وبلاگ

بررسی Xiaomi 12T Pro

معرفی

حتی حروف به چه معناست؟ آیا “S” قرار است به معنای سرعت باشد؟ و سپس، اگر چنین است، آیا این به این معنی است که “T” برای توربو است؟ با ظهور خودروهای برقی، آیا این ارجاع “توربو” حتی تا یک یا دو دهه دیگر برای کسی منطقی خواهد بود؟ Xiaomi 12T Pro به هیچ یک از این سوالات پاسخ نمی دهد. اما اشکالی ندارد، زیرا این یک تلفن است، نه انسانی که در فلسفۀ میخانه آخر شب مشغول است.

با این حال، ممکن است هنوز گیج کننده باشد، زیرا به نظر می رسد بسیاری از مردم فکر می کنند ۱۲T Pro جانشین ۱۲ Pro است. جدول زمانی راه اندازی قطعا با چیزی شبیه به آن مطابقت دارد، اما این درست نیست. ۱۲T Pro، در عوض، برداشتی متفاوت از گوشی هوشمند پرچمدار است – بسیار نزدیک به مفهوم “قاتل پرچمدار” است، در حالی که ۱۲ Pro sans T هیولای تمام مشخصات است. حداقل در خارج از چین، زیرا ۱۲S Ultra نیز در آنجا وجود دارد و تاج را از Pro می گیرد. آیا هنوز هم این موارد را دنبال می کنید؟ آیا شیائومی هرگز نام خود را پاک می کند؟

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

باز هم سوالات بدون پاسخ. با این حال، نگران نباشید، زیرا موضوع این بررسی نیست. در واقع برعکس است. ما می خواهیم به چند سوال برای شما پاسخ دهیم، اما به سوالات دیگر . مواردی مانند – آیا این گوشی امروزه برای خرید خوب است؟ چقدر خوب؟ در زندگی روزمره، به دور از آزمایشگاه‌های آزمایشی و کلمات کلیدی روابط عمومی، چگونه عمل می‌کند؟ اینها همه چیزهایی هستند که ما سعی می کنیم برای شما توضیح دهیم، زیرا ۱۲T Pro یکی از دو پرچمدارترین دستگاه شیائومی است که در سال ۲۰۲۲ در سطح بین المللی راه اندازی شد. و جدیدتر از این دو است و چند ترفند منحصر به فرد در آستین خود دارد s).

بنابراین اگر علاقه مند هستید، یا حداقل مجذوب آن هستید، در چند صفحه بعدی به ما بپیوندید تا توضیح دهیم که زندگی با آن برای مدت طولانی چگونه بوده است، که در طی آن ما از آن به عنوان تنها گوشی هوشمند خود استفاده کرده ایم. بنابراین ما با هم مزایا و هم معایب آن مواجه شده ایم و بی صبرانه منتظر به اشتراک گذاشتن همه آنها با شما هستیم. شروع کنیم.

طراحی، جابجایی، کیفیت ساخت

تنها راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید یک «تمام صفحه» جلوی تلفن طراحی کنید. این نتیجه یکی از آن راه هاست. و تقریباً شبیه بقیه به نظر می رسد. ما را اشتباه نگیرید – ما هنوز هم طرفدار این تم تقریباً بدون حاشیه هستیم. در واقع بسیار زیاد. اما چیز زیادی برای گفتن در مورد آن باقی نمانده است. بنابراین، به طور خلاصه – از جلو، شیائومی ۱۲T Pro شبیه یک گوشی هوشمند به نظر می رسد و به تازگی راه اندازی شده است. چون هست. و دارد.

حالا، اگر به دقت نگاه کنید، متوجه جزئیات جالبی خواهید شد. مانند این واقعیت که قاب پایینی فقط به طور نامحسوسی ضخیم تر از قاب بالایی است. و هر چهار تای آنها فوق العاده باریک هستند. این به شما می گوید که این کار در میان رده های متوسط ​​نیست. در واقع، به شما می گوید که یک دستگاه پرچمدار است (خوب، به عنوان یک قاعده کلی – استثناهایی وجود دارد، همانطور که به ناچار همیشه چنین قوانینی وجود دارد).

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

قسمت پشتی نیز به همین ترتیب خسته کننده است، حداقل در واحد بررسی سیاه و سفید بسیار مخفی ما. شیشه ای روی آن قرار دارد و به سمت قاب منحنی می شود. همچنین این نوع شیشه ای است که بهترین هر دو جهان است. این گوشی بیشتر مات است تا براق، هیچ اثر انگشتی را در این فرآیند نشان نمی دهد، اما آنقدر مات نیست که گوشی عملاً همیشه از دست شما خارج شود. هنوز هم لیز است، اما نه آنقدرها .

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

اتفاق اصلی در پشت باید ضربه بزرگ دوربین باشد. و منظور ما از نظر طول و عرض زیاد نیست، اگرچه در مورد آن اندازه‌گیری‌ها مطمئناً بی‌سابقه نیست، اما در اینجا به ضخامت صحبت می‌کنیم. سنسور اصلی به میزان زیادی از قسمت عقب بیرون زده است، اگرچه طراحی دو مرحله ای کل جزیره به معنای پنهان کردن آن است.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

به هر حال، این نشانگر دیگری است که نشان می دهد ما به یک گوشی هوشمند پرچمدار نگاه می کنیم. یک دوربین اصلی ضخیم به معنای وضوح مو، اپتیک مور، انباشت نور مور، هر چیزی بهتر خم کردن است. درست؟ خوب، امیدوارم، اما ما در مورد آن در بخش مناسب این بررسی خواهیم دید. در حال حاضر، توجه داشته باشید که جزیره دوربین در واقع به اندازه کافی بزرگ است که اگر می خواهید از صفحه کلید استفاده کنید، تلفن روی میز تکان نخورد. از طرف دیگر، اگر روی قسمت سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید، احساس می کنید که کل دستگاه در حال غلتیدن به کناره است.

فریم آن پلاستیکی است و در بالا و پایین بیشتر براق است و در جاهای دیگر بیشتر مات است. در طرفین بسیار نازک است، زیرا به نظر می رسد مجموعه نمایشگر در بالای قاب قرار گرفته است – به دلیل نبود روش بهتری برای توصیف این قاب، قاب به داخل صفحه نمایش کشیده نمی شود. روشی که در ۱۲T Pro انجام می شود یادآور نحوه ساخت میان رده ها است، بنابراین این اولین نکته ای است که به نظر می رسد با تمام نکات قبلی “این یک پرچمدار است” در تناقض است. از سوی دیگر، این موضوع با تم «نه پریمیوم» استفاده از پلاستیک برای قاب مطابقت دارد.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

اگر دست‌های کوچکی ندارید، هندلینگ عالی است – به اندازه هر دستگاه اخیر با اندازه اصلی. وزن این گوشی باعث می‌شود که گوشی ظاهری قوی و قابل توجه داشته باشد، اما زیاده‌روی نیست. در واقع، ما همیشه فکر می‌کردیم که حدود ۲۰۰ گرم برای این اندازه تعادل کامل است – اگر این تعصب “حق بیمه به معنای وزن بیشتر” را داشته باشید، آن را دوست خواهید داشت، اما آنقدر سنگین نیست که نیاز به استراحت های مکرر از استفاده داشته باشید تا به دستان خود استراحت دهید باز هم، مگر اینکه کوچک باشند، در این صورت – ما اخیراً یک بررسی بلندمدت از Asus Zenfone 9 منتشر کرده ایم که ممکن است برای شما جالب باشد.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

کیفیت ساخت عالی است، پس ما آخرین باری را به یاد نمی آوریم که گوشی ای را که کیفیت ساخت عالی نداشت، مخصوصاً در چنین قیمت هایی، به دست آوردیم. پس شاید این یکی باید از این به بعد بدون گفتن؟

مورد

یک جعبه در جعبه وجود دارد، و نه ارزان‌ترین و ضعیف‌ترین حسی است که تا به حال در جعبه گوشی دیده‌ایم، و نه محکم‌ترین احساس. جایی در وسط است، شاید کمی به سمت انتهای نازک ترازو، اما در استفاده روزانه کاملاً قابل استفاده است، اگر بدتان نمی‌آید صدها ارز برای یک گوشی شیشه‌ای بپردازید و هرگز آن را لمس نکنید.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

نگران نباشید، اکثر مردم در یک قایق خنده دار و طعنه آمیز مشابه هستند، این بازبین شامل می شود. اوه، و فراموش نکنیم که بسیاری از شرکت‌های دیگر حتی به دردسر بسته‌بندی چنین کیس اولیه با دستگاه‌هایشان (اغلب بسیار گران‌تر) هم نمی‌روند، بنابراین این مشکل وجود دارد.

بلندگوها

بلندگوهای استریوی Xiaomi 12T Pro نه بهترین هستند و نه بلندترین بلندگوهایی که تا به حال شنیده ایم، اما – آنها هم برای کیفیت صدا (همانطور که می توانید از چنین دیافراگم های کوچکی انتظار دارید) و هم از نظر حجم صدا برای اکثر مردم عالی هستند. زمان. اگر با انتظارات غیر واقعی برخورد نکنید، اینها به خوبی به شما کمک خواهند کرد. باز هم، آنها بلندگوهای تلفن هستند، بنابراین کیفیت صدا شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد، اما کاملا قابل قبول است.

به طور مشابه، صدای بالا بلندترین صدایی نیست که شنیده ایم، اما کافی است تا از نزدیک کردن گوشی به گوش خود اجتناب کنید، حتی در محیط هایی که کمی بلند است. بیشتر از آن، محدودیت‌های حضور آنها در تلفن آشکار می‌شود، اما شما قبلاً این را می‌دانستید، اینطور نیست؟ نکته اینجاست که اینها به هیچ وجه شما را ناامید نمی کنند، حتی اگر شما را هم از بین نبرند. آنها فقط عملکرد بسیار خوبی دارند و بس.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

طبق معمول، شیائومی استراتژی دو شکافی را برای بلندگوی بالایی انتخاب کرد – صدا هم از طریق گوشی و هم از سوراخ‌های بالای قاب خارج می‌شود. این باعث می‌شود صدای پخش رسانه کامل‌تر شود (اگر بلندگوی پایینی را با انگشت بپوشانید، منظور ما را می‌فهمید)، اما به قیمت از دست دادن حریم خصوصی هنگام تماس تلفنی در حین استفاده از گوشی، به خطر می‌افتد، زیرا مقداری صدا وجود خواهد داشت. خونریزی از طریق آن سوراخ های رو به بالا.

ما هرگز در دنیای واقعی مشکلی با این موضوع نداشته‌ایم، اما شاید این چیزی است که باید به خاطر داشته باشید، بسته به اینکه کجا می‌روید و با چه کسی صحبت می‌کنید. پس از آن، احتمالاً تا به حال یک جفت هدفون TWS دارید، و اگر از آن ها برای تماس استفاده می کنید، همه اینها کاهش می یابد.

موتور ویبره

این داستان مشابه سخنرانان است. این بهترین چیزی نیست که تا به حال با آن روبرو شده ایم و با بدترین ها فاصله زیادی دارد. بیایید آن را یک موتور ارتعاشی با رده متوسط ​​بالا یا یک پرچمدار پایین رده (اگر حتی منطقی باشد) بنامیم. امیدواریم، این کمک کند تا بفهمیم منظور ما از اینکه می گوییم خیلی خوب بوده است، چیست، اما – دوباره، مانند سخنرانان – ما را شگفت زده نکرده است. این فقط یک قطعه محکم است که کار خود را به خوبی انجام می دهد و بس.

تنظیمات بازخورد لمسی - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
تنظیمات بازخورد لمسی

مانند اکثر موتورهای ویبره این روزها، شما می توانید آن را بیشتر از شنیدن آن احساس کنید. به این ترتیب، اگر مثلاً روی یک سطح چوبی باشد، برای مثال وقتی تلفن زنگ می‌زند، آن را می‌شنوید – نه از اتاق دیگری. شیائومی سال‌هاست که یکی از شرکت‌هایی است که به طور مداوم از موتورهای لرزشی حداقل خوب، اگر نگوییم عالی، برای پرچم‌داران و «قاتل‌های پرچم‌دار» خود استفاده می‌کند، و این یکی از آن چیزهایی است که تجربه کاربر را به روشی بسیار کوچک بهبود می‌بخشد – اما به طور مداوم. ، هر روز. توجه داشته باشید که ما نوار لغزنده سطح بازخورد Haptic را در تنظیمات به حداکثر رسانده‌ایم، اما اگر احساس می‌کنید که لرزش‌ها را خیلی شدید می‌کند، البته می‌توانید آن‌ها را کاهش دهید.

کیفیت صفحه نمایش، روشنایی

Xiaomi 12T Pro تفاوت بین ۱۰۸۰p+ و QHD+ را تقسیم می‌کند و رزولوشن ۱۲۲۰×۲۷۱۲ را انتخاب می‌کند. آیا می‌توانید تفاوت استفاده روزانه را بین این و معادل آن برای همان نسبت تصویر ۱۰۸۰p+ تشخیص دهید؟ خیر. آیا می توانید تفاوت استفاده روزانه را بین این و QHD+ تشخیص دهید؟ خیر. آیا زمانی که عمداً به دنبال آن می‌گردید، می‌توانید تفاوت بین این و +QHD را تشخیص دهید؟ مطمئن. با این حال، چرا این کار را می کنید؟ همه اینها روشی بسیار پیچیده برای گفتن است – وضوح خوب است. این یک پنل با وضوح پایین نیست و برای اکثر مردم، بیشتر از چیزی است که واقعاً نیاز دارند.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

پنل استفاده شده کیفیت بالایی دارد و روشنایی دقیقاً بالاتر از سطح ۹۰۰ نیت تبلیغ شده زمانی که روشنایی خودکار روشن است به حداکثر می رسد. این رکورد شکنی یا حتی نزدیک به آن نیست، اما هنوز کاملا قابل احترام است. این چیزی بیشتر از آن چیزی است که اکثر میان رده ها می توانند ارائه دهند، و برای مقایسه، گلکسی S22 سامسونگ فقط کمی فراتر رفته است. از نظر عملی – این صفحه نمایش در همه شرایط نوری محیطی، از جمله در یک روز آفتابی روشن، قابل مشاهده است. اگر خورشید مستقیماً به صفحه نمایش برخورد کند، باید چشم خود را نگاه کنید، اما تقریباً متوجه خواهید شد که چه چیزی روی آن است.

بنابراین از نظر روشنایی، داستان در حال حاضر یک داستان آشنا است: Xiaomi 12T Pro عملکرد مناسب و قابل قبولی را ارائه می دهد که شگفت انگیز یا زمین لرزان نیست. به نظر می رسد موضوع کل دستگاه باشد، اتفاقاً – هشدار اسپویلر . در انتهای دیگر مقیاس، احتمالاً برای بسیاری از افراد، صفحه نمایش به اندازه کافی کم نور می شود، اما ما همچنان دوست داشتیم تاریک تر شود – یا به تنهایی، یا اگر نه، حداقل با استفاده از کم نور اضافی قابلیتی که گوگل در اندروید ۱۲ گنجانده است و شیائومی به سادگی از استفاده از آن خودداری می کند.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

تا زمانی که تغییر نکند، از فراخوانی این موضوع دست نخواهیم کشید. هیچ دلیلی وجود ندارد که چنین ویژگی بالقوه مفیدی در آن گنجانده نشود. این تنها یک کلید تنظیمات سریع اضافه شده است و در حال حاضر تعداد زیادی از آن ها با کاربرد بسیار قابل بحث تر وجود دارد. همانطور که اوضاع پیش می‌آید، در کمترین میزان روشنایی، ما توصیه نمی‌کنیم چیزهایی با پس‌زمینه سفید را برای مدت طولانی در محیط‌های تاریک مشاهده کنید، زیرا نور زیادی از آن همه سفیدی به چشمان شما برخورد می‌کند و ممکن است پس از مدتی فشار وارد شود. در حالی که. تم تیره تا حدودی آن را کاهش می دهد و همچنین می توانید از مرورگری استفاده کنید که به طور خودکار یک تم تیره را برای وب سایت ها اعمال می کند.

از جنبه مثبت، ۱۲T Pro از کم نور PWM با فرکانس بسیار بالا استفاده می کند – ۱۹۲۰ هرتز به جای ۵۰۰-۸۰۰ هرتز معمول، و ظاهراً این برای افرادی که به PWM حساس هستند (شما می دانید که هستید) کمتر آزاردهنده است. کم نور DC باعث می شد مشکل به طور کامل برطرف شود، اما ما فرض می کنیم که به سادگی گزینه ای برای این پنل نبود، بنابراین مسلماً این بهترین چیز بعدی است.

تنظیمات صفحه نمایش - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات صفحه نمایش - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
تنظیمات نمایشگر

روشنایی خودکار… خیلی بد است. ما مجبور بودیم هفته‌ها با الگوریتم دست و پنجه نرم کنیم و دائماً روشنایی را به صورت دستی تنظیم کنیم تا در نهایت چیزی که منطقی‌تر بود به دست آوردیم. همیشه تمایل دارد حتی به کوچکترین تغییرات در نور محیط واکنش بسیار چشمگیری نشان دهد، بنابراین تمام کار ما با آن به سمت تلاش برای مهار این تمایلات غیرقابل توضیح انجام شد.

البته، هنگامی که آن را بهینه‌سازی کردید، برای دفعه بعد که با آن سطح مشخصی از نور محیط مواجه شد، تنظیمات شخصی شما را به خاطر می‌سپارد، بنابراین حتی اگر مانند ما بدشانس باشید، هرچه بیشتر به‌صورت دستی تغییر دهید، به مرور زمان بهتر می‌شود. آی تی. ما می خواهیم توجه داشته باشیم که شاید یکی از ویژگی های بازخرید این باشد که وقتی نور زیادی به طور ناگهانی به پشت آن برخورد می کند، گوشی چقدر خوب واکنش نشان می دهد. مشخص است که دارای دو سنسور نور محیطی است و از عقب بسیار خوب استفاده شده است.

تنظیمات رنگ

تنظیمات رنگ MIUI در طول سال‌ها به تدریج گیج‌کننده‌تر شده‌اند و همه چیز در Xiaomi 12T Pro فرقی نمی‌کند. بنابراین ما سعی خواهیم کرد همه گزینه‌های مختلفی را که به دست می‌آورید خلاصه کنیم: حالت زنده فضای DCI-P3 را هدف قرار می‌دهد (و تقریباً به آن ضربه می‌زند، اگرچه با یک نقطه سفید که خیلی سرد است – می‌توانید با Warm در زیر چرخه رنگ این مشکل را کاهش دهید. حالت اصلی sRGB را هدف قرار می دهد (و به آن ضربه می زند، که هنوز فضای رنگی است که اکثر موارد در اینترنت در آن رندر می شوند.

تنظیمات طرح رنگ - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات طرح رنگ - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات طرح رنگ - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات طرح رنگ - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات طرح رنگ - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات طرح رنگ - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
تنظیمات طرح رنگ

بنابراین توصیه می‌کنیم با این کار بروید، نقطه سفیدی را انتخاب کنید که ظاهر آن را بهتر می‌پسندید (این مرورگر جزئی به سمت گرم است)، و آن را یک روز بنامید. اگر از آن دسته افرادی هستید که به DCI-P3 اهمیت می دهند، پس با Vivid همراه باشید. و اگر منقبض‌ترین و اشباع‌شده‌ترین رنگ‌ها را می‌پسندید، رنگ‌های اشباع شده همان چیزی است که می‌خواهید، اما هشدار منصفانه – دنیای خارج از صفحه‌نمایش گوشی شما ممکن است در مقایسه با آن بی‌تفاوت به نظر برسد.

نرخ تجدید

صفحه نمایش شیائومی ۱۲ تی پرو قادر به تازه سازی با فرکانس ۱۲۰ هرتز است و نرخ نمونه برداری لمسی نیز ۴۸۰ هرتز است. تنظیم نرخ تازه‌سازی پیش‌فرض ظاهراً همه چیز را به صورت پویا بهینه می‌کند، اما ما برای آن وقت نداریم. ۱۲۰ هرتز سفارشی همان جایی است که در آن قرار دارد، زیرا نرخ تازه‌سازی روی صافی درک شده بسیار تأثیر می‌گذارد، و نرم‌افزار همان چیزی است که می‌خواهید نرم‌افزار شما باشد. حتی این ۱۲۰ هرتز را همیشه تضمین نمی کند، اما بهترین چیزی است که می توانید دریافت کنید و باید آن را انتخاب کنید. به هر حال، بازی ها معمولاً با فرکانس ۱۲۰ هرتز نیز اجرا می شوند، که همیشه در گوشی های چینی مشخص نیست.

تنظیمات نرخ تازه سازی - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات نرخ تازه سازی - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
تنظیمات نرخ تازه سازی

اکنون، اگر می‌خواهید عمر باتری بیشتری داشته باشید، استفاده از حالت پیش‌فرض نرخ تازه‌سازی منطقی‌تر است. اما اگر نه، فقط Custom را روی ۱۲۰ هرتز تنظیم کنید و دیگر به آن فکر نکنید.

صفحه نمایش همیشه روشن، حالت خواندن

صفحه نمایش Always-on 12T Pro به طرز باورنکردنی قابل تنظیم است، و ما آن را زیاد بررسی می کنیم (آیا کسی دیگر از «حفاری» به این روش استفاده می کند؟). می‌توانید انتخاب کنید که آیا واقعاً همیشه روشن است یا آن را برنامه‌ریزی کنید یا فقط برای ۱۰ ثانیه پس از ضربه زدن روی صفحه نمایش ظاهر شود. و سپس، می‌توانید از میان بسیاری از سبک‌های ساعت آنالوگ و دیجیتال، تصاویر کالیدوسکوپ، و پس‌زمینه‌های دیگر انتخاب کنید. متن سفارشی؟ مطمئنا، آن هم

شما اساساً می توانید طراحی را هر روز تغییر دهید، و تقریباً یک ماه همان چیزی را نخواهید دید. این تعداد گزینه‌ها وجود دارد، و در حالی که واضح است که ما از تک تک عناصر موجود استفاده نکرده‌ایم، از اینکه شاهد ارائه چنین انتخابی هستیم خوشحالیم. بسیاری از آن وجود دارد بدون احساس سرکوب.

تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات صفحه نمایش همیشه روشن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
تنظیمات نمایش همیشه روشن

این یک داستان بسیار مشابه برای حالت خواندن است، فیلتر نور آبی MIUI، که هنوز هم از بقیه فراتر می رود. مطمئناً، می‌توانید شدت را با یک نوار لغزنده تنظیم کنید و آن را طوری برنامه‌ریزی کنید که در غروب آفتاب به‌طور خودکار روشن شود و با طلوع خورشید خاموش شود یا از یک دوره سفارشی استفاده کنید.

تنظیمات حالت خواندن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات حالت خواندن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات حالت خواندن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات حالت خواندن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات حالت خواندن - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
تنظیمات حالت خواندن

اما پس از آن Paper mode وجود دارد، ترفند منحصر به فرد MIUI که یک بافت کاغذ مانند را به ترکیب معرفی می کند، که همچنین می تواند با یک نوار لغزنده شدت کنترل شود. در نهایت، می‌توانید «رنگ‌های روشن» (غیراشباع‌شده در انگلیسی ساده) یا سیاه و سفید را انتخاب کنید.

بیومتریک

شیائومی ۱۲ تی پرو دارای یک حسگر اثرانگشت درون صفحه‌نمایش است که برای راحتی بالا کمی خیلی پایین نصب شده است، اما به اندازه‌ای پایین نیست که استفاده از آن همیشه خطر افتادن گوشی را به دلیل ژیمناستیک شدید انگشتان به همراه داشته باشد. ما هنوز هم دوست داشتیم آن را کمی بالاتر از صفحه نمایش ببینیم، اما همان چیزی است که هست.

مطمئناً سریعترینی نیست که ما تا به حال آزمایش کرده ایم، در حالی که در بین کندترین ها نیز نیست. در سرعت باز کردن قفل کمی بالاتر از حد متوسط ​​است و از نظر دقت بسیار خوب است – اما باز هم بهترین نیست. در حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد موارد، اثر انگشت ما در اولین تلاش شناسایی می‌شود، که برای سنسورهای درون صفحه‌نمایش خوب است، اما ما بهتر دیده‌ایم. با این حال، بعید است که در استفاده روزمره شما را خیلی آزار دهد – شاید چند بار در روز، ممکن است سرسخت تر از آنچه انتظار دارید باشد، اما در غیر این صورت، خوب است.

تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
تنظیمات بیومتریک

البته باز کردن قفل با چهره نیز وجود دارد و جای تعجب نیست که فقط از دوربین جلو استفاده می کند، به این معنی که امنیت آن بسیار کمتر از حسگر اثر انگشت است. اگر استفاده از آن را انتخاب کنید، متوجه خواهید شد که بسیار سریع است – آنقدر که ممکن است فراموش کنید آن را روشن کرده اید. به نظر می رسد که هیچ رمز عبور، پین و هیچ احراز هویتی فعال ندارید. بنابراین این سرعت ممکن است برای کاهش کاهش امنیت در مقایسه با اسکن اثر انگشت مفید باشد. برای ارزشش، ما همچنین بررسی کردیم و باز کردن قفل چهره وقتی چشمان شما بسته است کار نمی کند.

عملکرد، صافی

Xiaomi 12T Pro فوق العاده سریع است و همچنین فوق العاده روان است. در حالی که از نظر سرعت در استفاده روزانه (که شامل بازی نمی شود) نسبت به هر دستگاه پرچمداری دیگری که در طول یک سال گذشته آزمایش کرده ایم تفاوتی احساس نمی شود، نرمی داستان کمی متفاوت است. این گوشی بسیار کمی بهتر از شیائومی ۱۲ پرو است، که با توجه به چیپست بهبود یافته ای که استفاده می کند، تعجب آور نیست، اما جالب است که در ارزیابی ذهنی ما، این گوشی نتوانست وان پلاس ۱۰ پرو را به عنوان پادشاه نرمی از تخت خلع کند.

با این حال، این یک رتبه دوم بسیار نزدیک است – و Xiaomi 12 Pro یک سوم بسیار نزدیک است و با Poco F4 GT برابری می کند. اکنون، اگر تلفن‌ها را برای گذران زندگی بررسی نمی‌کنید، هر یک از این تلفن‌ها باید برای شما فوق‌العاده راحت باشد – همانطور که Asus Zenfone 9 دقیقاً در زیر آنها در طبقه‌بندی ذهنی ما قرار دارد.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

چیزی که Snapdragon 8+ Gen 1 در ۱۲T Pro در مقایسه با Snapdragon 8 Gen 1 در ۱۲ Pro می‌سازد، گرمای بیش از حد بسیار کمتر و درنتیجه گاز بسیار کمتری است. ۱۲T Pro به طور مداوم نسبت به ۱۲ Pro خنک تر است، مهم نیست که چه کاری انجام می دهید – نه اینکه ۱۲ Pro به طور غیرقابل تحملی داغ بود، اما هنوز تفاوت قابل توجهی دارد. فقدان (بسیار) دریچه گاز نیز باید به جلسات فشرده بازی کمک کند، بنابراین از نقطه نظر عملکرد، ۱۲T Pro قطعاً بالاتر از ۱۲ Pro است و تقریباً با هر گوشی دیگری که دارای Snapdragon 8 + Gen 1 است برابری می کند. SoC.

عمر باتری، شارژ

عمر باتری در ۱۲T Pro بسیار خوب بوده است، و به طور قابل توجهی بهتر از آن در ۱۲ Pro زمانی که ما آن را برای بررسی طولانی مدت در سال گذشته داشتیم، بهتر بود. البته منطقی است – مدل جدیدتر دارای ظرفیت باتری اضافی برای کار است. متأسفانه، ما نمی‌توانیم هیچ تصویری از زمان روشن شدن صفحه نمایش را به شما نشان دهیم، همانطور که معمولاً انجام می‌دهیم، زیرا نسخه خاصی از MIUI که در واحد بررسی خود داریم از دادن آن اعداد به ما خودداری می‌کند. این یک اشکال به نظر می رسد زیرا هر بخش دیگر از بخش باتری با آنچه اخیراً در سایر دستگاه های شیائومی و پوکو دیده ایم یکسان است.

افسوس که این بار باید حرف ما را قبول کنید. ما هرگز روزی را نداشتیم که کمتر از شش ساعت نمایشگر به‌موقع داشته باشد، و در واقع بیشتر روزها (حدود ۹۰ درصد یا بیشتر)، بیش از هفت ساعت صفحه نمایش به‌موقع را با شارژ دیدیم. این عملکرد بسیار خوبی در کتاب ما است، که در حد عالی است، اما کاملاً وجود ندارد.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

اگر نمی‌پرسید چگونه این اعداد را محاسبه کردیم – به بخش رفاه دیجیتال نگاه کردیم که «زمان صفحه» را به شما نشان می‌دهد، اما فقط در روز تقویم، نه از آخرین شارژ کامل. با توجه به اینکه فقط روزهایی را که گوشی در طول روز شارژ نمی‌شد در نظر بگیریم و میانگین اعداد را در نظر بگیریم، به نتایجی که در بالا ذکر شد رسیدیم. این یک کمیت علمی کمتر از صفحه نمایش به موقع نسبت به چیزی است که ما معمولاً استفاده می کنیم، اما این همان چیزی است که ما در قسمت باتری MIUI مجبور به انجام آن شدیم.

طبق معمول، مورد استفاده ما شامل حدود ۱۲ تا ۱۶ ساعت خاموش کردن شارژر در روز، با اتصال اولیه Wi-Fi 6، حدود یک ساعت در ۵G، حدود یک یا دو ساعت گوش دادن به موسیقی یا پادکست از طریق هدفون TWS، نیمی از یک ساعت تا یک ساعت تماس تلفنی از طریق هدفون TWS، موقعیت مکانی همیشه روشن (از جمله بلوتوث و اسکن Wi-Fi)، و حدود نیم ساعت پیمایش از طریق Waze. توجه داشته باشید که سیگنال Wi-Fi ما و سیگنال ۵G ما عالی است، بنابراین اگر در مناطقی با اتصال Wi-Fi کمتر یا شبکه تلفن همراه پرسه بزنید، نتایج شما بدتر از ما خواهد بود.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

همانطور که شیائومی اخیراً ما را به دستگاه های برتر خود عادت داده است، شارژ بسیار سریع است. هر دو مدل ۱۲ Pro و ۱۱T Pro در آزمایش ما نتایج فوق العاده ای داشتند و در عرض ۲۱ دقیقه از صفر به کامل می رسید و ۱۲T Pro هم فاصله چندانی ندارد – اگر از ویژگی Boost استفاده کنید، زمان آن ۲۳ دقیقه است، که هنوز هم باقی است. دیوانه کننده در مقایسه با اکثر رقبای موجود در آنجا، و به ویژه در مقایسه با آنچه می توانید در آیفون یا سامسونگ یا پیکسل دریافت کنید. صحبت از حالت Boost شد، در تنظیمات باتری می‌توانید این حالت را به‌طور پیش‌فرض فعال کنید، بنابراین لازم نیست همیشه روی دکمه «تقویت» در اعلانی که با باز کردن کابل شارژ نشان داده می‌شود ضربه بزنید.

افزایش سرعت شارژ به طور پیش فرض - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro افزایش سرعت شارژ به طور پیش فرض - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro افزایش سرعت شارژ به طور پیش فرض - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
به طور پیش فرض سرعت شارژ را افزایش دهید

حتی در حال حاضر، در اوایل سال ۲۰۲۳، هیچ اغراق‌آمیزی وجود ندارد که با دانستن اینکه تلفنتان می‌تواند به این سرعت شارژ شود، چقدر به آرامش می‌رسید. عمر باتری زمانی که شارژ کردن آن به زمان کمی نیاز دارد اهمیت کمتری پیدا می‌کند – نه اینکه عمر باتری برای شروع عالی نباشد. بنابراین اساسا، تنها نقطه ضعف این است که برای رسیدن به این زمان‌های شارژ دیوانه‌کننده، باید شارژر اصلی و کابل شارژ را با خود حمل کنید. شاید بهای کوچکی برای پرداخت. و حداقل هنگام خرید گوشی، هر دوی آنها را در جعبه دریافت می کنید، بدون نیاز به خرید اضافی.

به روز رسانی ها

سال ۲۰۲۳ است، و Xiaomi 12T Pro که در اکتبر ۲۰۲۲ راه اندازی شد، همچنان از MIUI 13 مبتنی بر اندروید ۱۲ استفاده می کند، حداقل واحد بررسی ما برای بازار اروپا در نظر گرفته شده است. نه فقط این، بلکه هیچ ارتباط مختصری از سوی شرکت وجود ندارد که به ما و به طور کلی مشتریانش در اتحادیه اروپا بگوید که در مورد به‌روزرسانی‌ها چه انتظاری داشته باشیم. هر دو MIUI 14 و Android 13 مدتی است که عرضه شده اند، اولی مدت زمان کمتری نسبت به دومی دارد، اما هنوز – ما در تاریکی هستیم که چه زمانی ۱۲T Pro یک به روز رسانی بزرگ دریافت می کند.

با توجه به آنچه می دانیم، ممکن است فردا یا چند ساعت پس از پخش زنده این بررسی اتفاق بیفتد. و این خوب است، اما واقعیت همچنان باقی است – شیائومی واقعاً با به روز رسانی کند است. و این حتی به بزرگ‌ها هم محدود نمی‌شود. واحد بررسی ما در حال حاضر در سطح وصله امنیتی نوامبر ۲۰۲۲ است و این غیرقابل قبول است.

نرم افزار فعلی - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
نرم افزار فعلی

با نصف قیمت درخواستی ۱۲T Pro، کمتر، اما از این نقطه قیمت به بالا – شیائومی فقط باید بهتر عمل کند. ما قبلاً در مورد این موضوع صحبت کرده‌ایم، بنابراین سعی می‌کنیم این بار آن را ساده نگه داریم: به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری کم و (بسیار) دور هستند، و شما باید آن را در تصمیم خرید خود با هر دستگاه شیائومی / ردمی / پوکو در نظر بگیرید. این البته در مورد ۱۲T Pro نیز صدق می کند. فقط شما می‌دانید که به‌روزرسانی‌های به‌موقع چقدر برای شما مهم هستند، بنابراین نمی‌توانیم از طرف شما قضاوت کیفی درباره بد بودن این موضوع داشته باشیم. اما خوب، قطعا اینطور نیست.

MIUI 13، اشکالات

یکی دیگر از مواردی که در بررسی‌های بلندمدت اخیر ما زیاد درباره آن صحبت می‌کنیم، این واقعیت است که MIUI شیائومی در چند سال گذشته بسیار کهنه شده است و به‌روزرسانی‌ها تنها تغییرات جزئی در ظاهر را به همراه داشته است. این هنوز هم یک رابط کاربری شاد و بازیگوش است و اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید، قطعا از عجیب و غریب بودن آن لذت خواهید برد، اما اگر یک گوشی شیائومی / ردمی / پوکو از ۲ تا ۳ سال گذشته داشته باشید و به ۱۲T تغییر دهید. طرفدار، باید به شما اطلاع دهیم که باید انتظار تغییرات تقریباً صفر را در رابط کاربری داشته باشید.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

پس شاید وقت آن رسیده است که یک لایه رنگ جدید داشته باشیم؟ برخی ممکن است به درستی به این نکته اشاره کنند که iOS اپل به طور مشابه برای مدت بسیار طولانی به نظر می رسد، و ما پاسخ می دهیم که آن نیز به احتمال زیاد نیاز مبرمی به به روز رسانی دارد. بنابراین در اینجا اصل این استدلال است: اگر ظاهر آن را دوست دارید، خوب است. اما این واقعیت که در چند سال گذشته هیچ تغییر بزرگی ارائه نشده است، همراه با عدم تمرکز آشکار بر روی به‌روزرسانی‌های به‌موقع، ما را متحیر می‌کند که امروزه چقدر نرم‌افزار بر روی HQ شیائومی تاکید دارد و چه چیزی می‌تواند برای آینده بیان کند.

تنظیمات - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro تنظیمات - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
تنظیمات

اجرای فعلی MIUI 13 در Xiaomi 12T Pro همچنین دارای یک اشکال فاحش است که اخیراً در برخی از تلفن های Poco نیز متوجه آن شده ایم – یعنی حالت Do Not Disturb آنطور که باید کار نمی کند. می‌توانید آن را به صورت دستی یا از طریق عملکرد زمان‌بندی روشن کنید، و اعلان‌هایی که باید خاموش شوند، خاموش نمی‌شوند. چیز بیشتری نمی توانیم در مورد این بگوییم، زیرا این یک اتفاق تصادفی نیست، یا ردیابی باگ سخت نیست. به معنای واقعی کلمه هرگز برای ما کار نکرد.

و این دوباره به تاکید نرم‌افزار یا عدم تاکید برمی‌گردد – مطمئناً یافتن چنین باگ آشکاری سخت نیست، درست است؟ پس چرا هنوز اینجاست؟ شاید به روز رسانی بعدی، هر زمان که رسید، آن را برطرف کند. یا شاید هم اینطور نیست. و سپس چندین ماه دیگر منتظر به‌روزرسانی بعدی هستیم ، به این امید که بالاخره یک ویژگی پایه دوباره کار کند. تجربه خوبی نیست، اینطور نیست؟

به روز رسانی برنامه های سیستم - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
به روز رسانی برنامه های سیستم

بخش به‌روزرسانی‌کننده برنامه‌های سیستم در تنظیمات همچنان وجود دارد، در صورتی که نمی‌دانید، اما اکنون به نظر می‌رسد که تعداد بسیار کمتری از برنامه‌ها را نسبت به گذشته مدیریت می‌کند. برای سال‌ها، ما از این واقعیت که برخی از برنامه‌های سیستمی از این برای به‌روزرسانی استفاده می‌کردند، گیج شده بودیم، در حالی که برخی دیگر مسیر Play Store را طی کردند. اکنون، به نظر می‌رسد که بیشتر آنها از طریق فروشگاه Play به‌روزرسانی می‌شوند، که ما را امیدوار می‌کند که به‌روزرسانی برنامه‌های سیستم بالاخره در راه است. پس از آن، آنقدر طولانی است که ما از بالا بردن انتظارات خود احتیاط می کنیم.

Launcher، Recents، Control Center

اگر کمی به موضوع باگ ها برگردیم، این یکی برای سال ها در لانچر بوده است – نمی توانید یک میانبر صفحه اصلی داشته باشید که به سمت چیزی در داخل یک برنامه اشاره می کند، اگرچه این روی هر پوسته اندرویدی دیگر همانطور که باید کار می کند. ساده ترین مثالی که می توان به آن فکر کرد، بخش My Apps در Play Store است. در هر پوسته دیگری، نماد Play Store را برای مدت طولانی فشار می دهید و بخش My Apps به عنوان یک گزینه نمایش داده می شود. سپس آن را به هر جایی که می خواهید بکشید، و voila، مستقیماً در صفحه اصلی شما قرار می گیرد. بیت کشیدن در MIUI کار نمی‌کند و برای سال‌ها کار نمی‌کند. چرا؟ چه کسی می داند.

یکی دیگر از مشکلات، شاید کوچکتر، در مورد راه‌انداز این است که کشیدن برنامه‌ها روی یک یا چند صفحه اصلی احساس عجیبی می‌کند و به راحتی باعث می‌شود برنامه‌هایی که قبلاً روی صفحه‌های گفته شده هستند، «از مسیر شما خارج شوند»، حتی اگر شما هرگز قصد نداشتید که اتفاق بیفتد این باعث هدر رفتن زمان می شود زیرا شما باید به صورت دستی آن ها را به جایی که در ابتدا بودند برگردانید.

لانچر و تنظیمات آن - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro لانچر و تنظیمات آن - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro لانچر و تنظیمات آن - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro لانچر و تنظیمات آن - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
لانچر و تنظیمات آن - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro لانچر و تنظیمات آن - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro لانچر و تنظیمات آن - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
لانچر و تنظیمات آن

جدا از این مشکلات، ما می گوییم لانچر برای ۹۹ درصد نیازهای مردم به اندازه کافی قدرتمند است. شما یکسری ویژگی های مفید دارید، اما نه آنقدر زیاد که از کنترل خارج شود و تازه کارها احساس غمگینی کنند. به طور پیش‌فرض دارای یک کشوی برنامه (با دسته‌بندی و دو حالت مختلف نوار پیمایش)، و فید Google Discover در سمت چپ صفحه اصلی شماست.

در صفحه برنامه‌های اخیر، پیش‌فرض تنظیمات دو ستونی با پیمایش عمودی است، اما خوشبختانه می‌توانید از آن به یک طرح اسکرول افقی تغییر دهید، چیزی که همه رقبای شیائومی از آن استفاده می‌کنند.

برنامه های اخیر - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro برنامه های اخیر - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
برنامه های اخیر

اگر در یک سال گذشته از MIUI استفاده کرده اید، به خوبی از مرکز کنترل “سبک جدید” آگاه هستید، که اساساً شیائومی به طور عمده از ویژگی اپل با نام مشابه استفاده می کند. این نه تنها در حال حاضر در نرم افزار ذخیره شده است، بلکه گزینه پیش فرض است. خوشبختانه، می‌توانید با نمادهای تنظیمات سریع درست بالای اعلان‌ها، به «سبک قدیمی» انجام کارها، که همان روش اندروید است، برگردید.

مرکز کنترل - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro مرکز کنترل - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro مرکز کنترل - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro
مرکز کنترل

در حالی که در ابتدا مرکز کنترل “جدید” را امتحان کردیم، در نهایت به روش Android برای انجام کارها بازگشتیم زیرا برای ما منطقی تر است، اما بدیهی است که ممکن است مخالف باشید. ما برای راست‌گراهایی مثل ما تجربه کاربری شگفت‌انگیزی نمی‌یابیم که مجبور شوند برای دیدن اعلان‌ها انگشت خود را از سمت چپ صفحه به پایین بکشند، زیرا در یک روز به آن‌ها بسیار بیشتر از ضامن‌های مرکز کنترل نگاه می‌کنیم. و همچنین این واقعیت وجود دارد که در «سبک قدیمی»، تنظیمات سریع در بالا، اولین اعلان را کمی پایین می‌آورد، و بدون نیاز به ژیمناستیک، با انگشت شست به راحتی قابل دسترسی است.

ناوبری اشاره ای، حالت تاریک

ناوبری اشاره ای وجود دارد و بسیار خوب کار می کند، و خوشبختانه به شما این امکان را می دهد که در صورت تمایل، از شر هیولای چشم قرصی شکل در پایین صفحه نیز خلاص شوید. و چرا این کار را نمی کنید؟ عملکرد مرتبط با آن از بین نمی رود – شما همچنان می توانید به سرعت از یک برنامه به برنامه دیگر با کشیدن انگشت روی پایین صفحه که نوار سفید در آن قرار دارد بپرید.

پیمایش حرکتی و تنظیمات حالت تاریک - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro پیمایش حرکتی و تنظیمات حالت تاریک - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro پیمایش حرکتی و تنظیمات حالت تاریک - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro پیمایش حرکتی و تنظیمات حالت تاریک - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro پیمایش حرکتی و تنظیمات حالت تاریک - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
پیمایش اشاره ای و تنظیمات حالت تاریک

حالت تاریک نیز در حالت تعجب آور نیست و می توان آن را برنامه ریزی کرد که به تنهایی (غروب تا طلوع خورشید) یا با استفاده از مجموعه ای از ساعات مشخص روشن و خاموش شود. برای ترس کمتر در شب، پیشنهاد می‌کنیم «تنظیم تصویر زمینه به حالت تاریک» و «تنظیم متن و پس‌زمینه» را نیز رها کنید. ما خوشحال بودیم که اجباری کردن حالت تاریک بر روی برنامه های شخص ثالث در این گوشی کار می کند، و بنابراین از آن برای معدودی استفاده کردیم که هنوز به هر دلیلی تم تیره تری ندارند.

کیفیت تصویر دوربین

۱۲T Pro اولین دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی دنیا را در یک گوشی ندارد، اما اولین دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی شیائومی را دارد و این در نوع خود قابل توجه است. در آن زمان، شیائومی اولین شرکتی بود که با سنسور اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی وارد بازار شد و اکنون در میان اولین‌هایی است که با دوربینی با تراکم پیکسلی بیشتری عرضه می‌شود.

سوال اصلی که پس از مطالعه در ذهن شما وجود دارد این است که: آیا وضوح بالاتر به کیفیت تصویر بهتر یا بدتر تبدیل می شود؟ و این در واقع یک سوال بسیار خوب است. قبلاً بارها دیده‌ایم که پیکسل‌های بیشتر لزوماً به کیفیت بیشتر نیاز ندارند. هم اپل و هم گوگل برای مدتی طولانی به سنسورهای ۱۲ مگاپیکسلی بسنده کردند و نتایج بسیار خوبی هم داشت.

از سوی دیگر، ۲۰۰ عدد دور خوبی برای بازاریابی است و ما به طور طبیعی به سمت اشتباه گاهی اوقات به سمت “بزرگتر بهتر است” کشیده می شویم (“گاهی” زیرا از برخی جهات درست است و در برخی دیگر بسیار کمتر است. ). بنابراین، قابل درک است که شیائومی می‌خواهد از این واقعیت که دوربین اصلی ۱۲T Pro بسیار رزولوشن است، کار بزرگی انجام دهد.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

ما می‌خواهیم در این بررسی بر روی کیفیت واقعی تصویر تمرکز کنیم و طبق معمول، تنظیمات پیش‌فرض را انجام دادیم زیرا ۹۹ درصد از مردم در ۹۹ درصد مواقع از آن استفاده می‌کنند. این به معنای عکاسی انحصاری در حالت بن ۱۶ به ۱ است که تصاویر ۱۲.۵ مگاپیکسلی را تولید می کند. اگر می‌خواهید نگاهی به عکس‌های ۲۰۰ مگاپیکسلی کامل یا مرحله متوسط ​​۵۰ مگاپیکسلی بیندازید، مطمئن شوید که به بررسی عادی ما از این گوشی می‌روید.

با این مقدمه، می گوییم که عکس های گرفته شده در طول روز توسط دوربین اصلی ۱۲T Pro با جزئیات، با کنتراست بالا، محدوده دینامیکی گسترده و نویز تقریباً غیر قابل مشاهده است. رنگ‌ها زیاد ظاهر می‌شوند، و برای برخی افراد، حتی بیش از حد، اما ما فکر می‌کنیم که در آستانه اشباع شدن هستند، اما کاملاً وجود ندارند. وضوح نیز وجود دارد، اما باز هم، نه آنقدر که ما آنها را به شدت بیش از حد تیز بنامیم. بنابراین، در مجموع، اگر رنگ‌ها برایتان مهم نیست، اینها بسیار خوب هستند. اگر در انتهای دیگر حصار هستید و می‌خواهید اشباع بیشتر و کنتراست بیشتری داشته باشید، کلید هوش مصنوعی را بچرخانید.

نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 364، 1/500s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/1967 - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/483s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/231s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/134s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/381s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/1027s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/669s - بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/787s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/399s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/1910s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/659s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/2492s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/436s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های روز از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 50، 1/699s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های روز از دوربین اصلی

دوربین فوق عریض، چندمین دوربین ۸ مگاپیکسلی است که در چند سال گذشته دیده‌ایم، به‌ویژه از شیائومی، ردمی و پوکو، و ما در اینجا صدای شدید اسنپدراگون ۶۲۵ را دریافت می‌کنیم (اگر این مرجع را دریافت کردید، تبریک می‌گوییم – شما. قدیمی است). تصاویری که در طول روز می گیرد، با محدوده دینامیکی خوب، خوب هستند، اگرچه سطوح جزئیات می تواند بالاتر باشد، و نرمی همیشه به سمت لبه ها می رود. رنگ‌ها نیز به وضوح با دوربین اصلی مطابقت ندارند، چیزی که ما به دیدن آن در میان‌رده‌ها عادت کرده‌ایم، اما «قاتل‌های پرچم‌دار» مانند این باید تلاش کنند و در آینده بهتر عمل کنند.

نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/2723s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/659s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/399s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/227s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/912s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/1400s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/1360s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/899s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/912s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/720s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/1672s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/3501s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/520s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/1400s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 50، 1/1697s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های روز از ultrawide

در حالی که هیچ دوربین زوم مستقل مناسبی در این مدل وجود ندارد، شما یک جابجایی ۲ برابری در منظره یاب دریافت می‌کنید و تصاویر ثبت‌شده بسیار خوب هستند. آنها حتی ممکن است به خوبی باشند که یک تیرانداز اختصاصی ۲x ارزان می‌توانست تولید کند، بنابراین شاید هیچ فایده‌ای برای فقدان آن وجود نداشته باشد. اگر بخواهیم از حالت اولتراواید استفاده کنیم، کاملا واضح است که اولویت با دوربین اصلی در توسعه این گوشی بوده است.

عکس‌های ۲x با سطوح جزئیات خوب و ظاهری مشابه با تصاویر ۱x به نمایش می‌آیند، شاید جای تعجب نباشد زیرا آنها از یک حسگر فیزیکی گرفته می‌شوند. تیز کردن گاهی اوقات فراتر می رود، به خصوص در شرایط نوری بسیار متضاد، که مایه شرمساری است، اما وقتی تیز کردن در شرایط غیر مشکل ساز تقریباً بیش از حد شروع می شود، این چیزی است که به دست می آورید.

نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/847s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 65، 1/100s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/1600s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/315s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/324s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 87، 1/100s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/354s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/476s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/560s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/169s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/387s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/1027s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/649s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/2150s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.7، ISO 50، 1/860s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری در طول روز

برای عکاسی در شب، حالت Auto Night وجود دارد که به طور پیش فرض روشن است. وقتی درگیر می‌شود، عکس‌هایی فوق‌العاده شبیه به عکس‌هایی که در حالت اختصاصی شب هستند، می‌گیرید. و به همین دلیل، ما تصمیم گرفتیم حالت Auto Night را خاموش کنیم، تا بتوانید تصویربرداری در حالت “خالص” خودکار، بدون اعمال جادوی حالت شب، ایده بگیرید و سپس آن را با عکس‌های حالت شب دستی مقایسه کنید. که تقریباً همیشه عملاً از مواردی که با حالت Auto Night گرفته شده اند قابل تشخیص نیستند.

از آنجایی که حالت شب شیائومی بسیار سریع است – در واقع یکی از سریع‌ترین‌هایی است که ما استفاده کرده‌ایم – با این حال، اکیداً توصیه می‌کنیم حالت شب خودکار را روشن نگه دارید و سپس همیشه در حالت خودکار عکس بگیرید. به نظر ما از نتایج بسیار راضی خواهید بود.

خوب، بیایید چند نمونه را ببینیم. بدون استفاده از حالت شب، با توجه به میزان نور محیطی که در صحنه های ما وجود دارد، می توانید ببینید که تصاویر گرفته شده در حالت خودکار خوب هستند. وقتی نور کافی در اطراف وجود داشته باشد، حتی عکس‌های خوبی می‌گیرید که گاهی اوقات جزئیات دقیق‌تری نسبت به حالت شب تولید می‌کنند. سپس دوباره، همان طور که انتظار دارید، افراط تون خفه می شود.

نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 7192، 1/17s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 2689، 1/25s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 12425، 1/17s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 20711، 1/14s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 1489، 1/25s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 6431، 1/25s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 2001، 1/25s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 1533، 1/25s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 12124، 1/20s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 3117، 1/25s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 5547، 1/25s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 11598، 1/20s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 5630، 1/25s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 4785، 1/25s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های شبانه از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 24367، 1/14s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های شبانه از دوربین اصلی

جابه‌جایی به حالت شب به‌طور شگفت‌انگیزی جزئیات سایه را بهبود می‌بخشد، بدون اینکه عکس‌ها را چنان روشن کنید که ممکن است فکر کنید در طول روز گرفته شده‌اند. این یک روند در دنیای تلفن همراه برای مدت کوتاهی بود، اما به نظر می رسد اکنون در حال نابودی است. بنابراین چیزی که به دست می آوریم نوردهی های طبیعی تری مانند این است که جوی بیشتری دارند در حالی که هایلایت ها را از بین نمی برند. تعادل رنگ سفید خوب است، محدوده دینامیکی عالی است، اما شارپنینگ به شدت اعمال می شود .

نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 18197، 1/14s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 7982، 1/20s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 20248، 1/20s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 13501، 1/8s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 5227، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 9367، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 3295، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 4537، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 11418، 1/14s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 7355، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 8842، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 15217، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 4936، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 4750، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.7، ISO 16129، 1/8s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های حالت شب از دوربین اصلی

مبارزه فوق عریض در شب – ما احتمالاً این عبارت را بیش از هر عبارت دیگری در بررسی های بلندمدت خود نوشته ایم، و زمانی که با چنین سنسورهای ۸ مگاپیکسلی سروکار داریم، این یک عنصر اصلی است. بدون حالت شب، به سختی متوجه خواهید شد که چه چیزی در کادر است.

نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 1134، 1/17s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 3086، 1/14s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 3806، 1/14s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 4800، 1/14s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 686، 1/17s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 1835، 1/14s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 666، 1/17s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 882، 1/17s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 3785، 1/14s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 1314، 1/17s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 1808، 1/14s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض شبانه - f/2.2، ISO 2752، 1/17s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های فوق عریض شبانه

به حالت شب بروید، و اگر دست‌های ثابتی برای آن دارید، به‌طور چشمگیری نتایج بهبود یافته‌تری دریافت می‌کنید – پردازش چنین عکس‌هایی در حالت فوق عریض بیشترین زمان را می‌برد و چند ثانیه بیشتر از دوربین اصلی است. اگر بتوانید برای این مدت بی حرکت بمانید، محدوده دینامیکی بسیار بهتری خواهید داشت. هایلایت ها کم می شوند، سایه ها بلند می شوند، می دانید – موارد استاندارد حالت شب، اما این دوربین به این جادو بسیار بیشتر از دوربین اصلی نیاز دارد.

نمونه‌های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 1864، 1/9s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 4177، 1/8s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 1321، 1/10s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 3060، 1/8s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 1121، 1/11s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 1470، 1/9s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 3999، 1/7s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 2252، 1/10s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 2388، 1/8s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 3267، 1/7s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 1629، 1/9s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های فوق عریض حالت شب - f/2.2، ISO 6161، 1/7s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های فوق عریض حالت شب

عکس‌های با زوم ۲ برابری در شب در حالت خودکار بسیار خوب هستند، و بدیهی است که وقتی نور بیشتری در اطراف شما وجود داشته باشد، بهتر می‌شوند.

نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 6982، 1/17s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 1141، 1/25 ثانیه - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 12063، 1/17s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 2186، 1/25 ثانیه - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 641، 1/25s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 4510، 1/25 ثانیه - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 3457، 1/25 ثانیه - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 1831، 1/25 ثانیه - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری در شب - f/1.7، ISO 11615، 1/25 ثانیه - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری در شب - f/1.7، ISO 5466، 1/25 ثانیه - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 5299، 1/20s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 11276، 1/25 ثانیه - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 6431، 1/25 ثانیه - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 3457، 1/25 ثانیه - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.7، ISO 7407، 1/17s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری در شب

جابه‌جایی به حالت شب کار معمول را انجام می‌دهد و محدوده دینامیکی را به قیمت کمی وضوح بیشتر بهبود می‌بخشد.

نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 16213، 1/14s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 3904، 1/20s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 13722، 1/14s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 6104، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 3463، 1/33s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 5828، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 3821، 1/20s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 5798، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 11489، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 7333، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 18372، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 11480، 1/20s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 6090، 1/20s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 3583، 1/20s - بررسی بلندمدت Xiaomi 12T Pro نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب - f/1.7، ISO 19165، 1/14s - بررسی طولانی‌مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه‌های زوم ۲ برابری حالت شب

عکس های سلفی خوب ظاهر می شوند، اگر نه شگفت انگیز. رنگ پوست دقیق است، اما شاید کمی خاموش باشد، در حالی که محدوده دینامیکی بسیار خوب است. وضوح هم خوبه عکس‌های حالت پرتره بسیار خوب هستند، با تشخیص لبه‌ها و تفکیک سوژه عالی. جلوه تاری خیلی واقعی نیست، اما ما شرط می‌بندیم که ممکن است برای افرادی که به تاری مصنوعی ساخته شده از تلفن عادت کرده‌اند، مشکلی نباشد.

در شب، همه چیز به سمت پایین می رود، اما اگر کمی نور در اطراف خود دارید، هنوز هم شانس خوبی برای گرفتن یک تصویر قابل استفاده وجود دارد. و استفاده از فلاش صفحه به شما کمک می‌کند تا چهره شما در جلو و مرکز قرار بگیرد، اما این تغییر بسیار قابل درک است. حتی یک نوار لغزنده شدت روشنایی برای «نور پر کردن» وجود دارد، همانطور که MIUI آن را فلاش صفحه می نامد، که دیدن آن عالی است.

نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 50، 1/148s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 50، 1/144s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 6073، 1/11s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 5896، 1/11s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 3619، 1/13s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.2، ISO 3312، 1/13s - بررسی طولانی مدت Xiaomi 12T Pro
نمونه های سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن

به طور کلی، Xiaomi 12T Pro دارای یک دوربین اصلی بسیار خوب در تمام شرایط نوری، یک دوربین فوق عریض مناسب (اما نه بیشتر از آن) و همچنین یک دوربین سلفی خوب است. بنابراین قطعاً از نظر کیفیت تصویر با بهترین ها رقابت نمی کند، اما همچنین احتمالاً شما را ناامید نمی کند – مگر اینکه انتظارات غیرواقعی در مورد ۸ مگاپیکسل فوق عریض داشته باشید. این یک بسته دوربین جامد نسبت به قیمت است که یک دوربین فوق عریض بهتر آن را حتی بیشتر قابل تحسین می کرد.

نتیجه

Xiaomi 12T Pro یک گوشی هوشمند بسیار قوی است که بسیاری از کارها را به خوبی انجام می دهد. در هیچ کاری فوق العاده عالی نیست (به غیر از سرعت شارژش)، اما این لزوما چیز بدی نیست. ویژگی‌های زمین‌شکنی «این همه چیز را تغییر می‌دهد» با خطراتی همراه است، در حالی که فرمول ۱۲T Pro بیشتر در مورد بسته‌بندی بسیاری از چیزهایی است که ثابت شده است در محصولی ارزان‌تر از پرچمداران همه‌جانبه و در عین حال با چیزهای زیادی عرضه می‌شود. از یک پیشنهاد گران قیمت انتظار دارید.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی قرار بود ویژگی برجسته‌ای باشد و از نظر وضوح کاملاً برجسته است و این روزها در کنار Galaxy S23 Ultra افتخار می‌کند. اما اگر در حال خواندن این بررسی هستید، احتمالاً به اندازه کافی در دنیای تلفن همراه مهارت دارید که بدانید آن دوربین ها یکسان نیستند، حتی اگر وضوح یکسان نشان دهد که می تواند باشد. Xiaomi 12T Pro تصاویر کاملا مناسبی تولید می کند، اما در سطح دستگاه هایی مانند S23 Ultra که دو برابر قیمت دارند، نیست. و این خوب است (اگرچه ما آرزو می کنیم که اولتراواید بهتری داشته باشد).

لازم نیست دقیقاً همان چیزها را با نصف قیمت به شما بدهد تا خوب باشد، و حتی لازم نیست دقیقاً همان چیزها را با نصف قیمت به شما بدهد تا ارزش خوبی داشته باشد . که اتفاقاً همینطور است. فقط آنقدر قیمتش خوب نیست که بخواهید یک آخر هفته برای آن بروید و در صف بنشینید.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

مشکل اصلی این دستگاه این است که از بسیاری جهات هیجان‌انگیز نیست، اما این مشکل خوبی است – این علامت یک محصول بالغ است که بخشی از خط تولید بالغ است. کادرهای مهم را علامت می‌زند، و سپس لزوماً همه مواردی را که کمتر مهم تلقی می‌شوند علامت نمی‌زند. و برای اکثر مردم، کسانی که وسواس زیادی به داشتن چیزی که در همه چیز بهترین است ندارند، این فرمول باید بسیار خوب عمل کند.

صحبت از هیجان انگیز – بازاریابی شیائومی دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی را به عنوان بهترین چیز در مورد این گوشی معرفی می کند، اما ما به وضوح سرعت شارژ را بیش از آن انتخاب می کنیم، زیرا تأثیر بسیار بیشتری در استفاده روزمره دارد. و می توانید بگویید که چرا ما در بازاریابی نیستیم. به هر حال، تجربه این سرعت تا به امروز باورنکردنی است، زیرا تا حد زیادی باعث می‌شود نگرانی‌های طولانی‌مدت باتری از بین برود. نه اینکه ۱۲T Pro عمر باتری بدی داشته باشد – برعکس، در واقع. اما، به شرطی که بتوانید شارژر و کابل همراه را هر کجا که می‌روید همراه خود ببرید، عمر باتری بی‌اهمیت می‌شود، زیرا می‌توانید در عرض ۲۳ دقیقه از صفر به کامل برسید.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

عملکرد عالی است، و نرمی نیز فوق العاده است، حتی اگر در کتاب ذهنی ما در صدر جدول قرار نگیرد. اما آنقدر به بالا نزدیک است که برای مشاهده هر گونه تفاوت باید چند دستگاه را همزمان مدیریت کنید. و حتی در آن زمان، ممکن است فقط در صورتی متوجه شوید که به طور غیرطبیعی به صافی حساس باشید، که ما متوجه شدیم اکثر مردم اینگونه نیستند. ما هستیم، به همین دلیل است که ذکر این نکته را ضروری می‌دانیم، اما اشتباه متوجه نشوید – همه نرم‌ترین تلفن‌ها کره‌ای هستند. برای اینکه آن را احساس کنید لازم نیست بهترین ها را بدست آورید.

از نظر نرم‌افزاری، قطعاً می‌توان همه چیز را بهبود بخشید – برخی از اشکالات اینجا و آنجا وجود دارد، به‌روزرسانی‌ها بسیار کم هستند، و ظاهر MIUI بیش از پیش کهنه‌تر می‌شود. این هنوز هم یک پوسته اندرویدی بسیار شایسته و با ویژگی‌های غنی است، هرچند، با وجود همه این‌ها، و در مورد ظاهر، این نکته تنها در صورتی معتبر است که سال‌ها با همان پوسته‌های ما مواجه شده باشید. اگر این اولین دستگاه MIUI شما باشد، همه چیز برای شما فوق العاده تازه به نظر می رسد. و با این حال ممکن است همچنان هوس به‌روزرسانی‌های بیشتری نسبت به آنچه که شیائومی در حال حاضر ارائه می‌کند، و کنترل کیفیت بهتر برای کسانی که موفق به انجام این کار می‌شوند، بخواهید.

بررسی بلند مدت Xiaomi 12T Pro

به نظر ما، همه اینها نکات منصفانه و معقولی هستند و اگر به دنبال خرید این دستگاه هستید باید به آنها توجه کنید. فرمول شیائومی در رده پایین‌رده، میان‌رده و حتی در قلمرو به اصطلاح «قاتل پرچم‌دار» که این گوشی در آن زندگی می‌کند، در چند سال گذشته چیزی شبیه به این بوده است: برای همین قیمت از رقبا پیشی بگیرید. اما پشتیبانی نرم‌افزاری پایین‌تر (حداقل در مقایسه با گوگل و سامسونگ) ارائه می‌دهد. و این چیزی نیست که بتوانیم آن را نادیده بگیریم.

همه اینها را کنار بگذاریم، در نهایت، شیائومی ۱۲ تی پرو محصول خوبی است که تصور می‌کنیم در دریایی از رقبای شایسته تلاش می‌کند تا واقعاً برجسته شود. امیدواریم این بررسی بلندمدت شما را از تمام ویژگی‌های عجیب، نقاط مثبت و پایین آن آگاه کرده باشد و در نتیجه می‌تواند به تصمیم خرید کمک کند. این یکی قطعاً به راحتی قابل توصیه است، اما فقط در صورتی که به کم‌توجهی آن علاقه داشته باشید و بتوانید با معایب آن زندگی کنید – تعداد زیادی وجود ندارد، اما هنوز هم وجود دارند.

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

مجموعه ای متنوع از شارژر ها و پاوربانک
مشخصات قیمت و بررسی کیف دستی یونیک مدل Bergen مناسب برای لپ تاپ تا 16 اینچی

لوازم جانبی موبایل

جستجو در بین دنیایی از لوازم جانبی و اکسسوری های اورجینال 

جدیدترین مقالات

عضویت در خبرنامه اسپیگن​

اطلاع از اخبار ، محصولات جدید و جشنواره های فروش 

سبد خرید
منو
0 مورد سبد خرید
حساب من