وبلاگ

بررسی Asus Zenfone 9

مقدمه

گوشی های هوشمند کوچک عجیب هستند. و نه فقط ذاتا – اگر صفحه نمایش نقطه اصلی تعامل با دستگاه است، چرا کمتر از آن می خواهید؟ اما همچنین به این دلیل که به نظر می رسد همه افراد در اینترنت (و به ویژه در یوتیوب) آنها را دوست دارند، و با این حال – اعداد فروش برای گوشی های کوچک خارج از کشور معمولاً از غیر قابل توجه تا فاجعه بار کاملاً متفاوت است. فقط از اپل در مورد آیفون ۱۳ مینی بپرسید، ببینید این مکالمه چگونه پیش می رود.

اسمارت‌فون‌های کوچک، از نظر تئوری، حداقل باید برای افرادی که دست‌های کوچکی دارند، منطقی باشد. اما، به طور حکایتی، اکثر افرادی که با آنها مواجه شده‌ایم، هنوز دستگاه‌هایی با اندازه «عادی» دارند، به قیمت تلاش برای استفاده از آنها با یک دست، در صورتی که اصلاً این امکان وجود دارد.

این تنظیماتی است که ایسوس سال گذشته Zenfone 9 را در بازی قرار داد. این یکی از کوچک‌ترین گوشی‌های هوشمندی است که در سال ۲۰۲۲ عرضه شد، همراه با گلکسی S22 سامسونگ با اندازه مشابه، و اندازه آن قطعاً سعی می‌کند یکی از اصلی‌ترین نقاط فروش آن باشد – به همین دلیل است که ما اینقدر در مورد آن صحبت می‌کنیم. اما این فقط یک گوشی هوشمند کوچک نیست، بلکه یک گوشی هوشمند پرچمدار کوچک است ، و باز هم، در حالی که در این زمینه تنها نیست، این حوزه قطعاً چیزی جز شلوغی است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

روی کاغذ، این رویای هر عاشق گوشی هوشمند کوچک است. اندازه کوچک بدون افت عملکرد ارائه می شود، و در حالی که یک دوربین کمتر از آنچه انتظار دارید ارائه می شود، مشخصات دوربین هایی که در آنجا هستند نیز قوی به نظر می رسند. نسبت به اندازه ظرفیت باتری.

چیزهایی که روی کاغذ عالی به نظر می رسند همیشه به اندازه کافی آن عظمت را به زندگی واقعی ترجمه نمی کنند، بنابراین ما کنجکاو بودیم که ببینیم در مورد Zenfone 9 چه اتفاقی می افتد. دور از آزمایشگاه های ما، در دنیای واقعی، چگونه می تواند مانند ما عمل کند. یک و تنها گوشی هوشمند، برای مدت زمان طولانی استفاده می شود؟ بیایید با هم در صفحات آینده این بررسی بلندمدت بدانیم.

طراحی، اندازه

Zenfone 9 به لطف اندازه کوچکش قابل توجه است. ما بیشتر از آنچه که معمولاً هنگام استفاده از یک تلفن جدید انجام می‌دهیم، از آشنایان درباره آن نظرات بیشتری دریافت می‌کنیم، حتی زمانی که بهترین دستگاه‌های پرچمدار را تکان می‌دهیم. و همه نظرات مربوط به اندازه بود. «وای، این یک گوشی کوچک است» احتمالاً بیشترین چیزی است که ما شنیدیم. و کوچک است ، در مقایسه با اندازه ای که امروزه به عنوان “عادی” شناخته می شود.

با عرض ۶۸.۱ میلی‌متر، تقریباً از هر گوشی هوشمند پرچم‌دار دیگری، از جمله گلکسی S22 سامسونگ با اندازه مشابه، باریک‌تر است. این فقط نیم میلی متر بلندتر از آن مدل است، و اندکی ضخیم تر است، اما شاید اندازه گیری که به بهترین وجه به قابلیت استفاده واقعی با یک دست ترجمه می شود، عرض باشد، به همین دلیل ما با آن شروع کردیم. برای مقایسه، توجه داشته باشید که دستگاه‌های با اندازه معمولی همگی در اطراف علامت ۷۲-۷۶ میلی‌متری قرار دارند. ممکن است چند میلی متر روی کاغذ زیاد به نظر نرسد، اما تفاوت در استفاده بسیار آشکار است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

ما واقعاً نمی توانیم بگوییم که اندازه در اینجا یک مثبت یا منفی است، زیرا این یک موضوع ترجیح شخصی است. از نظر منطقی، همانطور که در مقدمه بیان کردیم، با توجه به اینکه صفحه نمایش نقطه تعامل اصلی با گوشی هوشمند است، شما از نظر تئوری بیشترین سطح صفحه نمایش را می خواهید که می توانید داشته باشید – اما بدیهی است که نمی تواند به طور نامحدود مقیاس شود، در غیر این صورت، ما همه با خودمان تلویزیون حمل می کردند.

و سپس بحث “اندازه دست” وجود دارد، که باید نیز مطرح شود، به این صورت که اگر دستان شما کوچک هستند، برای استفاده از هر گوشی “معمولی” با یک دست دچار مشکل خواهید شد، یا به سادگی نمی توانید این کار را انجام دهید. برخی از افراد مشکلی ندارند که دو دستی شوند، اما برخی دیگر مشکلی ندارند، پس باز هم – همه اینها یک موضوع ترجیح شخصی است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

همچنین کسانی هستند که صرف نظر از اندازه دست یا هر ملاحظاتی از این دست فکر می‌کنند گوشی‌ها باید کوچک‌تر از آنچه هستند باشند. اگر شما یکی از آن‌ها هستید، امیدواریم برای اثبات نظر خود و حمایت از ایده‌تان یک Zenfone 9 یا Galaxy S22 خریداری کرده باشید – ضرب‌المثلی «پول خود را در دهان بگذارید»، همانطور که می‌گویند. در غیر این صورت، تعداد فروش دستگاه‌های کوچک‌تر همچنان ناامیدکننده خواهد بود و در برخی مواقع، این دستگاه‌ها به طور کامل از بازار حذف خواهند شد. شما آن را نمی خواهید، نه؟

ما فرض می‌کنیم که شما این کار را نمی‌کنید و ما هم این کار را نمی‌کنیم. همیشه عالی است که چیزهای متفاوتی برای بررسی داشته باشید، و گوشی‌ها اخیراً تقریباً یکسان شده‌اند. Zenfone 9، به لطف اندازه‌اش، مانند همه دستگاه‌های موجود در بازار نیست و این طراوت‌بخش است. همچنین وقتی صحبت از تکمیل قسمت عقب به میان می آید، متفاوت است.

مواد، مورد

شما انتظار دارید که نوعی شیشه در پنل پشتی پیدا کنید زیرا این یک پرچمدار در مشخصات است، اما اشتباه می کنید. ایسوس در عوض از پلاستیک مات استفاده کرد که ممکن است در تئوری بحث برانگیز به نظر برسد. وقتی Zenfone 9 را در دست گرفتید، جرأت می‌کنیم حدس بزنیم که این ایده را دوست خواهید داشت. این پلاستیک به دلیل نداشتن توصیفگر بهتر، این بافت کاغذ مانند را دارد، که باعث می‌شود آن را شبیه به پشت پلاستیکی دیگری که تا به حال لمس کرده‌ایم، متفاوت بدانیم. در یک راه خوب، یعنی.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

در حالی که برخی ممکن است استفاده از چنین مواد “غیر پریمیوم” را مسخره کنند، اما در لمس حس بسیار خوبی دارد و مزیت دیگری دارد که لیز نیست و اثر انگشت نشان داده نمی شود (به استثنای نسخه مشکی، بنا به دلایلی). . چه چیزی بیشتر می توانید بخواهید؟ اوه، بله، و بدیهی است که وقتی تلفن را بیاندازید، خراب نمی شود. اگر مردم وسواس زیادی نسبت به «بالا بودن» شیشه نداشتند، منطق حکم می‌کند که به این موضوع مثبت‌تر نگاه شود، زیرا مزایای بیشتری دارد. افسوس، ما در یک دنیای منطقی زندگی نمی کنیم، بنابراین برخی از مردم به ناچار روی “پلاستیک = ارزان” گیر می کنند و هرگز آن را رها نمی کنند.

با این حال، ما فرض می‌کنیم که برای اکثر افراد یک کیس در بالای پشت آزمایشی ایسوس قرار می‌گیرد، بنابراین شما فقط برای مدت کوتاهی باید با پلاستیک بافت‌دار سروکار داشته باشید. یک قاب در جعبه وجود دارد، اما به طرز عجیبی احساس پلاستیکی (از لحاظ بد) و نسبتاً لغزنده دارد – هر دو موردی که گوشی “برهنه” حداقل به نظر این منتقد نیست.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

این مایه تاسف است، اما برخی از گزینه‌های شخص ثالث برای Zenfone 9 وجود دارد، بنابراین به نظر نمی‌رسد که در قاب گوشی گیر کرده باشید. به هر حال حرکت در بسته بندی خوب است، زیرا رقیب شماره ۱ Zenfone این کار را نمی کند – البته با شارژر هم عرضه نمی شود (ما در مورد Galaxy S22 صحبت می کنیم).

رسیدگی

دست زدن به معنای واقعی کلمه برای هر کسی که کودک کوچکی نیست عالی است. با توجه به اندازه Zenfone 9 این چندان تعجب آور نیست، اما به هر حال باید آن را می گفتیم. شما هرگز از نداشتن یک دستگیره مطمئن بر روی آن شکایت نخواهید کرد، و بنابراین به احتمال زیاد هرگز از رها کردن آن نترسید. و این با وجود قاب نسبتاً لغزنده است – بدترین متخلفی نیست که تا به حال با آن برخورد کرده ایم، اما برای گرفتن هم عالی نیست. و با این حال، به دلیل اندازه این گوشی، این موضوع تقریباً بحث برانگیز است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

صحبت از قاب، صاف است – تعجب، شگفتی. باید بگوییم که روش بسیار قابل پیش بینی که در آن سازندگان دستگاه های اندرویدی هر از چند گاهی از اپل “الهام می گیرند” خنده دار است. نکته این است که – احتمالاً در آینده نزدیک شاهد بسیاری از فریم‌های مسطح خواهیم بود و همانطور که در بررسی بلندمدت قبلی ذکر کردیم، ما نه موافق و نه مخالف این قاب‌ها هستیم. برای تلفن‌های بسیار بزرگ و سنگین (در سطح پرو مکس فکر کنید)، می‌توانند مانع استفاده برای افرادی که دست‌های خیلی بزرگی ندارند، شود، اما در غیر این صورت، آنها خوب هستند.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

نمای جلویی تمام صفحه است، همانطور که در عصر حاضر انتظار می رود، با چانه ضخیم تر از سه قاب دیگر – ترکیبی که اغلب در هر قیمتی دیده می شود، اما ظاهری را تا حدودی ارزان می کند. چیزی که قرار است یک دستگاه پرچمدار باشد.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

موقعیت بریدگی دوربین سوراخ‌دار در عصر حاضر، زمانی که به نظر می‌رسد همه گوشی‌ها می‌خواهند آن را در وسط داشته باشند، نسبتاً منحصربه‌فرد است – این یک نوع بازگشت به زمانی است که نمایشگر سامسونگ فقط پنل‌هایی با سوراخ مرکزی می‌فروشد. ضربه‌هایی که به Samsung Electronics و سایر سازندگان گوشی‌های هوشمند وارد شد، با سوراخ‌های تراز چپ در یکی از عجیب‌ترین نقاط تمایزی که به‌طور مصنوعی (و در عین حال هدفمند) در دنیای موبایل دیده‌ایم، گیر کرده بودند.

طراحی عقب

در پشت، دو جزیره دایره ای بزرگ دوربین وجود دارد، یکی برای هر دوربین. ما واقعاً از تصمیم ایسوس برای عدم استفاده از حسگرهای اضافی بیهوده مانند بسیاری از شرکت های دیگر قدردانی می کنیم. متأسفانه طرفداران دوربین های ماکرو اختصاصی و سنسورهای عمق بسیار ناامید خواهند شد، اما این هزینه ای است که ایسوس مایل به پرداخت آن بود و ما از آن پشتیبانی می کنیم. اگر به عکس های ماکرو علاقه دارید، می توانید از دوربین فوق عریض برای آن استفاده کنید، زیرا فوکوس خودکار دارد.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

متن زیر دوربین ها گیج کننده است، به خصوص کتیبه بزرگ “۰۹”، و مانند دو مثلثی که ظاهراً یک جزیره خیالی یک تکه دوربین را قاب می کنند. اگر Zenfone 10 در نهایت یکسان به نظر برسد، فقط با نوشتن “۱۰” به جای “۰۹” در همان نقطه، آن قسمت منطقی تر خواهد بود. در نهایت. در مورد مشخصات دوربین تبلیغاتی، طبق معمول آنها را اضافی و بیهوده می‌دانیم، اما حداقل کلمات اینجا با هم کار می‌کنند و بر خلاف برخی از نمونه‌های اخیر که طولانی مدت بررسی کرده‌ایم، منطقی هستند.

به طور کلی، ما متوجه می‌شویم که Zenfone 9 با سلیقه طراحی شده است (اگر بتوانید از متن عجیب پشت آن عبور کنید)، و در حالی که از آن طرف خیابان فریاد نمی‌زند، با بررسی دقیق‌تر، از اکثر گوشی‌های هوشمند متمایز است. هم از نظر اندازه و هم از نظر ظاهر و احساس پشت آن – ناگفته نماند که برای برخی از رنگ‌ها، قاب سیاه رنگ شده است، که یک لمس کوچک منحصر به فرد است.

طراحی، اندازه

Zenfone 9 به لطف اندازه کوچکش قابل توجه است. ما بیشتر از آنچه که معمولاً هنگام استفاده از یک تلفن جدید انجام می‌دهیم، از آشنایان درباره آن نظرات بیشتری دریافت می‌کنیم، حتی زمانی که بهترین دستگاه‌های پرچمدار را تکان می‌دهیم. و همه نظرات مربوط به اندازه بود. «وای، این یک گوشی کوچک است» احتمالاً بیشترین چیزی است که ما شنیدیم. و کوچک است ، در مقایسه با اندازه ای که امروزه به عنوان “عادی” شناخته می شود.

با عرض ۶۸.۱ میلی‌متر، تقریباً از هر گوشی هوشمند پرچم‌دار دیگری، از جمله گلکسی S22 سامسونگ با اندازه مشابه، باریک‌تر است. این فقط نیم میلی متر بلندتر از آن مدل است، و اندکی ضخیم تر است، اما شاید اندازه گیری که به بهترین وجه به قابلیت استفاده واقعی با یک دست ترجمه می شود، عرض باشد، به همین دلیل ما با آن شروع کردیم. برای مقایسه، توجه داشته باشید که دستگاه‌های با اندازه معمولی همگی در اطراف علامت ۷۲-۷۶ میلی‌متری قرار دارند. ممکن است چند میلی متر روی کاغذ زیاد به نظر نرسد، اما تفاوت در استفاده بسیار آشکار است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

ما واقعاً نمی توانیم بگوییم که اندازه در اینجا یک مثبت یا منفی است، زیرا این یک موضوع ترجیح شخصی است. از نظر منطقی، همانطور که در مقدمه بیان کردیم، با توجه به اینکه صفحه نمایش نقطه تعامل اصلی با گوشی هوشمند است، شما از نظر تئوری بیشترین سطح صفحه نمایش را می خواهید که می توانید داشته باشید – اما بدیهی است که نمی تواند به طور نامحدود مقیاس شود، در غیر این صورت، ما همه با خودمان تلویزیون حمل می کردند.

و سپس بحث “اندازه دست” وجود دارد، که باید نیز مطرح شود، به این صورت که اگر دستان شما کوچک هستند، برای استفاده از هر گوشی “معمولی” با یک دست دچار مشکل خواهید شد، یا به سادگی نمی توانید این کار را انجام دهید. برخی از افراد مشکلی ندارند که دو دستی شوند، اما برخی دیگر مشکلی ندارند، پس باز هم – همه اینها یک موضوع ترجیح شخصی است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

همچنین کسانی هستند که صرف نظر از اندازه دست یا هر ملاحظاتی از این دست فکر می‌کنند گوشی‌ها باید کوچک‌تر از آنچه هستند باشند. اگر شما یکی از آن‌ها هستید، امیدواریم برای اثبات نظر خود و حمایت از ایده‌تان یک Zenfone 9 یا Galaxy S22 خریداری کرده باشید – ضرب‌المثلی «پول خود را در دهان بگذارید»، همانطور که می‌گویند. در غیر این صورت، تعداد فروش دستگاه‌های کوچک‌تر همچنان ناامیدکننده خواهد بود و در برخی مواقع، این دستگاه‌ها به طور کامل از بازار حذف خواهند شد. شما آن را نمی خواهید، نه؟

ما فرض می‌کنیم که شما این کار را نمی‌کنید و ما هم این کار را نمی‌کنیم. همیشه عالی است که چیزهای متفاوتی برای بررسی داشته باشید، و گوشی‌ها اخیراً تقریباً یکسان شده‌اند. Zenfone 9، به لطف اندازه‌اش، مانند همه دستگاه‌های موجود در بازار نیست و این طراوت‌بخش است. همچنین وقتی صحبت از تکمیل قسمت عقب به میان می آید، متفاوت است.

مواد، مورد

شما انتظار دارید که نوعی شیشه در پنل پشتی پیدا کنید زیرا این یک پرچمدار در مشخصات است، اما اشتباه می کنید. ایسوس در عوض از پلاستیک مات استفاده کرد که ممکن است در تئوری بحث برانگیز به نظر برسد. وقتی Zenfone 9 را در دست گرفتید، جرأت می‌کنیم حدس بزنیم که این ایده را دوست خواهید داشت. این پلاستیک به دلیل نداشتن توصیفگر بهتر، این بافت کاغذ مانند را دارد، که باعث می‌شود آن را شبیه به پشت پلاستیکی دیگری که تا به حال لمس کرده‌ایم، متفاوت بدانیم. در یک راه خوب، یعنی.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

در حالی که برخی ممکن است استفاده از چنین مواد “غیر پریمیوم” را مسخره کنند، اما در لمس حس بسیار خوبی دارد و مزیت دیگری دارد که لیز نیست و اثر انگشت نشان داده نمی شود (به استثنای نسخه مشکی، بنا به دلایلی). . چه چیزی بیشتر می توانید بخواهید؟ اوه، بله، و بدیهی است که وقتی تلفن را بیاندازید، خراب نمی شود. اگر مردم وسواس زیادی نسبت به «بالا بودن» شیشه نداشتند، منطق حکم می‌کند که به این موضوع مثبت‌تر نگاه شود، زیرا مزایای بیشتری دارد. افسوس، ما در یک دنیای منطقی زندگی نمی کنیم، بنابراین برخی از مردم به ناچار روی “پلاستیک = ارزان” گیر می کنند و هرگز آن را رها نمی کنند.

با این حال، ما فرض می‌کنیم که برای اکثر افراد یک کیس در بالای پشت آزمایشی ایسوس قرار می‌گیرد، بنابراین شما فقط برای مدت کوتاهی باید با پلاستیک بافت‌دار سروکار داشته باشید. یک قاب در جعبه وجود دارد، اما به طرز عجیبی احساس پلاستیکی (از لحاظ بد) و نسبتاً لغزنده دارد – هر دو موردی که گوشی “برهنه” حداقل به نظر این منتقد نیست.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

این مایه تاسف است، اما برخی از گزینه‌های شخص ثالث برای Zenfone 9 وجود دارد، بنابراین به نظر نمی‌رسد که در قاب گوشی گیر کرده باشید. به هر حال حرکت در بسته بندی خوب است، زیرا رقیب شماره ۱ Zenfone این کار را نمی کند – البته با شارژر هم عرضه نمی شود (ما در مورد Galaxy S22 صحبت می کنیم).

رسیدگی

دست زدن به معنای واقعی کلمه برای هر کسی که کودک کوچکی نیست عالی است. با توجه به اندازه Zenfone 9 این چندان تعجب آور نیست، اما به هر حال باید آن را می گفتیم. شما هرگز از نداشتن یک دستگیره مطمئن بر روی آن شکایت نخواهید کرد، و بنابراین به احتمال زیاد هرگز از رها کردن آن نترسید. و این با وجود قاب نسبتاً لغزنده است – بدترین متخلفی نیست که تا به حال با آن برخورد کرده ایم، اما برای گرفتن هم عالی نیست. و با این حال، به دلیل اندازه این گوشی، این موضوع تقریباً بحث برانگیز است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

صحبت از قاب، صاف است – تعجب، شگفتی. باید بگوییم که روش بسیار قابل پیش بینی که در آن سازندگان دستگاه های اندرویدی هر از چند گاهی از اپل “الهام می گیرند” خنده دار است. نکته این است که – احتمالاً در آینده نزدیک شاهد بسیاری از فریم‌های مسطح خواهیم بود و همانطور که در بررسی بلندمدت قبلی ذکر کردیم، ما نه موافق و نه مخالف این قاب‌ها هستیم. برای تلفن‌های بسیار بزرگ و سنگین (در سطح پرو مکس فکر کنید)، می‌توانند مانع استفاده برای افرادی که دست‌های خیلی بزرگی ندارند، شود، اما در غیر این صورت، آنها خوب هستند.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

نمای جلویی تمام صفحه است، همانطور که در عصر حاضر انتظار می رود، با چانه ضخیم تر از سه قاب دیگر – ترکیبی که اغلب در هر قیمتی دیده می شود، اما ظاهری را تا حدودی ارزان می کند. چیزی که قرار است یک دستگاه پرچمدار باشد.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

موقعیت بریدگی دوربین سوراخ‌دار در عصر حاضر، زمانی که به نظر می‌رسد همه گوشی‌ها می‌خواهند آن را در وسط داشته باشند، نسبتاً منحصربه‌فرد است – این یک نوع بازگشت به زمانی است که نمایشگر سامسونگ فقط پنل‌هایی با سوراخ مرکزی می‌فروشد. ضربه‌هایی که به Samsung Electronics و سایر سازندگان گوشی‌های هوشمند وارد شد، با سوراخ‌های تراز چپ در یکی از عجیب‌ترین نقاط تمایزی که به‌طور مصنوعی (و در عین حال هدفمند) در دنیای موبایل دیده‌ایم، گیر کرده بودند.

طراحی عقب

در پشت، دو جزیره دایره ای بزرگ دوربین وجود دارد، یکی برای هر دوربین. ما واقعاً از تصمیم ایسوس برای عدم استفاده از حسگرهای اضافی بیهوده مانند بسیاری از شرکت های دیگر قدردانی می کنیم. متأسفانه طرفداران دوربین های ماکرو اختصاصی و سنسورهای عمق بسیار ناامید خواهند شد، اما این هزینه ای است که ایسوس مایل به پرداخت آن بود و ما از آن پشتیبانی می کنیم. اگر به عکس های ماکرو علاقه دارید، می توانید از دوربین فوق عریض برای آن استفاده کنید، زیرا فوکوس خودکار دارد.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

متن زیر دوربین ها گیج کننده است، به خصوص کتیبه بزرگ “۰۹”، و مانند دو مثلثی که ظاهراً یک جزیره خیالی یک تکه دوربین را قاب می کنند. اگر Zenfone 10 در نهایت یکسان به نظر برسد، فقط با نوشتن “۱۰” به جای “۰۹” در همان نقطه، آن قسمت منطقی تر خواهد بود. در نهایت. در مورد مشخصات دوربین تبلیغاتی، طبق معمول آنها را اضافی و بیهوده می‌دانیم، اما حداقل کلمات اینجا با هم کار می‌کنند و بر خلاف برخی از نمونه‌های اخیر که طولانی مدت بررسی کرده‌ایم، منطقی هستند.

به طور کلی، ما متوجه می‌شویم که Zenfone 9 با سلیقه طراحی شده است (اگر بتوانید از متن عجیب پشت آن عبور کنید)، و در حالی که از آن طرف خیابان فریاد نمی‌زند، با بررسی دقیق‌تر، از اکثر گوشی‌های هوشمند متمایز است. هم از نظر اندازه و هم از نظر ظاهر و احساس پشت آن – ناگفته نماند که برای برخی از رنگ‌ها، قاب سیاه رنگ شده است، که یک لمس کوچک منحصر به فرد است.

وضوح، روشنایی، تاریکی اضافی

ممکن است کوچک باشد، اما مطمئناً خوب است. صفحه نمایش Zenfone 9 به صورت مورب کمتر از ۶ اینچ است – این روزها نادر است. برای آن اندازه، وضوح +۱۰۸۰p کاملاً کافی است. در واقع، همانطور که همیشه می گوییم، حتی برای دستگاه های با اندازه معمولی نیز چنین خواهد بود، زیرا ما این کار را انجام نمی دهیم. فکر نمی‌کنم هر کسی بتواند در زندگی واقعی با فاصله‌های واقعی از چشم تفاوت بین آن و QHD+ را تشخیص دهد. اما برای چنین تلفن کوچکی، این تقریباً مانند QHD+ در یک گوشی بسیار بزرگ است. بنابراین آن ناحیه به خوبی پوشش داده می‌شود.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

در مرحله بعد، بیایید در مورد روشنایی صحبت کنیم. طبق آزمایشات ما، صفحه نمایش Zenfone 9 تا بیش از ۸۰۰ نیت افزایش می یابد، که به اندازه ای است که هرگز ناخوانا احساس نمی شود، حتی در یک روز آفتابی روشن. با این حال، برخی از رقبا مانند گلکسی اس ۲۲ تقریباً ۱۰۰۰ دستگاه را افزایش می دهند، و اگر بخواهیم گوشی های بزرگتری را برای مقایسه بیاوریم، اوضاع برای زنفون بدتر به نظر می رسد. بنابراین در استفاده روزمره با آن مشکلی نخواهید داشت، اما با روشنایی بیشتر همیشه بهتر است، بنابراین شاید Zenfone 10 بتواند هنگام ورود از سد ۱۰۰۰ نیت عبور کند.

تنظیمات صفحه نمایش - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات صفحه نمایش - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات صفحه نمایش - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات صفحه نمایش - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات نمایشگر

در انتهای دیگر مقیاس، صفحه نمایش Zenfone 9 در حداقل سطح روشنایی به طور معقولی کم نور می شود، اما با کم نورترین چیزی که دیده ایم فاصله زیادی دارد. و با این حال، این نقص احتمالی به طور کامل با وجود ویژگی Extra dim کاهش می‌یابد که به شما امکان می‌دهد تاریکی بیشتری را اعمال کنید، همانطور که بود، با یک نوار لغزنده شدت. مطمئناً، استفاده از این ویژگی مستقل یک دردسر اضافی است، اما ما در هیچ روز هفته از آن استفاده نخواهیم کرد – و تنظیمات سریع خود را دارد که استفاده از آن را آسان‌تر می‌کند.

با Extra dim، ما فکر نمی‌کنیم کسی هرگز احساس کند که صفحه نمایش خیلی روشن است، حتی در شرایط تاریک. در واقع، برای این بازبین، کم‌نورترین تنظیمات در Extra dim بسیار کم‌رنگ است ، بنابراین به وضوح مقداری آزادی باقی می‌ماند حتی اگر صفحه‌نمایش را تیره‌تر از ما دوست دارید. ما آرزو می‌کنیم که همه پوسته‌های اندرویدی این ویژگی را زودتر اجرا کنند تا دیرتر – اگر از روشن شدن کامل صفحه نمایش گوشی خود مانند یک جاذبه کنار جاده‌ای لذت نبرید، در شب بسیار خوب است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

ما مطمئن نیستیم که Zenfone 9 مانند برخی دیگر از دستگاه‌های دیگر دارای یک سنسور نور محیط دوم و رو به عقب است یا خیر، اما اگر این کار را داشته باشد، در کار خود بسیار بد است. بنابراین به احتمال زیاد یکی وجود ندارد. تغییرات نور محیطی که پشت گوشی رخ می‌دهد دائماً نادیده گرفته می‌شوند، و این برای یک میان‌رده خوب است، اما Zenfone 9 یکی از آن‌ها نیست، بنابراین ما انتظار داریم که امتیازات کمی با کیفیت زندگی مانند این باشد. حاضر.

علاوه بر این، الگوریتم روشنایی خودکار بسیار بد است. این بدترین چیزی نیست که تا به حال با آن روبرو شده ایم، اما به نظر می رسد اغلب گیج می شود، بنابراین حداقل چند بار در روز خود را با صفحه نمایش خیلی روشن یا خیلی کم نور خواهید دید. باز هم، این عملکرد غیرعادی برای یک میان رده نیست، اما از یک پرچمدار ما انتظار الگوریتم های دقیق تری را داریم، و این یکی هنوز نیاز به کار دارد.

این مشکل با این واقعیت تشدید می‌شود که وقتی نیاز به تنظیمات دستی دارید، باید دو بار انگشت خود را به سمت پایین بکشید (برخلاف اکثر پوسته‌های سنگین‌تر که فقط یک کشیدن انگشت مورد نیاز است)، زیرا نوار لغزنده روشنایی در پایین تنظیمات سریع گسترش یافته است. مشاهده کنید، و نه در قسمت اعلان.

نوار لغزنده روشنایی پنهان است - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نوار لغزنده روشنایی پنهان است - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نوار لغزنده روشنایی پنهان است

کیفیت نمایش، گزینه های رنگ

صفحه نمایش باکیفیت است، ما هیچ شکایتی در این مورد نداشتیم. با این حال، منوی Splendid در تنظیمات ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت کنید، زیرا کاملاً گیج کننده است. با نام شروع می شود – مگر اینکه از رایانه ایسوس استفاده کرده باشید یا یک مادربرد یا کارت گرافیک ایسوس خریداری کرده باشید، “Splendid” برای شما معنایی ندارد، اما در واقع این جایی است که شما به تغییر رنگ ها می روید.

حالت استاندارد حالتی است که برای پوشش دقیق ترین فضای رنگی sRGB طراحی شده است و کار مناسبی را انجام می دهد، اما قطعاً کالیبراسیون صفحه نمایش بهتری را در دستگاه های دیگر مشاهده کرده ایم. ما به استاندارد چسبیده‌ایم زیرا بیشتر موارد موجود در اینترنت هنوز در فضای sRGB هستند، اما اگر می‌خواهید به P3 بروید، حالت سینمایی برای شما مناسب است. Optimal و Natural فقط ظاهری واضح دارند و واقعاً به هیچ چیز کالیبره نمی شوند.

تنظیمات عالی - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات عالی - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات عالی

در استفاده روزمره، صفحه نمایش زنفون ۹ فاقد کیفیت و رنگ به نظر نمی رسد، اما اگر خبره باشید، می دانید که پنل های بهتری وجود دارد. ما فقط فکر می‌کنیم منصفانه است که بگوییم اکثر مردم تفاوت را در زندگی واقعی تشخیص نمی‌دهند مگر اینکه دستگاه‌ها را کنار هم نگه دارند – و چه کسی این کار را به‌جز ما منتقدان و افراد حرفه‌ای همه‌جا انجام می‌دهد؟

نرخ تجدید

صفحه نمایش Zenfone 9 همانطور که در عصر حاضر باید تا ۱۲۰ هرتز می رسد، و در حالی که پنل در مورد نرخ به روز رسانی کمی انعطاف پذیر است، این LTPO 2.0 یا ۳.۰ نیست. اساساً بین ۱۲۰ هرتز، ۹۰ هرتز و ۶۰ هرتز سوئیچ می کند، در حالی که نمونه برداری لمسی در ۲۴۰ هرتز انجام می شود. مثل همیشه، ما به صورت دستی ۱۲۰ هرتز را در تنظیمات انتخاب کردیم – بالاخره چرا این کار را نکنیم؟ نرخ تازه‌سازی به میزان زیادی بر درک صافی تأثیر می‌گذارد و ما گوشی‌های هوشمندمان را تا جایی که می‌توانیم صاف و روان دوست داریم.

انتخاب ۱۲۰ هرتز منجر به این می شود که شما همیشه در هنگام تعامل با تلفن در معرض آن نرخ دقیق قرار بگیرید. در حالت بیکار به ۶۰ هرتز کاهش می یابد، مگر اینکه روشنایی صفحه نمایش کم باشد، در این صورت ممکن است ۱۰۰ درصد مواقع در ۱۲۰ هرتز باقی بماند. اگر ۶۰ هرتز یا ۹۰ هرتز را انتخاب کنید، در آن تنظیمات خاص قفل خواهید شد، که برای اولی تعجب آور نیست اما برای دومی است. در نهایت، حالت خودکار سعی می‌کند حداکثر تلاش خود را برای انتخاب و انتخاب نرخ بر اساس کاری که انجام می‌دهید انجام دهد، بنابراین پیچیدگی‌های زیادی در مدیریت نرخ به‌روزرسانی ایسوس در این گوشی وجود دارد.

تنظیم نرخ تازه‌سازی - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
تنظیم نرخ تازه سازی

و با این حال، اگر به دنبال مشاوره سریع هستید – فقط آن را روی ۱۲۰ هرتز تنظیم کنید و دیگر هرگز به آن فکر نکنید. یعنی اگر عمر باتری که دریافت می کنید برای شما کافی است. اگر شدیداً به استقامت بیشتری نیاز دارید، ممکن است انتخاب یک حالت دیگر مفید باشد – شاید با Auto شروع کنید و ببینید آیا این کار باعث بهبود عملکرد باتری می‌شود یا خیر، و اگر نه، به ۹۰ هرتز یا حتی ۶۰ هرتز کاهش دهید.

متأسفانه، در صورت نیاز به کم‌نور DC، باید مورد دوم را تنظیم کنید، زیرا تنها زمانی در دسترس است که صفحه روی ۶۰ هرتز قفل باشد. بنابراین اگر به کم‌نور کردن مدولاسیون عرض پالس حساس هستید، از این گوشی صرفنظر کنید یا مطمئن شوید که با نرخ تازه‌سازی غیربالا مشکلی ندارید. ای کاش مجبور نبودید این سازش را انجام دهید، اما همین است.

پنل همیشه روشن، نور شب

Asus Zenfone 9 از نظر فنی دارای یک صفحه نمایش همیشه روشن است که ZenUI آن را “Always-on Panel” می نامد، اما این یکی از بی‌هوده‌ترین پیاده‌سازی‌هایی است که در مدت زمان زیادی دیده‌ایم. شما می توانید از بین چهار سبک ساعت یکی را انتخاب کنید، و بس.

تنها چیز دیگری که قابل تنظیم است این است که آیا می‌خواهید واقعاً همیشه روشن باشد، بر اساس یک برنامه زمان‌بندی کار کند یا فقط ۱۰ ثانیه پس از هر تعامل با تلفن نمایش داده شود. مانند همیشه از وجود این قابلیت قدردانی می‌کنیم، اما اگر از پوسته اندرویدی سفارشی‌سازی‌شده‌تر توسط سازنده دیگری می‌آیید، ممکن است از میزان کمی سفارشی‌سازی شوکه شوید.

تنظیمات پنل همیشه روشن - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات پنل همیشه روشن - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات پنل همیشه روشن - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات پنل همیشه روشن - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات پنل همیشه روشن

به طور مشابه، فیلتر نور آبی نور شب وجود دارد و با یک نوار لغزنده شدت و قابلیت روشن شدن خودکار در غروب آفتاب و خاموش شدن در هنگام طلوع خورشید، یا عملکرد بر اساس برنامه زمانی سفارشی ارائه می شود. اگر به دنبال بافت‌ها و رنگ‌های غیراشباع و مواردی از این دست هستید، از دستگاه‌های MIUI استفاده کنید، زیرا در حال حاضر این دستگاه‌ها در داشتن چنین عملکردهای اضافی در فیلترهای نور آبی خود منحصر به فرد هستند.

تنظیمات نور شب - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات نور شب - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات نور شب

بیومتریک

حسگر اثر انگشت زنفون ۹ در دکمه پاور تعبیه شده است و یکی از بهترین واحدهای نصب شده در کناری است که تا به حال استفاده کرده ایم. این کاملاً با نمونه Poco F4 GT که جدیدترین قهرمان ما است، همتراز نیست، اما بسیار نزدیک است (در واقع از Poco F4 نزدیکتر است). دقت تشخیص در اولین تلاش بسیار کمی بالاتر از ۹۵٪ بود که عملکرد عالی در کتاب ما است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

همچنین بسیار سریع است، بنابراین ما مطلقاً هیچ شکایتی نداریم. مانند اکثر سنسورهای جانبی، می‌توانید انتخاب کنید که فقط با فشار دادن دکمه پاور، که همیشه تنظیمات ترجیحی ما است، آن را درگیر کنید. پاسخ دادن آن به لمس منجر به باز کردن تصادفی زیادی در تجربه ما می شود. در دستگاه‌هایی که MIUI را اجرا می‌کنند، این یک انتخاب یا/یا است، اما در ZenUI می‌توانید بین فشار دادن یا هر دو انتخاب کنید.

تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات بیومتریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات بیومتریک

پوسته یک ویژگی بسیار جالب و مفید نیز ارائه می‌کند – کشیدن انگشت روی اسکنر اثر انگشت به پایین برای پایین آوردن صفحه اعلان‌ها. این مورد در دستگاه‌های کوچکی مانند این کمتر مورد نیاز است، زیرا کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین به ژیمناستیک انگشتان دردناک کمتری نسبت به تلفن‌های بزرگتر نیاز دارد، اما این ویژگی همچنان بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد، و زمانی که به آن عادت کنید، به شدت از دست می‌دهید. دستگاه هایی که آن را ندارند

همچنین می‌توان تند کشیدن را به گونه‌ای تنظیم کرد که صفحه وب یا برنامه فعلی را بازخوانی کند، به سرعت به موقعیت بالا/پایان یک صفحه وب بروید، رسانه‌ها را به جلو یا عقب پرش کنید، و پخش/مکث کنید. در حالی که همه اینها خوب به نظر می‌رسند، ما فکر می‌کنیم که توانایی نمایش سریع اعلان‌ها بر همه چیز برتری دارد. البته ممکن است ترجیح دیگری داشته باشید و به همین دلیل خوب است که گزینه های بیشتری وجود داشته باشد.

تنظیمات کلید هوشمند - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات کلید هوشمند - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات کلید هوشمند - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات کلید هوشمند - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات کلید هوشمند - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات کلید هوشمند

مانند هر گوشی اندرویدی دیگری، می‌توانید از قفل با چهره نیز استفاده کنید، و مانند هر گوشی اندرویدی دیگری، امنیت کمتری نسبت به حسگر اثر انگشت دارد. اگر با آن مشکلی ندارید، تجربه بسیار یکپارچه است، با باز کردن سریع قفل – اگرچه سرعت تقریباً برابر است، اگر نه کمی کندتر از باز کردن قفل با اثر انگشت، بنابراین احتمالاً فقط می خواهید از آن استفاده کنید اگر از نظر فلسفی مخالف اسکن اثر انگشت هستید، یا اگر دوست ندارید دکمه پاور را برای باز کردن قفل فشار دهید (یا لمس کنید) و می‌خواهید فقط مسیر دوبار ضربه زدن را طی کنید.

بلندگوها

Zenfone 9 از تنظیمات معمولی بلندگوی دوگانه با جلوپنجره اختصاصی در پایین و گوشواره به عنوان کانال ثانویه استفاده می‌کند. اینها یکی از بهترین اسپیکرهای موجود در بازار برای هر گوشی غیر بازی هستند، و منطقی است که ایسوس بلندگوهای عالی را مهندسی کند، با توجه به اینکه این شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند سری ROG است که احتمالاً بهترین بلندگوها را در کل بازی‌ها دارند. طاقچه تلفن

ما اسپیکرهای Zenfone 9 را از نظر کیفیت با بهترین اسپیکرهای سامسونگ ارزیابی می کنیم، و این بسیار تحسین برانگیز است، زیرا ما در اینجا صحبت می کنیم. وقتی در نظر داشته باشید که به دلیل جثه کوچکش، این گوشی واقعاً فضای زیادی برای قرار دادن بلندگوهای بزرگ ندارد – و با این حال، به نحوی از عهده این کار بر می آید، این دستاورد حتی بیشتر قابل تحسین است. با این حال، ما را اشتباه نگیرید: ما نمی گوییم که اینها بلندگوهای عالی برای تلفنی با این اندازه هستند . ما می گوییم اینها بلندگوهای عالی برای یک تلفن هستند، نقطه.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

ما می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که به لطف روان آکوستیک هوشمندانه، بازتولید باس در زمینه کوچک بودن بلندگوهای تلفن فوق العاده است. شما هرگز آن را با چیزی که توسط یک بلندگوی بلوتوث مناسب تولید می شود مقایسه نخواهید کرد، اما برای باس در تلفن ها، بسیار خوب است .

از نظر میزان صدا، این بلندگوها ممکن است مطلقاً بلندترین صدایی نباشند که شنیده ایم، اما بسیار نزدیک هستند و به اندازه ای بلند هستند که هرگز آنها را از این نظر بی نیاز نخواهید کرد، مگر اینکه در یک محیط بسیار پر سر و صدا باشید. کیفیت نیز تا حداکثر حجم بدون تغییر باقی می ماند.

حتی در تنظیمات با نویز متوسط، عملکرد تحسین برانگیزی دارند، اما مطمئناً، با گذر از سطح مشخصی از نویز محیط، باید گوشی را به گوش خود نزدیک کنید تا بشنوید که چه خبر است. اگر احساس می‌کنید که کاملاً به موارد بیشتری نیاز دارید، یک حالت اختصاصی Outdoor وجود دارد که کیفیتی را قربانی می‌کند تا صدای بلندتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

موتور ویبره

موتور لرزش زنفون ۹ بسیار خوب است، باز هم (مانند بلندگوها)، بسیار بالاتر از آنچه شما برای اندازه انتظار دارید. این بهترین چیزی نیست که ما تا به حال استفاده کرده ایم، اما به وضوح در میان بهترین های موجود در حال حاضر است. اگرچه در صدر نمودار احساس عمق قرار ندارد، اما عمق زیادی دارد، و حتی می توانید آن را کمی بیشتر از بسیاری از این روزها بشنوید – البته نه به اندازه آنهایی که در گذشته بر روی پرچمداران سامسونگ نصب می شدند ( دیگر نه).

بعید است که از این موتور ارتعاشی ناامید شوید، و ما به خصوص دوست داریم که ZenUI از ارتعاشات لرزان مانند آرام در سراسر رابط کاربری استفاده کند. این ما را به یاد MIUI می‌اندازد، اگرچه این دو پوسته از ارتعاش‌ها به‌طور متفاوتی استفاده می‌کنند، و گاهی اوقات برای چیزهای متفاوتی، اما بدون در نظر گرفتن – این یک ویژگی عالی برای داشتن است زیرا فیزیکی درک تعاملات شما با صفحه شیشه‌ای روی صفحه را افزایش می‌دهد.

تنظیمات لرزش - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات لرزش - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات لرزش

مثل همیشه، ما آرزو می‌کنیم که پوسته‌های بیشتری این کار را انجام دهند، و حتی یک قدم جلوتر بروند و زمان‌بندی و شدت ارتعاش را بسته به مدل تعامل بیشتر تغییر دهند. شاید در آینده این اتفاق بیفتد، اما در حال حاضر، ما باید ایسوس را به خاطر رفتن به این مسیر و استفاده از ZenUI لذت بخش تر از آن چیزی که در غیر این صورت بدون این ارتعاشات بود، تحسین کنیم.

عملکرد، صافی

Zenfone 9 در آن زمان با SoC برتر Qualcomm عرضه شد، و Snapdragon 8+ Gen 1 هنوز هم به هیچ وجه، شکل و شمایل حتی امروز، علیرغم این واقعیت که جانشین آن در حال راه اندازی است، به هیچ وجه از نظر ظاهری و شکلی ضعیف نیست. به آرامی در برخی از گوشی ها ظاهر می شود. ما قطعاً فکر نمی‌کنیم که شما نیازی به دریافت چیزی با ۸ Gen 2 داشته باشید – مطمئناً پیشرفت‌هایی وجود دارد، اما در استفاده روزمره، بعید است که شما بیش از حد متوجه هر یک از آنها شوید.

Snapdragon 8+ Gen 1 همچنین هیچ یک از مشکلات داغ شدن بیش از حد و گلوگاه را که Snapdragon 8 Gen 1 غیر پلاس با آن مواجه بود ندارد، به این معنی که فقط یک چیپست با کیفیت عالی و همه جانبه است. بدون تعجب، این سریعترین SoC است که ما در یک تلفن اندرویدی تجربه کرده ایم که برای بررسی طولانی مدت داشته ایم، و – برای بهمن کلیشه ای آماده شوید – بدون توجه به آنچه به سمت آن پرتاب می کنید، کاملاً پرواز می کند.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

شما می توانید بدون توجه به نحوه استفاده از تلفن، سرعت را احساس کنید و هرگز فکر نمی کنید که خیلی کند است. در حالی که این بازبینی کننده یک گیمر موبایل نیست و بنابراین نمی تواند مستقیماً در مورد عملکرد آنها صحبت کند، توجه داشته باشید که بازی با نرخ تازه سازی بالا در این گوشی امکان پذیر است و ما فرض می کنیم که این تجربه خوبی است. در زندگی روزمره، Zenfone 9 هرگز شما را در بخش عملکرد ناامید نخواهد کرد، این بسیار واضح است.

صاف بودن نیز عالی است، اگرچه کاملاً رکوردشکن نیست. OnePlus 10 Pro هنوز هم تاج نرم‌ترین دستگاهی را که ما تا به حال بررسی کرده‌ایم درازمدت حفظ کرده است، اما Zenfone 9 تقریباً با Poco F4 GT و Xiaomi 12 Pro که مجموعاً در جایگاه دوم قرار دارند، عقب‌تر است. Zenfone 9 یک سوم بسیار نزدیک است، با آنچه که ما حاضریم شرط بندی کنیم، برای اکثر مردم، تفاوتی نامحسوس بین این سه خواهد بود.

البته، نرمی چیزی جز یک چیز ذهنی نیست، به همین دلیل است که می گوییم، در حالی که برای ما، Zenfone 9 سگ برتر نیست، بعید است احساس کنید که به نرمی بیشتری از آن نیاز دارید. زندگی، مگر اینکه شخصاً یکی از سه گوشی فوق الذکر را که قیمت بالاتری دارند، کنترل کنید و همان کارها را در کنار هم روی آنها انجام دهید.

عمر باتری، شارژ

در طول استفاده ما از Zenfone 9 برای این بررسی طولانی مدت، عمر باتری عالی بوده است. این بهترین چیزی نیست که تا به حال دیده‌ایم، اما نزدیک است، و بهتر از آن چیزی است که اکثر گوشی‌های هوشمند می‌توانند به آن ببالند. این بدون شک تا حدی به دلیل صفحه نمایش کوچکتر گوشی است، اما چیپست اسنپدراگون ۸+ نسل ۱ نیز قطعاً در آن نقش داشته است. به هر حال، ما قطعا راضی هستیم.

با استفاده از موارد استفاده ما، که در زیر به تفصیل آمده است، به سمت ۰% می‌رویم، ما همیشه انتظار داریم حداقل ۷ ساعت صفحه نمایش به موقع را داشته باشیم. در واقع، اگر اعداد موجود در اسکرین شات های زیر را به سمت صفر اجرا کنید، خواهید دید که بیش از ۷ ساعت نیز تقریباً به صورت روزانه قابل دستیابی است. رکورد ما بیش از ۹ ساعت صفحه نمایش به موقع در یک روز بود، اما این یک چیز پرت بود. برای استفاده مشابه ما، می گوییم ۷-۸ ساعت تخمین دقیقی است.

عکس های فوری از عمر باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 عکس های فوری از عمر باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 عکس های فوری از عمر باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 عکس های فوری از عمر باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 عکس های فوری از عمر باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
عکس های لحظه ای از عمر باتری

با این حال، به خاطر داشته باشید که ما از تلفن های هوشمند خود در درجه اول از طریق Wi-Fi استفاده می کنیم. از کل زمان خاموشی شارژر که معمولاً بین ۱۲ تا ۱۶ ساعت است، تنها حدود یک یا دو ساعت در ۵G صرف می شود. بلوتوث همیشه روشن است، با حدود ۲ ساعت گوش دادن به موسیقی یا پادکست هر روز از طریق هدفون TWS، و همچنین در مجموع حدود یک ساعت تماس وجود دارد. مکان روشن است (از جمله Wi-Fi و اسکن بلوتوث)، و ما از Waze برای پیمایش از طریق GPS برای حدود ۳۰ دقیقه استفاده می کنیم.

اگر مورد استفاده شما به طور قابل توجهی با ما متفاوت است، می توانید انتظار تغییرات متناسبی در استقامتی که از Zenfone 9 دریافت می کنید داشته باشید. باید انتظار داشت صفحه نمایش به طور قابل توجهی کمتر در اعداد زمان. از سوی دیگر، اگر بیشتر از ما زمان خود را در اطراف Wi-Fi صرف کنید، ممکن است کمی بیشتر دریافت کنید. مسافت پیموده شده شما مطمئناً متفاوت خواهد بود.

شارژ توسط یک آجر مشکی با کابل مشکی USB-C به USB-C انجام می‌شود، و با توجه به اینکه چگونه اکثر شرکت‌های چینی کابل‌های USB-C را به USB-A ارسال می‌کنند که برای هر کدام ساخته شده‌اند، هر روز نیست که شاهد چنین ترکیبی باشیم. از سیستم های شارژ سریع اختصاصی خود، و اینکه چگونه سامسونگ و اپل دیگر هیچ آجری به شما نمی دهند. ما همچنین اعتراف می‌کنیم که از کابل سفید خسته شده‌ایم، بنابراین این یک منظره با طراوت بود.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

با این حال، زمان شارژ واقعی خود ناامید کننده بود. مطمئنا، رسیدن از صفر به ۱۰۰% در ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه، اگر گوشی شما سامسونگ باشد، بسیار جالب به نظر می رسد، و اگر آیفون باشد کاملاً جادویی است، اما در مقایسه با آنچه رقبای چینی ایسوس امروز می توانند ارائه دهند، بسیار کند است، به خصوص که نسبت به همه آنها باتری کوچکتری برای شارژ دارد. ما اکنون عادت کرده‌ایم که در برخی از دستگاه‌ها زمان شارژ کمتر از ۳۰ دقیقه و در اکثر دستگاه‌ها کمتر از ۴۵ دقیقه شارژ داشته باشیم، و متأسفانه Zenfone به همین سرعت عمل نمی‌کند.

همچنین هیچ نوع شارژ بی سیمی ندارد، که به نظر می رسد فرصتی از دست رفته برای مقابله با کندی سرعت سیمی با کمی راحتی بیشتر است. شاید این پشت پلاستیکی است که آن را کشته است؟ ما هرگز نمی دانیم.

ویژگی‌های جالب مرتبط با باتری در ZenUI ایسوس وجود دارد که احساس کردیم باید به آنها اشاره کنیم. شارژ ثابت باتری را به آرامی شارژ می کند تا از اتلاف گرما و انرژی کاسته شود و می توان آن را در یک بازه زمانی مشخص (مثلاً در شب) تنظیم کرد. این می‌تواند همراه با شارژ برنامه‌ریزی شده کار کند، که به صورت پویا باتری را شارژ می‌کند تا زمان پر شدن اما استفاده نکردن آن را کاهش دهد. ایسوس پیشنهاد می کند حداقل یک دوره زمانی ۴ ساعته برای این کار برنامه ریزی کنید تا از طول عمر مطلوب باتری اطمینان حاصل کنید.

تنظیمات مراقبت از باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات مراقبت از باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات مراقبت از باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات مراقبت از باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات مراقبت از باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات مراقبت از باتری - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات مراقبت از باتری

همچنین می‌توانید آن را داشته باشید، بنابراین «مزاحم نشوید» و/یا حالت هواپیما به‌طور خودکار هنگام شارژ شدن تلفن در بازه زمانی برنامه‌ریزی‌شده‌اش روشن می‌شود، و محدودیت مطلق شارژ را روی درصد خاصی از باتری تنظیم کنید، اگرچه این کار منطقی نیست. مطمئناً، اگر این کار را انجام دهید، و مثلاً آن را روی ۸۰٪ تنظیم کنید، پس از ۸۰۰ چرخه شارژ، باتری Zenfone شما مانند بسیاری از سلول‌های تلفن‌ها به ۸۰ درصد از ظرفیت اولیه خود نمی‌رسد – اما چه کسی اهمیت می‌دهد، زیرا شما هرگز مصرف نکردید. مزیت آن ۲۰% اضافی به هر حال، با داشتن تنظیمات روی ۸۰% برای شروع؟

به روز رسانی ها

Zenfone 9 در زمانی که ما از آن برای این بررسی طولانی مدت استفاده می کردیم، دو به روز رسانی نرم افزاری دریافت کرد و اولین مورد اندروید ۱۳ را در اوایل دسامبر به ارمغان آورد. این زمان بسیار خوبی در مقایسه با اکثر OEM هایی است که گوگل یا سامسونگ نیستند، بنابراین ما ایسوس را به خاطر تلاش برای ارسال سریع آخرین نسخه سیستم عامل به Zenfone 9 تحسین می کنیم، اگرچه به نظر می رسد تلفن های هوشمند قدیمی ایسوس دارای مقدار زیادی باشند. انتظار بیشتری برای انجام از این یکی.

سپس چند هفته بعد یک به روز رسانی اضافی وجود داشت که بسیار کوچکتر بود، بنابراین ما فرض می کنیم که فقط رفع اشکال و بهبودهای مختلف را بسته بندی کرده است. نکته این است که برای به‌روزرسانی‌های بزرگ اندروید، تا زمانی که جدیدترین دستگاه رده بالای آن را دارید، ایسوس در کتاب ما به اندازه کافی سریع است. باز هم، ممکن است سریعترین نباشد ، اما تعداد زیادی از عرضه‌های کندتر وجود دارد.

نرم افزار فعلی - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نرم افزار فعلی - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نرم افزار فعلی - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نرم افزار فعلی

ما نمی‌توانیم در مورد به‌موقع بودن به‌روزرسانی‌های امنیتی صحبت کنیم، زیرا عرضه اندروید ۱۳ در اوایل ماه دسامبر، سطح وصله امنیتی دسامبر را نیز به همراه داشت، و اکثر شرکت‌هایی که گوگل یا سامسونگ نیستند، آن را ارسال نکرده‌اند. وصله ژانویه به تلفن های خود هنوز.

با این حال، به نظر می‌رسد که وضعیت مشابه است، به‌روزرسانی‌ها کندتر از سریع‌ترین جابجایی‌ها منتشر می‌شوند اما همچنان سریع‌تر از بسیاری از رقبای چینی هستند. به طور خلاصه، در قسمت به‌روزرسانی نرم‌افزار، همه چیز در حد متوسط ​​است – اگر جدیدترین و بهترین را دارید، بالاتر از حد متوسط ​​است، و اگر ندارید، شاید کمتر از میانگین باشد.

ZenUI

پوسته ایسوس در بالای اندروید ZenUI نام دارد، اگرچه از صفحه درباره تلفن در تنظیمات، جایی که هیچ اشاره ای به آن نشده است، آن را نمی شناسید. تنها چیزی که دریافت می کنید نسخه اندروید و یک شماره ساخت پیچیده است.

به هر حال، این یکی از سبک‌ترین پوسته‌های اطراف است که اندروید گوگل را می‌گیرد، ظاهر را دست نخورده نگه می‌دارد و یکسری گزینه‌های اضافی را اینجا و آنجا اضافه می‌کند. ممکن است پاک‌سازان “Stock Android” آن را دوست داشته باشند یا نپسندند – بالاخره، این اندروید موجود نیست ، اما MIUI یا One UI یا ColorOS نیز نیست. با زبان طراحی آن فاصله زیادی دارد و در واقع اگر زیاد توجه نکنید ممکن است فکر کنید این همان نرم افزاری است که Pixels اجرا می کند.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

این که این یک چیز خوب یا بد است به شما بستگی دارد. می توان استدلال کرد که این خوب است زیرا ایسوس چیزهای کمتری برای اصلاح و در نتیجه احتمالاً به هم ریختن دارد، یا اینکه خوب است زیرا به نظر می رسد تقریباً شبیه اندروید در ارائه های Google است. از سوی دیگر، پوسته‌ها، خوب یا بد، نقطه تمایز بین گوشی‌های اندرویدی هستند و اگر نرم‌افزار دستگاه شما دقیقاً شبیه به یک رقیب به نظر می‌رسد، در آن بازی خاص شکست می‌خورد.

ما به هیچ سمتی متمایل نیستیم زیرا اگر از برداشت ایسوس از نرم افزار لذت نبرید، گزینه های زیادی وجود دارد. در گلکسی اس ۲۲ سامسونگ حتی دستگاهی با اندازه مشابه با پوسته ای غیرمشابه وجود دارد و تا زمانی که چندین انتخاب وجود دارد، ما خوشحالیم.

شاید به‌طور غیرمنتظره‌ای، منوی تنظیمات ارائه شده در Zenfone 9 یکی از شلوغ‌ترین منوهایی باشد که اخیراً با آن مواجه شده‌ایم، بنابراین اگر فکر می‌کردید به دلیل ظاهری شبیه به استوک، چیزهای زیادی برای انتخاب وجود ندارد، حتما اشتباه. با این حال، پیمایش نسبت به منوهای تنظیمات پوسته‌های سنگین‌تر آسان‌تر است، و حتی اگر برای پیدا کردن چیزی مشکل دارید، عملکرد جستجو همیشه در دسترس شماست.

تنظیمات - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات

جالب اینجاست که می‌توانید بین دو نوع طراحی تنظیمات سریع، طراحی سنتی‌تر با دایره‌هایی برای ضامن‌ها و جدیدتر با بیضی‌ها، که بدون هیچ دلیل موجهی فضای بسیار بیشتری را اشغال می‌کنند، یکی را انتخاب کنید. احتمالاً حدس زده اید که ما با اولی رفتیم و درست می گویید.

سبک‌های تنظیمات سریع - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
سبک های تنظیمات سریع

لانچر، اخیرا

راه‌انداز بسیار استاندارد است، با یک کشوی برنامه و همه چیز، اما برای چنین پوسته‌ای مانند استوک، ما از حذف فید Google Discover به‌عنوان گزینه‌ای برای نمایش در سمت چپ‌ترین صفحه اصلی گیج شده‌ایم. این در حال حاضر حتی در پوسته های بسیار سنگین تری مانند MIUI نیز وجود دارد، بنابراین این واقعیت که ZenUI آن را ندارد عجیب است. با این حال، بدیهی است که زندگی بدون آن کار سختی نیست – مگر اینکه یک معتاد سرسخت فید Google Discover باشید. آیا آنها اصلا وجود دارند؟

لانچر با صفحه اصلی و کشوی برنامه - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 لانچر با صفحه اصلی و کشوی برنامه - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
لانچر با صفحه اصلی و کشو برنامه

به هر حال ما منحرف می شویم. صفحه نمایش برنامه های اخیر مانند اکثر این روزها به صورت افقی در حال پیمایش است، و شما چند گزینه بزرگ در پایین مشاهده می کنید، که اسکرین شات فوق العاده زائد است، زیرا حداقل سه راه دیگر برای رسیدن به همان هدف وجود دارد – می توانید بگویید Google Assistant برای گرفتن اسکرین شات برای شما، یا فشار دادن همزمان دکمه های روشن/خاموش و کاهش صدا، یا دو ضربه زدن به پشت تلفن – مورد علاقه ما.

اخیرا - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
اخیر

در مورد دو بار ضربه زدن به پشت، می توانید آن را برای انجام کارهای دیگر تنظیم کنید، به طور طبیعی، اگر تمایلی به استفاده از آن برای اسکرین شات ندارید. فقط توجه داشته باشید که از آنجایی که این ویژگی از شتاب سنج استفاده می کند، ضربه های شما باید بسیار تعیین کننده تر از ضربه زدن روی صفحه باشد.

بازگشت به منوی اخیر – دکمه Clear all در این روزگار که گوشی‌های هوشمند دارای مقدار زیادی رم هستند و اندروید در مدیریت حافظه بسیار خوب است، به سادگی بی‌معنی است. اما هنوز هم آن دسته از افراد وجود دارند – می دانید منظور ما چه کسانی هستند، کسانی که OCD خود را با ضربه زدن روی دکمه های بی معنی دور نگه می دارند. این یکی از آنها است.

ناوبری اشاره ای، طرح رنگ سیستم تاریک

در مورد عناصر بی‌معنای رابط کاربری، نوار قرص‌دار سفید (یا مشکی، بسته به پس‌زمینه) که در پایین صفحه نمایش داده می‌شود، وقتی پیمایش اشاره‌ای را فعال کرده‌اید، احتمالاً کیک را می‌گیرد. همه کیک ها، در واقع. و از آنجایی که این یک پوسته استوک مانند است، متأسفانه نمی توانید آن را خاموش کنید، مانند برخی از پوسته های سنگین تر. شما فقط برای همیشه با آن گیر کرده اید.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

هنگامی که از تلفن استفاده می کنید همیشه وجود دارد، و هرگز بی فایده نیست، زیرا در واقع می توانید انگشت خود را از پایین بکشید، حتی بدون این که این چشم به طور مداوم به شما نشان دهد که وجود دارد – این کار را روی پوسته های دیگر انجام می دهند. عملکرد صفر حذف شده است. اما نه. گوگل اصرار دارد که به نوار قرص نگاه کنید، و ایسوس هم همینطور. شما یا باید با آن کنار بیایید یا به نوار ناوبری با دکمه‌ها برگردید، که حتی بیشتر صفحه نمایش را اشغال می‌کند، بنابراین قرص مطمئناً کمترین آسیب است.

هنگامی که پیمایش اشاره‌ای را روشن کرده‌اید، دو لغزنده حساسیت برای ژست برگشتی وجود دارد، و اگر احساس می‌کنید فعال کردن آن حرکت خیلی آسان یا سخت است، می‌توانید با آنها بازی کنید. ما فکر می کردیم تنظیمات پیش فرض خیلی خوب است.

تنظیمات ناوبری ژست - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات ناوبری ژست - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات ناوبری ژست - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات پیمایش با اشاره

ایسوس تم تیره خود را “طرح رنگ سیستم تاریک” می نامد، که احساس می کند کسی به شدت سعی می کند از کلمات مشابه دیگران استفاده نکند تا احساس متفاوتی داشته باشد. فقط آن را یک تم تیره یا حالت تاریک بنامید. زمانی کارآمدتر است که بتوان به جای چهار کلمه از دو کلمه استفاده کرد.

به هر حال، تم تاریک (با عرض پوزش، ما بازی ایسوس را بازی نمی‌کنیم) وجود دارد، و برنامه‌ریزی شده است که به صورت خودکار در غروب خورشید و خاموش شدن در هنگام طلوع خورشید برنامه ریزی شود. با این حال، هیچ برنامه سفارشی وجود ندارد، که یک نادیده گرفتن عجیب است. از سوی دیگر، می‌توانید انتخاب کنید که آیا کاغذ دیواری خود را تیره کنید یا نه، با اسلایدر Opacity.

این ویژگی به هر دلیلی «فقط برای کاغذدیواری‌های غیر پیش‌فرض در دسترس است»، و در حالی که مطمئناً از آن استقبال می‌شود (و در بسیاری از پوسته‌های دیگر دیده می‌شود)، لغزنده احتمالاً برای اکثر مردم بیش از حد است. ما متوجه شدیم که تنظیمات پیش فرض آن کاملاً کافی است.

تنظیمات طرح رنگ سیستم تاریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات طرح رنگ سیستم تاریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات طرح رنگ سیستم تاریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات طرح رنگ سیستم تاریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات طرح رنگ سیستم تاریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 تنظیمات طرح رنگ سیستم تاریک - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
تنظیمات طرح رنگ سیستم تاریک

در نهایت، می‌توانید حالت تاریک را روی برنامه‌های انتخابی اعمال کنید. لیستی از تمام برنامه های نصب شده خود دریافت می کنید که بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند و هیچ گزینه مرتب سازی دیگری وجود ندارد. اما یک عملکرد جستجوی بسیار خوش‌آمد وجود دارد که به سرعت شما را به برنامه‌ای که به دنبال آن هستید می‌رساند، در صورتی که در این روزگار هنوز تم تیره‌ای از خود نداشته باشد.

اشکالات، مزاحمت ها

در حالی که ما دومین به‌روزرسانی کوچک‌تر را بعد از آن که اندروید ۱۳ را برای ما به ارمغان آورد، دریافت کرده‌ایم، که فرض می‌کنیم برای اهداف رفع اشکال در نظر گرفته شده بود، پس از نصب آن هنوز برخی از باگ‌ها در Zenfone 9 وجود دارد. ما امیدواریم که هر چه زودتر به این موارد رسیدگی شود، زیرا آزاردهنده هستند حتی اگر بتوانید با آنها زندگی کنید – یا شاید اصلاً آنها را دریافت نکنید. این ماهیت باگ‌های تصادفی است، آنها لزوماً در هر دستگاهی نشان داده نمی‌شوند.

به هر حال، بیایید با بزرگترین آنها شروع کنیم. وقتی تماسی را دریافت می‌کنیم، به‌طور تصادفی نمی‌توانیم صدای فرد دیگری را بشنویم، اما او می‌تواند صدای ما را کاملاً خوب بشنود. این فقط چند بار اتفاق افتاده است، و قبل از اینکه بگویید شاید مربوط به شبکه باشد، هرگز در هیچ تلفن دیگری برای ما اتفاق نیفتاده است، و هر بار این ما بودیم که نمی توانستیم آنها را بشنویم، نه دیگران. راه دور

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

هنگامی که در حال مکالمه هستید، زمانی که بین هدفون های هدفون، بلندگو و بلوتوث سوئیچ می کنید، همین اتفاق بسیار بیشتر می شود. در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد مواقع پس از تعویض، دیگر نمی‌توانستیم صدای همکار خود را بشنویم. تنها راه حلی که هر بار جواب می دهد این است که تلفن را قطع کنید و دوباره تماس بگیرید، که قطعاً چیزی جز ایده آل است. جابجایی مجدد به گوشی، بلندگو یا لوازم جانبی بلوتوث نیز گاهی اوقات کار می کند، اما اغلب اوقات اینطور نیست.

اوه، و صحبت از بلندگو، بد است – تا جایی که بیشتر افرادی که با بلندگو صحبت می‌کردیم، مدام از ما می‌خواستند که حرف‌هایمان را تکرار کنیم، حتی وقتی در اتاقی ساکت بودیم. این یکی دیگر از آن جزئیات کوچکی است که عموماً گوشی‌های پرچمدار واقعی را از میان رده‌ها (و گاهی اوقات «قاتلان پرچم‌دار») متمایز می‌کند، که تنها با نگاه کردن به برگه مشخصات مشخص نیست و متأسفانه Zenfone 9 از آن عبور نمی‌کند. آزمون پرچمدار در این زمینه.

در مرحله بعد، چند مزاحمت خفیف تر. وای‌فای به‌طور تصادفی پس از خاموش کردن آن دوباره روشن می‌شود، و در ابتدا فکر می‌کردیم که این فقط یک اشکال در عملکردی است که قرار است وقتی در منطقه‌ای هستید که به طور خودکار Wi-Fi را دوباره روشن کند. قبلا از وای فای استفاده کرده بود و سپس آن را خاموش کردیم ، و هنوز هم اتفاق می افتاد. در عرض چند دقیقه پس از خاموش کردن Wi-Fi، دوباره روشن می شود – حتی اگر در بخشی از شهر هستید که هرگز از Wi-Fi استفاده نکرده اید. این روزها نسبت به گذشته مشکل تخلیه باتری بسیار کمتر است و بنابراین می توانید با خیال راحت آن را نادیده بگیرید، اما هنوز هم یک اشکال گیج کننده برای تجربه کردن آن است.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

نوار لغزنده تنظیم دستی روشنایی، که در پایین نمای گسترش یافته تنظیمات سریع قرار دارد، دائماً در یک سناریوی خاص گیر می کند. هنگامی که وارد یک محیط سیاه و سفید می شوید، روشنایی به طور مناسب به حداقل می رسد. اما نوار لغزنده در موقعیت قبلی گیر کرده است و در واقع هرگز به سمت چپ ترین نقطه نمی رسد. واضح است که این مشکل حتی راحت‌تر از مشکل Wi-Fi که در بالا توضیح داده شد نادیده گرفته می‌شود، زیرا این فقط یک مشکل زیبایی است، اما این یک اشکال است که ما بسیار متوجه آن شده‌ایم، بنابراین فکر کردیم با این وجود به آن اشاره کنیم.

نوار وضعیت فقط می‌تواند تعداد کل سه آیکون اعلان را در یک زمان به شما نشان دهد، حتی اگر فضای کافی برای بیشتر وجود داشته باشد. به نظر می‌رسد که این ویژگی زمانی پیاده‌سازی شده بود که ناچ‌ها یک چیز بودند، و در عین حال یک چیز گسترده بود، و پس از آن مهندسان نرم‌افزار ایسوس آن را فراموش کردند و پس از اعمال سوراخ‌ها، هرگز آن را تغییر ندادند.

سه آیکون اعلان تنها چیزی است که دریافت می کنید - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
سه نماد اعلان تمام چیزی است که دریافت می کنید

و در حال حاضر (دیگر) nitpick کوچک برای پایان دادن به. گزارش تماس برنامه تلفن همراه حاوی تاریخچه دقیق تماس با یک مخاطب خاص نیست. اگر روی مخاطب ضربه بزنید، بلافاصله تماس می‌گیرد، و با ضربه زدن روی «i» فقط به صفحه تماس می‌روید. در بسیاری از پوسته‌های دیگر، راهی برای مشاهده تاریخچه تماس کامل خود با مخاطب گفته شده وجود دارد، اما نه در اینجا.

تنظیم دوربین، کیفیت تصویر

Zenfone 9 با تنظیمات دوربین عقب صادقانه ارائه می شود که ما بسیار از آن استقبال می کنیم. دو دایره دوربین در پشت وجود دارد، زیرا دو دوربین واقعی و مفید در گوشی وجود دارد. هیچ سنسور سوم یا چهارم ماکرو یا عمقی برای اهداف تزئینی در پشت قرار داده نشده است تا این تصور ایجاد شود که فواصل کانونی بیشتری نسبت به آنچه واقعا وجود دارد ارائه می شود. همانطور که گفتیم – این یک راه اندازی صادقانه است و ما آن را حفاری می کنیم.

و اگر از نبود دوربین ماکرو انتقاد می کنید، نگران نباشید زیرا دوربین فوق عریض دارای فوکوس خودکار است و به همین دلیل می تواند به عنوان یک دوربین ماکرو عمل کند. همانطور که گفته شد، ما آن را برای این بررسی آزمایش نکردیم زیرا عکاسی ماکرو هنوز یک چیز مهم است، اما اگر به برخی از نمونه‌ها علاقه دارید، حتما بررسی معمولی ما از Zenfone 9 را بررسی کنید.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

دوربین اصلی یک فریب جالب و هنوز بسیار نادر دارد – لرزشگیر اپتیکال تصویر گیمبال مانند (OIS)، یک سیستم ۶ محوری که قادر است تا ۳ درجه لرزش (از ۱ درجه در سیستم های OIS معمولی) را جبران کند. ). پس بیایید ببینیم این برای کیفیت تصویر چه معنایی دارد.

در طول روز، عکس‌های دوربین اصلی با محدوده دینامیکی خوب، کنتراست بالا، تعادل رنگ سفید خوب و رنگ‌هایی که بدون زیاده‌روی به نمایش در می‌آیند، منتشر می‌شوند. سطح جزئیات خوب است، اما اگر به دقت نگاه کنید، یک نگاه پردازش شده در سراسر وجود دارد، که ممکن است برخی افراد را ناامید کند و ممکن است مورد علاقه دیگران قرار گیرد.

نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/532s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/142s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/410s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/571s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/358s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/227s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/598s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/447s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/540s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 25، 1/718s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/522s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/208s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 25، 1/1693s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/164s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 43، 1/100s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 25، 1/580s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 38، 1/100s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/374s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/181s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/517s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 26، 1/250s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از دوربین اصلی

فوق عریض در نور روز خوب است، با دامنه دینامیکی مناسب و رنگ‌های دلپذیر، اما کمی نویز در سایه‌ها. در غیر این صورت، سطح جزئیات نیز خوب است و عکس‌ها کمی کمتر از دوربین اصلی پردازش شده‌اند.

نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/443s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/161s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از ultrawide - f/2.2، ISO 26، 1/355s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/443s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/376s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/208s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/341s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/336s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/478s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/440s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/545s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/191s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/690s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/187s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/237s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 40، 1/100s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از ultrawide - f/2.2، ISO 26، 1/348s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/161s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از ultrawide - f/2.2، ISO 26، 1/269s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 25، 1/354s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه های روز از فوق عریض - f/2.2، ISO 26، 1/210s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های روز از ultrawide

حتی اگر Zenfone 9 دوربین تله فوتو نداشته باشد، گزینه زوم ۲ برابری در منظره یاب وجود دارد. زوم به صورت دیجیتالی روی سنسور اصلی انجام می شود و نتایج بدی نیستند، در حالی که برجسته نیستند. بافت های پیچیده ممکن است به هم بخورند، و اینجاست که یک حسگر مستقل زوم ۲ برابری بهتر عمل می کند. به طور کلی، برای اشتراک‌گذاری سریع رسانه‌های اجتماعی، و بدون نمایش پیکسل، این موارد بسیار قابل استفاده هستند.

نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 26، 1/748s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 38، 1/100s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 26، 1/344s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 26، 1/420s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 26، 1/120s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 30، 1/100s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 25، 1/513s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 26، 1/182s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 26، 1/220s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 26، 1/226s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 26، 1/1015s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 28، 1/120s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 30، 1/100s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 66، 1/33s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 35، 1/100s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 33، 1/50s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 29، 1/100s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم ۲ برابری در روز - f/1.9، ISO 26، 1/367s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های زوم ۲ برابری در طول روز

برای عکس‌های شبانه، تنظیمی وجود دارد که وقتی گوشی مناسب بداند، حالت شب را به‌طور خودکار درگیر می‌کند. اگر این را روشن کنید، می‌توانید حالت شب را نیز به صورت دستی فعال کنید، اما نتایج دقیقاً یکسان است – این حالت مانند حالت شب خودکار در برخی از تلفن‌های دیگر نیست، که در آن نوردهی بسیار کوتاه‌تری نسبت به Night درگیر دستی دارد. حالت. به معنای واقعی کلمه همان چیزی است.

بنابراین، برای اینکه تصوری دقیق از آنچه دوربین اصلی بدون حالت شب در شب می‌تواند تولید کند، به شما ارائه دهیم، این ویژگی را خاموش کردیم. خودتان می توانید ببینید که قطعاً دلیلی وجود دارد که حالت شب خودکار به طور پیش فرض روشن است. بسیاری از این عکس‌ها بدون نوردهی کم و فاقد محدوده دینامیکی هستند، بنابراین توصیه می‌کنیم عملکرد حالت شب خودکار را روشن کنید. یعنی اگر برایتان مهم نیست که گرفتن عکس‌ها به این روش بیشتر از زمانی که ممکن است از یک گوشی دیگر به آن عادت داشته باشید زمان می‌برد – خود عکس‌برداری معمولاً بین ۲ تا ۴ ثانیه است، اما پس از آن مقداری انتظار اضافی برای پردازش وجود دارد. بالای آن

نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1447، 1/25s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 2176، 1/14s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 666، 1/50s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 500، 1/50s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 738، 1/33s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1607، 1/33s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1253، 1/33s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1496، 1/33s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 3200، 1/10s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1588، 1/20s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1649، 1/25s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 848، 1/50s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1205، 1/14s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 2784، 1/14s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 485، 1/50s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 619، 1/50s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 192، 1/50s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1534، 1/25s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه های شبانه از دوربین اصلی

اگر حالت شب خودکار را روشن بگذارید، یا اگر این کار را انجام ندهید و به صورت دستی حالت شب را فعال کنید، تصاویری بسیار بهتر دریافت خواهید کرد، با سایه‌های روشن‌تر، هایلایت‌های بازیابی شده و جزئیات اضافی، به قیمت وضوح بیشتر. هرگز قابل مشاهده نیست، اما احتمالاً در بیشتر سناریوها ارزش این هزینه را دارد.

نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 902، 1/14s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 382، 1/20s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 426، 1/20s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 592، 1/20s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 666، 1/20s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 821، 1/14s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1936، 1/6s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1037، 1/13s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1021، 1/14s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 478، 1/20s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1253، 1/13s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 2400، 1/13s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 326، 1/25s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 397، 1/25s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از دوربین اصلی - f/1.9، ISO 1098، 1/13s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه های حالت شب از دوربین اصلی

در شب، دوربین فوق عریض (با حالت شب خودکار خاموش) بیشتر از دوربین اصلی که قبلاً بسیار بد بود، عکس‌ها را کم نور می‌کند. بنابراین نتایج همیشه غیرقابل استفاده هستند.

نمونه های شبانه از فوق عریض - f/2.2، ISO 1163، 1/14s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 2546، 1/14s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 955، 1/33s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 886، 1/50s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 1590، 1/33s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 1536، 1/14s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 1334، 1/14s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 838، 1/33s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 1786، 1/14s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 3021، 1/14s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 720، 1/50s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های شبانه از ultrawide - f/2.2، ISO 1617، 1/25s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه های شبانه از ultrawide

بنابراین، مجدداً، توصیه می‌کنیم یا در صورت امکان حالت شب خودکار را روشن کنید یا به حالت دستی شب بروید. شما تصاویری با نویز کمتر، جزئیات بیشتر و رنگ‌های زیباتر دریافت خواهید کرد، به‌هزینه ظاهری بیش از حد تیز. توجه داشته باشید که عکس‌های حالت شب در حالت فوق عریض حتی بیشتر از حسگر اصلی گرفته می‌شوند و هرگز به خوبی نیستند.

نمونه‌های حالت شب از فوق عریض - f/2.2، ISO 744، 1/6s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 354، 1/8s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 236، 1/10s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 584، 1/8s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 1600، 1/4s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از فوق عریض - f/2.2، ISO 926، 1/6s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 806، 1/6s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 368، 1/10s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 1054، 1/6s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 1244، 1/4s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 250، 1/14s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های حالت شب از حالت فوق عریض - f/2.2، ISO 784، 1/8s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه های حالت شب از ultrawide

عکس‌های زوم در شب نرم و پر سر و صدا هستند و هر چه نور محیطی کمتری داشته باشید، به تدریج نرم‌تر و پر سر و صداتر می‌شوند. یک نقطه از روشنایی کلی وجود دارد که می توان استدلال کرد که اینها به سختی قابل استفاده بودند، اما وقتی به آن نقطه رسیدند، بهتر است سطل زباله شوند. هیچ گزینه اختصاصی ۲x در حالت شب وجود ندارد، بنابراین ما آن را آزمایش نکردیم، اگرچه می‌توانید با استفاده از pinch برای زوم، راه خود را هک کنید. ما تقریباً مطمئن هستیم که اکثر مردم هرگز آن مسیر را نخواهند رفت، به همین دلیل ما هم نرفتیم.

نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.9، ISO 447، 1/20s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.9، ISO 2070، 1/14s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.9، ISO 1263، 1/14s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.9، ISO 322، 1/25s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.9، ISO 2736، 1/13s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.9، ISO 166، 1/33s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.9، ISO 209، 1/25s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.9، ISO 128، 1/33s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 نمونه‌های زوم 2 برابری در شب - f/1.9، ISO 1313، 1/14s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
نمونه‌های زوم ۲ برابری در شب

سلفی‌ها در طول روز، با گستره دینامیکی وسیع و رنگ‌های اشباع شده دلپذیر، عالی ظاهر می‌شوند – ظاهری که بیشتر مردم از آن لذت می‌برند. سطوح جزئیات نیز خوب هستند، در حالی که فوکوس خودکار کمک می کند چهره شما بدون توجه به طول بازوی شما در فوکوس باشد.

سلفی‌ها، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.5، ISO 26، 1/259s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 سلفی‌ها، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.5، ISO 26، 1/257s - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 سلفی‌ها، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.5، ISO 1128، 1/14 ثانیه - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
سلفی‌ها، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.5، ISO 1344، 1/14 ثانیه - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9 سلفی‌ها، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.5، ISO 576، 1/14s - بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9 سلفی‌ها، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن - f/2.5، ISO 732، 1/14 ثانیه - بررسی بلندمدت Asus Zenfone 9
سلفی، روز و شب، حالت پرتره خاموش/روشن

حالت پرتره نیز خوب به نظر می رسد، اگرچه تاری در مقایسه با آنچه رقبا ارائه می دهد بسیار بسیار ظریف است. در شب، این ظرافت تشخیص اینکه کدام سلفی ها در حالت پرتره گرفته شده اند و کدام سلفی گرفته شده اند، به خصوص در نور محیطی کم بسیار سخت می شود، زیرا به هر حال همه آنها بسیار تار به نظر می رسند. از سلفی‌های حالت پرتره در شب اجتناب می‌کنیم و برای عکس‌های معمولی از محیط‌هایی با نور پس‌زمینه استفاده می‌کنیم. اگر همچنان بتوانید نوری در اطراف خود پیدا کنید، نتایج نیمه بد نیستند، اما با آنچه دوربین اصلی پشتی می تواند ارائه دهد بسیار فاصله دارد.

به طور کلی، دوربین‌های Zenfone 9 کاملاً مناسب هستند، اما ما را وادار نمی‌کنند از خوشحالی فریاد بزنیم. آنها قطعا به هیچ وجه ناامید کننده نیستند، اما همچنین به نظر می رسد که آنها واقعاً تلاش زیادی برای شکست دادن رقبای گوشی به هیچ وجه ندارند. ممکن است ایسوس به سادگی امیدوار باشد که اندازه آن بدون توجه به این دستگاه بفروشد، یا ممکن است کمبود منابع در جهت دوربین باشد. در حالی که نمی‌توانیم بگوییم که از این تیراندازان ناامید می‌شوید، اما احتمالاً هرگز واقعاً توسط آنها شگفت‌زده نخواهید شد.

نتیجه

اگر گوشی‌های بزرگ یا حتی گوشی‌های با اندازه معمولی امروزی را دوست دارید، زنفون ۹ ایسوس قطعا برای شما مناسب نیست. بله، جیبی‌تر است، و بله، گرفتن آن بسیار آسان‌تر است، اما صفحه نمایش به‌طور قابل توجهی کوچک‌تر است. ممکن است به مرور زمان به آن عادت کنید (تقریباً یک هفته طول کشید)، اما نکته اینجاست – در ثانیه‌ای که دوباره با یک تلفن بزرگ‌تر تعامل کنید، هرگز نمی‌خواهید به Zenfone برگردید.

از طرف دیگر، اگر شما از آن دسته افراد فوق العاده فعال در بخش نظرات در سراسر اینترنت هستید که در آن مدام می گویید که تنها چیزی که می خواهید یک پرچمدار رده بالا در اندازه کوچک است، پس قطعا باید به Zenfone نگاه کنید. ۹. و اجازه دهید با آن روبرو شویم، احتمالاً قبلاً این کار را کرده‌اید – اینطور نیست که در مورد این الزامات خاص، انتخاب خود را خراب کنید. امیدواریم که شما حتی یک (یا گلکسی S22) را خریداری کرده باشید تا به سازندگان و منتقدان تلفن ثابت کنید که هنوز بازاری برای دستگاه‌های کوچک‌تر وجود دارد و آنها باید به ترتیب به ساخت و بررسی آنها ادامه دهند.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

برای مدتی، احتمالا این کار را خواهند کرد. ایسوس از اندازه به عنوان عامل اصلی تمایز زنفون ۹ استفاده می کند، زیرا اساساً از رقابت رو در رو با سامسونگ و شرکت های چینی در حوزه پرچمداران اصلی با اندازه معمولی صرف نظر کرده است. آنها در حال شکار طاقچه هستند، با تلفن های بازی ROG در یک طرف، و Zenfone کوچک از طرف دیگر. آیا این استراتژی موفق است؟ این بستگی به تعریف شما از کلمه دارد. از نظر فروش، بدیهی است که نه.

اما اعداد فروش همیشه همه چیز نیستند – اپل این را به خوبی می داند. همچنین “سهم بازار” نه فقط “سهم بازار” وجود دارد، و ایسوس به وضوح یکی از مارک های محبوب در بین خوانندگان ما است. ما نمی توانیم به اندازه کافی ارزیابی کنیم که Zenfone 9 در بازار چقدر خوب عمل می کند، اما یک پایه دقیق برای پاسخ این است که آیا Zenfone 10 اندازه ۹ را حفظ می کند یا خیر. اگر چنین است، پس به این معنی است که کار می کند. اگر نه، پس اینطور نبود.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

جدا از اندازه، Zenfone 9 چیزهای زیادی دارد. دلیل اینکه ما مدام بر قامت آن تاکید می کنیم این است که واقعاً مهم است. بنابراین، از این منظر، استراتژی ایسوس برای تبدیل آن به یک عامل متمایز کننده به وضوح جواب داده است. اگر از طرفداران گوشی های کوچک هستید، Zenfone 9 احساس بسیار خوبی در کارکردن دارد و بسته ای تقریباً پرچمدار را با قیمتی کمتر از پرچمدار ارائه می دهد. عملکردش عالیه و عمر باتریش هم همینطور. صاف بودن، در حالی که در صدر جدول نیست، عالی است.

بلندگوها برجسته هستند و در میان بهترین های موجود در بازار برای هر چیزی که یک گوشی بازی نیست، موتور ویبره نیز بسیار خوب است، همچنین نمایشگر و حسگر اثر انگشت. دوربین ها، در حالی که چیزی برای هیجان باورنکردنی ندارند، نتایج بسیار خوبی در طول روز ارائه می دهند و عکس های خوبی در شب نیز ارائه می دهند، اگر بتوانید زمان خود را برای استفاده از حالت شب اختصاص دهید.

این نرم‌افزار شبیه به «اندروید سهام» به نظر می‌رسد، حتی اگر اضافه‌های زیادی در کنار آن داشته باشد، و این می‌تواند بسته به احساسات شما در مورد استوک در مقابل پوسته‌های بسیار سنگین، یک مزیت یا یک معایب باشد. سرعت به روز رسانی تقریباً متوسط ​​​​به نظر می رسد، تا کنون بهتر است زیرا جدیدترین و بهترین ایسوس بود، اما احتمالاً تا زمان عرضه اندروید ۱۴ بدتر می شود.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

مشکل اصلی اینجاست که در حالی که Zenfone 9 نزدیک است همه چیزهایی را که یک پرچمدار انجام می دهد به شما ارائه دهد، اما کمی از آن فاصله می گیرد. برای مثال، دوربین تله فوتو وجود ندارد، و دو دوربینی که در عقب قرار دارند واقعاً هیچ عکس برجسته ای ارائه نمی کنند. پشت، در حالی که احساس شگفت انگیزی دارد، پلاستیکی است، اما شارژ بی سیم وجود ندارد.

همه اینها مشکلاتی هستند که Samsung Galaxy S22 با اندازه مشابه آن را ندارد و حتی در حال حاضر در بیشتر بازارها از Zenfone ارزان تر است. بنابراین اگر طراحی نسبتاً منحصر به فرد، پوسته استوک مانند و/یا ایده یک آجر شارژ همراه را به قدری دوست دارید که مایل به چشم پوشی از سایر نکات منفی هستید، زنفون ۹ انتخاب معتبری برای شماست. همچنین دارای یک تراشه کوالکام و عمر باتری است که به طرز خنده‌داری کوتاه نیست – هر دو چیزهایی که از S22 دور هستند و هیچ کدام چیز کوچکی نیستند.

بررسی بلند مدت Asus Zenfone 9

اما به طور کلی، به عنوان یک پکیج کامل، رویای داشتن تمام ویژگی‌هایی را که هر دستگاه برتر وجود دارد، فقط در یک بسته کوچک، به طور کامل برآورده نمی‌کند. هنوز سازش هایی وجود دارد. و به همین دلیل است که ما فقط می‌توانیم با احتیاط Zenfone 9 را توصیه کنیم. ما فکر می‌کنیم که باید آن را در کنار گلکسی S22 نگاه کنید و یکی را انتخاب کنید که بیشترین مزایا و کمترین جنبه‌های منفی را برای استفاده شخصی شما دارد.

این بدان معنا نیست که Zenfone 9 گوشی خوبی نیست. این است. اگر ایسوس واقعاً همه چیز را با شعار «مشخصات و ویژگی های پرچمدار در یک گوشی کوچک» ارائه می کرد، می توانست بهتر باشد. شاید Zenfone 10 این مشکل را در ماه های آینده برطرف کند.

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

مجموعه ای متنوع از شارژر ها و پاوربانک
مشخصات قیمت و بررسی کیف دستی یونیک مدل Bergen مناسب برای لپ تاپ تا 16 اینچی

لوازم جانبی موبایل

جستجو در بین دنیایی از لوازم جانبی و اکسسوری های اورجینال 

جدیدترین مقالات

Get The Latest Updates

عضویت در خبرنامه اسپیگن​

اطلاع از اخبار ، محصولات جدید و جشنواره های فروش 

سبد خرید

کد تخفیف : SPG-BABA  برای بهترین بابای دنیا!

20% تخفیف بیشتر  تا سقف 150 هزار تومان با انتخاب 2 کالا در سبد خرید

ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری
منو