3.2
جهت یابیA-GPS، GLONASS، GALILEO، QZSS، BDS
حسگرها:اسکنر اثر انگشت (اپتیکال، زیر صفحه نمایش)، شتاب سنج، ژیروسکوپ، مجاورت، قطب نما، فشارسنج
دیگر:بدون جک ۳.۵ میلی‌متری، IP68، بدون رادیو، NFC، مدل قدیمی‌تر UWB
ابعاد:۱۵۵.۶ x 73.2 x 8.7 میلی متر، وزن ۱۹۷ گرم۱۶۲.۹ x 76.6 x 8.9 میلی متر، وزن ۲۱۲ گرم
قیمت:۵۹۹ دلار۸۹۹ دلار

GOOGLE PIXEL WATCH

ساعت شیک و زیبایی است. 2 نسخه وجود خواهد داشت: Wi-Fi و با پشتیبانی LTE.

طبق یک سنت خوب، همه چیز از مواد بازیافتی ساخته شده است. بدنه از فولاد ساخته شده است. 20 بند برای انتخاب، همچنین از زباله های بازیافتی ساخته شده است.

گوگل وعده می دهد که این بهترین ساعت از گوگل و فیت بیت است. ضمناً به کاربران آمریکایی ۶ ماه اشتراک Fitbit Premium و ۳ ماه اشتراک YouTube Premium هدیه داده می شود. چرا یوتیوب؟ زیرا نه تنها یک ویدیو، بلکه یک سرویس موسیقی نیز هست. و می توانید هدفون را از طریق بلوتوث به ساعت متصل کنید و به موسیقی گوش دهید!

گوگل به طور کلی وعده می دهد که اینها مفیدترین ساعت های هوشمند خواهند بود. پس گفتند، می گویند، هر وقت به ساعت نگاه می کنی، توجه کن که کار مفیدی انجام می دهند! نگاه کردم، و ساعت در حال نوشتن پایان نامه بود، دوباره نگاه کردم – ساعت از قبل در صرافی ارز دیجیتال بازی می کرد … در واقع، آنها به سادگی قول می دهند که اعلان ها فقط مفیدترین ها را نشان می دهند. پیام های روی صفحه نمایش به راحتی قابل خواندن خواهند بود. حتی از طریق ساعت، می‌توانید خانه هوشمند را از گوگل کنترل کنید، پرداخت کنید، به تماس‌ها پاسخ دهید، پیام‌ها را دیکته کنید، ناوبری روی آن‌ها نمایش داده می‌شود و غیره.

گوگل همچنین می گوید که تقریبا دقیق ترین سنسور ضربان قلب در جهان وجود دارد. اما صحبت های بیهوده کافی، چند رقم و واقعیت:

 • قطر : 41 میلی متر
 • وزن : 36 گرم
 • مقاومت در برابر آب : 5 دستگاه خودپرداز
 • صفحه نمایش : 320ppi، AMOLED DCI-P3 رنگی ۱۰۰۰ نیت، ۳D Corning® Gorilla® Glass 5، صفحه نمایش همیشه روشن
 • بدنه : استیل
 • چیپست : Exynos 9110 SoC و Cortex M33 کمک پردازنده
 • حافظه : 2 گیگابایت + ۳۲ گیگابایت
 • باتری : 294 میلی آمپر ساعت، شارژ مغناطیسی، یک بار شارژ برای یک روز کار کافی است، ۱۰۰٪ در ۸۰ دقیقه
 •  : WearOS 3.5
 • صدا : میکروفون و اسپیکر داخلی
 • ناوبری : GPS، GLONASS، BeiDou، Galileo
 • قابلیت اتصال : LTE، Wi-Fi، بلوتوث، NFC
 • حسگرها : قطب نما، ارتفاع سنج، اشباع اکسیژن خون، پایش ضربان قلب، سنسور ECG، شتاب سنج، ژیروسکوپ، روشنایی
 • سایر موارد : لرزش وجود دارد، می توانید در ترمینال پرداخت کنید، به تماس ها پاسخ دهید، پیام های صوتی را ضبط کنید، با دستیار Google ارتباط برقرار کنید.
 • قیمت : 350 دلار برای Wi-Fi، ۳۹۹ دلار برای LTE

ساعت زیبا و جالب بود. آنها کاملاً با تلفن هوشمند Google Pixel جفت می شوند. اما قیمت، البته، بسیار بالا است. بازار پر از پیشنهادات جالب تر و مقرون به صرفه تر است. خوب، در اینجا، البته، سؤال این است: آیا خرید آنها در روسیه منطقی است؟

تبلت گوگل: تبلت گوگل پیکسل

در سال ۲۰۲۳، گوگل یک تبلت را نشان خواهد داد. فقط یک چیز را می خواهم در مورد او بگویم. گوگل تصمیم گرفت نه فقط یک تبلت، بلکه یک تبلت + اسپیکر هوشمند بسازد. یعنی تبلت را می توان به عنوان یک تبلت معمولی استفاده کرد و وقتی به خانه می آیید آن را روی یک اسپیکر هوشمند مخصوص قرار می دهید و قابلیت های آن را گسترش می دهید.

این چیزی است که اسکریپت به نظر می رسد:

به نظر من ایده قابل قبولی است. بدنه تبلت از سرامیک ساخته شده است و همانطور که متوجه شدم روی ستون پایه نیز شارژ می شود.

نتیجه

ارائه خوبی از گوگل شاید در پس زمینه رویدادهای خسته کننده سامسونگ و اپل، اما گجت های جدید گوگل تازه و غیرمعمول به نظر می رسیدند. طراحی زیبا، ویژگی های جالب، انواع الگوریتم های پیچیده. اگر آن را نخرید، پس قطعاً می خواهید آن یکبار امتحان کنید و در دست بگیرید. در مورد شما چطور؟

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

مجموعه ای متنوع از شارژر ها و پاوربانک
مشخصات قیمت و بررسی کیف دستی یونیک مدل Bergen مناسب برای لپ تاپ تا 16 اینچی

لوازم جانبی موبایل

جستجو در بین دنیایی از لوازم جانبی و اکسسوری های اورجینال 

جدیدترین مقالات

عضویت در خبرنامه اسپیگن​

اطلاع از اخبار ، محصولات جدید و جشنواره های فروش 

سبد خرید
منو
0 مورد سبد خرید
حساب من