وبلاگ

بررسی Sennheiser IE 200

IE 200 مانیتورهای داخلی سنهایزر هستند. اگر تا به حال نسبت به مدل‌های گران‌تر IE 300، IE 600 یا مدل‌های شاخص IE 900 حسادت کرده‌اید، پس با قیمت ۱۵۰ دلار، IE 200 قرص بسیار آسان‌تری برای بلعیدن است، به خصوص که قیمت نقطه‌ی ورودی قبلی دو برابر بیشتر بود. .

بررسی Sennheiser IE 200

با IE 200، Sennheiser یک هدف بسیار روشن دارد. برای ارائه یک امضای صدای فوق العاده خنثی با قیمتی مقرون به صرفه. این کمی فاصله با مدل های دیگر این سری دارد که همگی به توپ های باس معروف شده اند. از این نظر، کمی تغییر نقش است. اگر می خواهید دقیق ترین صدا را داشته باشید، باید کمترین هزینه را بپردازید. این یک پیشنهاد کاملاً جالب و مکان خوبی برای متوقف کردن این مقدمه و شروع بررسی است.

طراحی و راحتی

از نظر زیبایی شناسی، IE 200 تقریباً با خواهر و برادرهای گران قیمت خود یکسان است، حداقل تا آنجا که به شکل اولیه مربوط می شود. تفاوت اصلی در انتخاب مواد است. در حالی که IE 600 و ۹۰۰ از فلز ساخته شده‌اند، IE 200 از پلاستیک ساده قدیمی اما قابل اعتماد مانند ۳۰۰ استفاده می‌کند. نقطه خانه که اینها کم هزینه ترین گزینه هستند مقدار چهار.

بررسی Sennheiser IE 200

با این حال، هیچ چیز مانند کابل ارائه شده، آن نقطه را به سمت زمین هدایت نمی کند. این به راحتی یکی از بدترین کابل هایی است که من در هر IEM با آن برخورد کرده ام و در این مرحله از تعداد کمی استفاده کرده ام. نازک است و تقریباً مانند بند کشی پرده است، تمام پیچ خوردگی های خود را حفظ می کند و اساساً هرگز صاف نمی شود، دارای یک پوشش پلاستیکی ذوب شده برای محل اتصال شکافنده، یک لفاف پلاستیکی نازک دیگر برای تنظیم طول شکاف و گوش بیش از حد انعطاف پذیر است. قلاب هایی که باید هر بار که هدفون را داخل آن قرار می دهید تنظیم کنید. کابل همچنین دارای میکروفونیک بسیار زیادی است.

کابل به دو کانکتور MMCX ختم می شود. با این حال، در حالی که اینها ممکن است شبیه MMCX استاندارد به نظر برسند، نمی‌توانید فقط کابل MMCX را روی هدفون‌ها قرار دهید زیرا کانکتور در آن فرو رفته است. این بدان معنی است که شما باید در انتخاب کابل های پس از فروش برای IEM های Sennheiser دقت کنید.

بررسی Sennheiser IE 200

IE 200 همچنین دارای دو مجموعه هدفون است. نوک های سیلیکونی معمولی در سه اندازه و همچنین نوک فوم در سه اندازه وجود دارد. نوک های سیلیکونی به طور غیرعادی نازک و ارزان هستند. هر اندازه که انتخاب کردم نتوانستم مهر خوبی با آنها داشته باشم. حتی اگر در ابتدا احساس خوبی داشته باشند، به سادگی حرکت فک من باعث شکستن مهر و موم می شود.

نوک فوم مهر و موم بهتری را ارائه می دهد. من به ویژه به نوک فوم علاقه ای ندارم زیرا معمولاً بیشتر از ارزش آنها دردسر دارند و همچنین می توانند در جلسات طولانی راحت تر باشند زیرا فوم منبسط می شود و به گوش شما فشار می آورد. نکات فومی که Sennheiser ارائه می دهد نیز بسیار عالی نیستند. آنها پس از فشار دادن آنها به سرعت منبسط می شوند، و باعث می شود که تقریباً مطمئناً قبل از اینکه آنها را در گوش خود قرار دهید به حالت عادی بازگردند. سنهایزر توصیه می کند ۱۵ ثانیه صبر کنید تا فوم در گوش شما منبسط شود، اما طبق تجربه من، آنها کمتر از ۵ ثانیه طول کشید.

یکی از ترفندهای IE 200 این است که می تواند پاسخ فرکانس را بر اساس نحوه اتصال نوک ها تنظیم کند. می توانید نوک ها را با قرار دادن آنها تا انتها روی نازل وصل کنید. این صدایی با باس سنگین تر تولید می کند. از طرف دیگر، می توانید آنها را تا نیمه روی نازل وصل کنید. این یک کلیک قابل شنیدن ایجاد می کند و نوک گوش در جای خود قفل می شود. این صدایی با باس کمی کمتر ایجاد می کند و ظاهراً روش مورد نظر برای گوش دادن است. این ترفند فقط با نوک گوش همراه کار می کند زیرا هر نوک دیگری بدون جدا شدن نیمه راه نمی ماند. شما همچنان می توانید از آنها در موقعیت کاملاً درج شده استفاده کنید، در این مرحله آنها مانند هر نوک دیگری کار می کنند.

بررسی Sennheiser IE 200

از نظر راحتی، IE 200 بسیار خوب هستند. پوسته اصلی هدفون بسیار کوچک است، کوچکترین چیزی که من تا به حال در هر IEM استفاده کرده ام. آنها اساساً کاملاً داخل گوش شما قرار می گیرند و تقریباً هیچ وزنی ندارند. بیشتر اوقات، شما کابل یا نوک گوش را احساس می کنید، نه خود هدفون. با کابل بهتر و هدفون های راحت تر، احتمالاً فراموش خواهید کرد که حتی از این هدفون استفاده می کنید.

البته اندازه کوچک معایبی دارد. گرفتن و قرار دادن هدفون در گوش تا حدودی دشوار است، زیرا چیز زیادی برای چسباندن وجود ندارد. همچنین، کابل دائماً در راه قرار می‌گیرد و اگر بخواهید آن را تنظیم کنید، اغلب حتی هدفون را از جای خود خارج می‌کند. شما باید هدفون ها را وارد کنید، قلاب های کابل را تنظیم کنید، سپس هدفون ها را دوباره تنظیم کنید، در غیر این صورت مطمئناً مهر و موم شما توسط تنظیم کابل شکسته می شود. این مشکل با هدفون‌های بزرگ‌تر و سنگین‌تر نیست، اما IE 200 فقط توسط کابل مورد آزار قرار می‌گیرد.

به طور کلی، در حالی که طراحی و راحتی آن خوب است، کابل نیاز مبرمی به تعویض کاربر دارد. اگر ترفند نازل دو مرحله ای برای شما مهم نیست، باید به نکات سیلیکونی با کیفیت بهتر نیز توجه کنید.

کیفیت صدا

کیفیت صدا همان طور که باید باشد، تمرکز اصلی بازاریابی برای IE 200 است. از این گذشته، شما فقط سیمی می خرید زیرا به کیفیت صدا علاقه مند هستید. اما بیشتر از کیفیت، Sennheiser در مورد نوع صدایی که می شنوید نیز بسیار خاص بوده است. فراتر از گفتن اینکه صدا دقیق و خنثی است، Sennheiser همچنین اشاره می کند که IE 200 برای هدف میدان انتشار تنظیم شده است.

بررسی Sennheiser IE 200

هدف میدان انتشار این روزها برای تنظیم هدفون رایج نیست، چه رسد به IEM. هدف میدان پراکنده بر اساس صدای بلندگوها هنگام پخش یک آهنگ تست صاف در یک اتاق بازتابنده است، همانطور که از طریق یک میکروفون سر ساختگی شنیده می شود. هدفون‌هایی که روی هدفون DF تنظیم می‌شوند، باس بسیار خنثی و پاسخ سه‌بلندی متوسط ​​اما نسبتاً روشن دارند. این چیزی نیست که اغلب مردم گوش دادن به آن را لذت بخش می دانند، به همین دلیل است که میدان انتشار (و میدان آزاد پسر عموی آن) تا حد زیادی با منحنی های هدف معمولی هارمن جایگزین شده است که مصرف کننده پسندتر هستند.

IE 200 از یک درایور دینامیک ۷ میلی متری True Response استفاده می کند، همان درایور موجود در IE 300، ۶۰۰، و ۹۰۰. با این حال، IE 200 بسیار متفاوت تنظیم شده است، که در نظر گرفتن این صدا برای همه مهم است. .

اول از همه، من خیلی به حیله نازل قابل تنظیم اهمیت نمی دادم. مطمئناً، می‌توانید از آنها در حالت توسعه یافته استفاده کنید، که باعث می‌شود صدا بیشتر به هدف DF بچسبد. در تجربه من، این تفاوت به اندازه کافی چشمگیر ایجاد نکرد و در بیشتر آهنگ ها به سختی قابل توجه بود. به این ترتیب، من بیشتر آزمایش‌ها را با فشار دادن نوک گوش تا آخر انجام دادم.

با حرکت به سمت پاسخ فرکانسی و تنظیم، IE 200 آنقدرها که Sennheiser می خواهد باور کنید، خنثی یا دقیق نیستند. صرف نظر از جایی که نوک گوش را تنظیم می کنید، قطعاً یک افزایش کوچک در فرکانس های پایین نسبت به سطوح مرجع وجود دارد. این قطعاً چیزها را کمی بیش از حد استریل و غیر جالب نگه می دارد، اما اگر به دنبال استفاده از آنها برای اهداف نظارتی یا تسلط هستید، این چیزی است که باید به خاطر بسپارید.

بررسی Sennheiser IE 200

با این حال، تقویت باس بسیار مقرون به صرفه است و اگر به گوش دادن به DF یا بیس سطح مرجع عادت ندارید، ممکن است فکر کنید که هدفون یا گوش شما از کار افتاده است. تمرکز بیشتر بر روی کیفیت است تا کمیت، و پاسخ پایین IE 200 مطمئناً اندازه‌گیری شده و به اندازه‌ای گرم اما تمیز است که می‌توان از سازهای کوبه‌ای و زهی بدون سروصدا و ضربات مداوم لذت برد. ضربات باس سریع و واضح با گسترش خوبی در محدوده های پایین تر هستند. خطر پوشاندن شنوایی در اینجا صفر است زیرا باس قبل از اینکه به رده میانی برسید کم می شود.

میان رده در IE 200 بسیار عالی است. با حضور و اقتدار فوق العاده در ترکیب، تعادل فوق العاده خوبی در سراسر محدوده دارد. تمبر به ویژه بسیار عالی است، اکثر صداها و سازها دارای لحن طبیعی و اصیل هستند.

تریبل جایی است که صدا کمی تند می شود. رده میانی بالایی کمی در سمت روشن‌تر قرار دارد که می‌تواند باعث شود گاهی اوقات صدا کمی فریاد بزند. برخی از صداها هنگام ورود به رجیسترهای بالایی دارای لبه نازک و تیز در بالا هستند. همچنین در صداهای S و T کمی همخوانی وجود دارد. این یک تله کلاسیک تنظیم DF است و می تواند صدا را در برخی از آهنگ ها کمی خسته کننده کند.

از نظر فنی، IE 200 خوب است اما استثنایی نیست. مقدار خوبی از جزئیات در ترکیب وجود دارد که هر از چند گاهی از بین می رود. درایورها دیوانه کننده نیستند، اما به اندازه کافی کارشان را خوب انجام می دهند که همچنان احساس می کنید بدون استفاده از میکروسکوپ از منبع خود بیشترین بهره را می برید. تصویربرداری بالاتر از حد متوسط ​​بود. قطعاً حس بسیار متمایزتری از لایه‌بندی و موقعیت‌یابی نسبت به آنچه در IEMهای ارزان‌تر دریافت می‌کنید وجود دارد، اما باز هم اگر چیزهای بهتری شنیده باشید، شما را شگفت‌زده نمی‌کند. Soundstage به اندازه‌ای جادار است که کلاستروفوبیک نباشد، اما همچنان یک IEM در پایان روز است و تنها فضای زیادی وجود دارد که هدفون‌های هدفون می‌توانند ایجاد کنند.

بررسی Sennheiser IE 200

IE 200 به قدرت زیادی نیاز ندارد تا بهترین نتیجه را داشته باشید. من توانستم آنها را به خوبی با آداپتور Apple Lightning به ۳.۵mm و همچنین جک هدفون در OnePlus Nord CE 3 Lite هدایت کنم. جابجایی به یک Shanling UA2 قدرتمندتر، در هنگام استفاده از خروجی تک سر تغییر چندانی ایجاد نکرد. می توانید از یک آمپ اختصاصی استفاده کنید اما لازم نیست.

به طور کلی، من صدای IE 200 را دوست داشتم. من طرفدار بیس تمیز و دقیق و میان رده هستم و IE 200 به اندازه کافی قطعات فنی خوبی دارد تا از برخی از IEM های ارزان قیمتی که در اینجا مرور می کنم جدا باشد. با این حال، تریبل بی‌وقفه روشن است و در بسیاری از مسیرها می‌تواند بسیار خشن باشد. بنابراین در حالی که من صدای روشن را نیز دوست دارم، صدای خش خش و صدای خش خش چیزی است که نمی توانم آن را تحمل کنم و IE 200 هر دوی آن ها را به وفور دارد.

در مورد ترجیح شما، اگر تمایل خاصی به باس دارید، به شدت توصیه می کنم که از آن دور بمانید. در حالی که خنثی واقعی نیست، اما بسیار نزدیک است و بیشتر مردم تا زمانی که آن را نشنیده باشند، واقعاً متوجه معنای آن نمی شوند. اگر فقط تا به حال دیپ دیش خورده باشید، مانند سفارش ناپلی است. این کار را انجام نده مگر اینکه بدانی وارد چه چیزی شده ای.

نتیجه

Sennheiser IE 200 یک جفت هدفون با صدای عالی نسبت به قیمت است. تنظیم خاص برای همه مناسب نخواهد بود، اما کسانی که می دانند به چه چیزی وارد می شوند، با صدایی تمیز و جذاب که طعم کمی از داشتن صدای واقعاً سطح بالا را به شما می دهد پاداش می گیرند.

بررسی Sennheiser IE 200

ادعای Sennheiser در مورد صدای دقیق و خنثی ممکن است کمی دور از ذهن باشد زیرا اینها مانیتورهای مسترینگی نیستند، اما این باعث می شود آنها برای گوش دادن به موسیقی سرگرم کننده تر شوند. من آرزو می کنم که ای کاش تریبل در بعضی مواقع کمتر شبیه به هم بود، اما رفع این مشکل با EQ آسان است. عملکرد فنی نیز خوب است و IE 200 را از برخی از گزینه های ارزان تر موجود در بازار متمایز می کند.

مشکل اصلی IE 200 کابل است. در حالی که کاملاً غیرقابل استفاده نیست، تجربه استفاده از محصول را چندین درجه کاهش می دهد و تقریباً شما را مجبور به تعویض آن می کند که سپس به هزینه اضافه می کند. کیفیت نوک گوش نیز می تواند بسیار بهتر باشد. اینها اقدامات کاهش هزینه بسیار واضحی هستند اما به طور قابل توجهی به ارزش کلی محصول آسیب می رسانند.

اگر به نوع صدایی که در اینجا توضیح داده شده علاقه دارید، IE 200 گزینه خوبی با قیمت ۱۵۰ دلار است، اما من قویاً پیشنهاد می کنم هزینه کابل های پس از فروش را در نظر بگیرید. از طرف دیگر، می توانید به چیزی مانند Etymotic ER2SE نگاه کنید.

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

مجموعه ای متنوع از شارژر ها و پاوربانک
مشخصات قیمت و بررسی کیف دستی یونیک مدل Bergen مناسب برای لپ تاپ تا 16 اینچی

لوازم جانبی موبایل

جستجو در بین دنیایی از لوازم جانبی و اکسسوری های اورجینال 

جدیدترین مقالات

عضویت در خبرنامه اسپیگن​

اطلاع از اخبار ، محصولات جدید و جشنواره های فروش 

سبد خرید
منو
0 مورد سبد خرید
حساب من